دسته بندی مشتریان بسیار مهم است!

دسته بندی مشتریان و ارسال پیامک
فهرست مطالب

چگونه مشتریان خود را دسته بندی کنیم؟

میخواهیم درباره دسته بندی مشتریان صحبت کنیم

تصور کنید در تخفیف تابستانه از یک برند معروف اروپایی خرید کرده اید. البته که تمام پس انداز سالیانه خود را هم صرف آن کرده اید چرا که بودجه شما تنها به خرید از تخفیف های برند مورد علاقه تان می رسد. چندی بعد پیامکی به دستتان می رسد که از شما دعوت می کند در افتتاحیه شعبه جدید و بازدید از نیو کالکشن روز این برند در دنیا شرکت کنید!

خواندن این پیامک تنها جنبه تفریحی برای شما دارد و لبخندی به لبانتان می آورد! حتی تصورش را هم نمی توانید بکنید که با این سطح از درآمد روزی بتوانید از نیو کالکشن آنجا خرید کنید. بدون کوچکترین مکثی از این پیامک تبلیغاتی گذر می کنید و به کار خود ادامه می دهید.

این داستان آشنای تعداد زیادی از مخاطبان با پیامک های شماست. با استفاده از امکان دسته بندی مشتریان که در پنل پیامک وجود دارد می توانید مشتریان خود را دسته بندی کنید و تاثیرگذاری و نرخ تبدیل پیامک های خود را افزایش دهید. در ادامه 7 روش برای دسته بندی مشتریان به شما پیشنهاد می کنیم که امیدواریم برای شما موثر واقع شود.

ادامه مطلب  چگونه با ارسال اس ام اس خدمات با کیفیت تری ارائه دهیم؟

7 روش کاربردی برای گروه بندی مشتریان شما

گروه بندی مشتریان به شما کمک می کند نتیجه بسیار موفقیت آمیزی از بازاریابی پیامکی خود دریافت کنید. به چه صورت؟ به این صورت که برای ارسال یک پیامک تمام مشتریان را درگیر نخواهید کرد و آن دسته از مشتریانی که مخاطب آن محصول نیستند را با ارسال پیامک های پی در پی از دست نخواهید داد. نتیجه ارزشی که شما برای وقت مشتریان قائل می شوید در نهایت به برند شما باز می گردد.

با دسته بندی مشتریان ممکن است تعداد پیامک های ارسالی کمتر شود اما کیفیت را نباید فدای کمیت کرد، چرا که از همان تعداد کم بازخورد خیلی بهتری خواهید گرفت.

مشتریان بالقوه و مشتریان بالفعل را از هم تفکیک کنید

همیشه مشتریانی که از شما خرید کرده اند را از مشتریان بالقوه خود که قرار است در آینده از شما خرید کنند جدا کنید. با این کار به راحتی می توانید با مشتریانی که از شما خرید کرده اند و یک گام به شما نزدیکترند با لحن صمیمانه تری صحبت کنید.

توجه شما به مشتریان قدیمی می تواند بسیار سودآور تر از هزینه ای باشد که صرف جذب مشتریان جدید می کنید. پس نوع لحن، تعداد پیامک و موضوع پیامکی که برای این دو گروه ارسال می شود متفاوت است.

مشتریان را طبق علاقمندی آنها از یکدیگر تفکیک کنید

با بررسی خرید های مشتریان متوجه علاقمندی آنها خواهید شد. در فروشگاهی که تنوع محصولات بالاست از سابقه خرید مشتریان می توانید آنها را به گروه های مختلف تقسیم بندی کنید.

ادامه مطلب  اس ام اس نظیر به نظیر، ارسال پیامک های متفاوت به افراد متفاوت!

بهترین انتخاب این است که مانند پیشنهادهای ویژه ای که در وبسایت ها طبق خریدهای قبلی به مشتریان ارائه می شود عمل کنید. برای این کار کافیست خریدهای هر مشتری را در دسته بندی آن گروه قرار دهید تا در صورت فروش ویژه یا تخفیف از آن دسته بندی به آن مخاطب نیز پیامک ارسال کنید.

