کاملترین راهنمای مرحله ای لینکدین ( Linkedin ) برای آموزش مبتدیان

پروفایل لینکدین
فهرست مطالب

حتما اسم لینکدین به گوش شما خورده است، ممکن است در تلفظ فارسی linkedin به صورت لینکداین هم گفته شود که آن هم رایج و صحیح است. این پلتفرم محبوب ترین پلتفرم تخصصی شغلی است که توانسته در جهان بیشتر از 500 میلیون عضو تا به امروز داشته باشد. ارتباطی که بین کاربران و کارفرماها در این پلتفرم صورت میگیرد، یکی از ویژگی های شاخص این پلتفرم است که باعث محبوبیت آن شده است. با وجود این محبوبیت، به دلیل وجود امکانات بسیار در این شبکه اجتماعی، ممکن است کاربران در استفاده از آن دچار سردرگمی شوند. ما این مقاله را برای تمامی کسانی که به این شبکه اجتماعی علاقه دارند و میخواهند از آن به صورت حرفه ای استفاده کنند، نوشته ایم که البته این مقاله در ادامه قسمت قبلی است که میتوانید از لینک زیر ابتدا قسمت اول را مطالعه کنید و سپس به خواندن این مقاله ادامه دهید.

 1. به گروههای لینکدین بپیوندید.

LinkedIn Groups راهی عالی برای ایجاد ارتباط با افرادی است که در صنعت شما فعالیت دارند یا به آن علاقه مند هستند. آنها به عنوان مرکزی برای به اشتراک گذاشتن محتوا ، رشد لیست مخاطبین شما ، معرفی خود به عنوان یک متخصص در این زمینه و افزایش آگاهی از نام تجاری برای شما و اعضای دیگر عمل می کنند. به عنوان مثال ، با پیوستن به گروه های مرتبط با صنعت خود و شرکت در بحث آن گروه ها ، رهبری فکری در صنعت خود را به نمایش می گذارید. علاوه بر این ، با پیوستن به Groups ، می توانید پروفایل کامل سایر اعضای همان گروه را بدون ایجاد کانکشن مشاهده کنید. همچنین اگر عضو گروه مشابه با کاربر دیگر باشید ، لینکدین به شما امکان می دهد هر ماه حداکثر 15 پیام 1: 1 رایگان برای اعضای گروه دیگر ارسال کنید (به طور معمول ، فقط در صورت اولین بودن می توانید این کار را انجام دهید ارتباط درجه یک)

 1. گروه لینکدین خود را ایجاد کنید.

مانند HubSpot که گروه Inbound Marketersمحبوب را تشکیل داد، یک گروه لینکدین برای خود ایجاد کنید. شما می توانید از گروه خود استفاده کنید تا خود را به عنوان یک رهبر فکری در صنعت خود معرفی کنید ، جامعه ای از طرفداران را رشد دهید ، ایده های جدیدی درباره محتوای بازاریابی ایجاد کنید ، آگاهی از برند را ارتقا دهید و منجر به ایجاد اهداف جدید شوید.

 1. با گروه لینکدین خود ارتباط برقرار کنید.

یکی از مزایای مدیریت یک گروه لینکدین این است که لینکدین تعامل و ارتباط با اعضای گروهی را که شما مسئول آن هستید، ساده می کند. شما می توانید برای اعضای گروه پیام ارسال کنید یا یک پست گروهی ایجاد کنید. ارسال پیام به شما امکان می دهد به عضوی از گروه خود مستقیماً پیامی بفرستید یا محتوا را با گروه به اشتراک بگذارید. اگر چیزی برای اشتراک گذاری با یک شخص خاص در گروه خود دارید ، این عالی است. ایجاد یک پست گروهی به شما امکان می دهد هر محتوایی را که می خواهید در صفحه گروه خود که برای شروع بحث ایده آل است ، به اشتراک بگذارید.

ادامه مطلب  یلدا یک فرصت استثنایی برای بازاریابی
گروه های لینکدین
گروه های لینکدین

 

 1. به روزرسانی های وضعیت لینکدین خود را در توییتر به اشتراک بگذارید.

حساب توییتر خود را به پروفایل لینکدین خود اضافه کنید تا بتوانید به روزرسانی های وضعیت را در سیستم عامل ها به اشتراک بگذارید. این نیز یک روش عالی برای افزایش تعداد دنبال کننده های توییتر و لینکدین است. به عنوان مثال ، اگر در حال ارسال به روزرسانی برای لینکدین هستید که دوست دارید دنبال کنندگان توییتر نیز آن را ببینند ، می توانید با انتخاب گزینه Public + Twitter در منوی کشویی سازنده به روزرسانی لینکدین ، به راحتی آن به روزرسانی را به توییتر بپیوندید.

 1. در به روزرسانی های وضعیت خود از @ استفاده کنید.