مشتریان خود را بر اساس مبلغ خرید دسته بندی کنید

به مشتریانی که می توانند تا سقف مبلغ بالاتری هزینه کنند پیشنهاد های ارزان قیمت پیامک نکنید. با توجه به نوع محصول خود می-توانید 2 تا 3 دسته بندی قیمتی برای محصولات در نظر بگیرید و مشتریان را در آن دسته بندی ها قرار دهید. با این کار تا حد زیادی پیشنهادهای پیامکی شما به قدرت خرید مشتریان نزدیک می شود.

 

ارسال پیامک هدفمند به مشتریان با توجه به دسته بندی

یک دسته بندی برای مشتریان ویژه (VIP) در نظر بگیرید

مشتریانی که کالاهای خاص شما را خریداری می کنند، همان هایی که در صف اولین خریداران محصولات جدید شما هستند و با رویی گشاده به تشویق شما می پردازند، آنها مشتریان ویژه یا VIP شما هستند. این دسته از مشتریان لایق ویژه ترین آفرهای شما هستند.

در همایش ها و افتاحیه ها، مناسبتها و تبریک ها و خلاصه تمامی اتفاق های مثبت و بزرگ برند شما باید از آنها دعوت کنید چرا که آنها هستند که حامی شما هستند و با فراغ بال استقبال خواهند کرد، پس لایق با ارزش ترین ها هستند.

مشتریان را بر اساس موقعیت جغرافیایی گروه بندی کنید

این دسته بندی به شما کمک می کند که در صورت تبلیغات پیامکی که بر اساس مکان جغرافیایی انجام می شود، بتوانید به مشتریان خود در آن مکان نیز پیامک ارسال کنید. افتتاحیه شعبه جدید فروشگاه شما در مشهد قطعا برای مشتریان مشهدی شما که همیشه به صورت آنلاین از شما خرید کرده اند پیشنهاد جذابی می تواند باشد.

ادامه مطلب  پیامک خدماتی (عملیاتی) چیست؟

مشتریان را بر اساس رنج سنی آنها دسته بندی کنید

برای دسته بندی مشتریان بر اساس رنج سنی مانند دسته بندی مالی می توانید از چند گروه استفاده کنید. مشتریان 20 تا 35 سال، مشتریان 35 تا 50 سال و یا دسته بندی های کوچکتر از این. با این کار برای پیامک هایی مانند تخفیف روز مادر یا پدر می توانید سنین زیر 25 سال یا بالای 45 سال را فیلتر کنید و از ارسال پیامک برای آنها خودداری کنید تا به هدفتان نزدیک تر شوید.

مشتریان را به دو گروه زنان و مردان دسته بندی کنید

این دسته بندی از پایه ای ترین دسته بندی های مشتریان است که در صورت عدم انجام آن هزینه شما برای جنس مخالف به کل هدر خواهد رفت. صحنه خوشایندی نیست که یک آقا با پیامک تبلیغاتی یک مرکز اپیلاسیون بانوان مواجه شود!

گروه بندی مشتریان با سامانه پیامک مدیانا

پنل اس ام اس مدیانا با قابلیت دسته بندی مخاطبان این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا با خاطری آسوده هر پیامک را تنها به مخاطبان هدفی ارسال کنید که بیشترین بازدهی را برای شما به همراه دارند.

همچنین بانک شماره اصناف که به صورت رایگان در سامانه در اختیار شما قرار می گیرد کمک می کند در کنار ارتباط با مشتریان به فکر جذب مشتریان جدید و هدفمند باشید. در مسیر بازاریابی پیامکی مدیانا در کنار شماست و برای پاسخ سوالات خود می توانید با تیم ما تماس حاصل کنید. 0215496800

5/5 - (1 امتیاز)
در facebook به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا اس‌ام‌اس
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

logo