آیا می خواهید کاربر یا شرکت دیگری به روزرسانی وضعیت شما را ببیند؟ در لینکدین، شما می توانید کاربران و سایر شرکت ها را در به روزرسانی های وضعیت خود ، برچسب گذاری کنید یاmention کنید، مانند نحوه کار در Facebook ، Twitter یا Instagram. علامت @ را بلافاصله و به دنبال آن نام کاربر / شرکت و در به روزرسانی وضعیت یا پست خود وارد کنید. در نتیجه ، به آن کاربر / شرکت هشدار داده می شود که از آنها نام برده اید و نام آنها نیز در به روزرسانی وضعیت به پروفایل / صفحه آنها پیوند می یابد. این یک روش عالی برای افزایش تعامل و تعامل با محتوای شما و همچنین بهبود آگاهی از نام تجاری است.

 1. تمام جوانب صفحه لینکدین خود را طراحی کنید.

طراحی صفحات لینکدین طی سالهای گذشته بسیار تغییر کرده است. مطمئن شوید که صفحه شما برای جدیدترین طرح بهینه شده است ، دارای یک تصویر جذاب و بنر با کیفیت است. نگاهی به صفحه شرکت HubSpot برای الهام گرفتن بیاندازید.

 1. صفحه Showcase لینکدین ایجاد کنید

صفحات Showcase لینکدین صفحاتی هستند که از صفحه کسب و کار شما منشعب می شوند تا اقدامات و کمپین های خاص را برجسته کنند یا محتوای خاصی را که روی آنها کار می کنید ، نشان دهند. صفحات Showcase Pages را به عنوان افزونه های صفحه اصلی خود در نظر بگیرید که به شما امکان می دهد محصولات خاصی را تبلیغ کنید یا به صورت شخصی به بازاریابی خود بپردازید. این یک تجربه شخصی و هدفمند را برای بازدید کنندگان صفحه شما فراهم می کند. این روش عالی برای گسترش شبکه شما در لینکدین است زیرا سایر کاربران می توانند صفحه ویترین شما را دنبال کنند حتی اگر صفحه اصلی شما را دنبال نکرده باشند.

 1. پست های جدید منتشر کنید(متن، عکس، ویدیو، مقاله)

به روزرسانی های وضعیت کسب و کار خود را در صفحه لینکدین خود منتشر کنید تا دنبال کنندگان شما بتوانند آن را مشاهده کنند. این اتفاق کانکشن های لینکدین شما را در مورد آخرین تحولات ، کار ، محتوا و به روزرسانی های کسب و کار شما درگیر میکند. در به روزرسانی های وضعیت خود ، می توانید اطلاعات نوشتاری ، تصاویر ، فیلم ها ، اسناد و موارد دیگر را به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید به روزرسانی های وضعیت هدفمند لینکدین را که متناسب با افراد و گروههای خاص مخاطبان شما است ارسال کنید. برای انجام این کار ، از معیارهایی مانند اندازه شرکت ، صنعت ، عملکرد شغلی ، ارشدیت ، جغرافیا ، زبان یا با در نظر گرفتن / استثنای کارمندان شرکت استفاده کنید. این به روزرسانی های هدفمند در صفحه شما – یا صفحه ویترین – در صفحه به روزرسانی های یا همان فید دنبال کنندگان نمایش داده میشود.

ادامه مطلب  5 دلیل مهم برای استفاده از وبینار در بازاریابی

 

 1. Content Marketing Score and Trending Content را بررسی کنید.

شما می توانید یاد بگیرید که چطور بازاریابی ارگانیک و پولی لینکدین شما با استفاده از Content Marketing Score این پلتفرم تأثیرگذار است. امتیاز بازاریابی محتوای شما با اندازه گیری میزان اشتغال عمومی مخاطبان با محتوای شما ، تأثیر شما را در لینکدین نشان می دهد. محتوای پرطرفدار به شما می گوید که کدام موضوعاتی که به اشتراک می گذارید با کدام مخاطبان خاص در این سیستم طنین انداز می شوند ، این به شما امکان می دهد محتوای خود را برای تأثیر بیشتر بهینه کنید.
اطلاعات بیشتر : https://business.linkedin.com/marketing-solutions/c/14/3/content-marketing-score

 1. محتوا و تبلیغات بومی لینکدین را آزمایش کنید.

اگر می خواهید تلاش های ارگانیک بازاریابی لینکدین خود را با برخی تبلیغات پولی تکمیل کنید ، تبلیغات لینکدین یک انتخاب هوشمندانه است. یکی از بزرگترین مزایای تبلیغات لینکدین: گزینه های هدف گذاری. تبلیغات PPC LinkedIn به شما امکان می دهد عناوین شغلی خاص ، کارکردهای شغلی ، صنایع یا اندازه شرکت را هدف قرار دهید ، دقیقا به تعدادی که شما می دانید به آن نیاز دارند.

 1. مقالات خود را در لینکدین به اشتراک بگذارید.

خبر خوب! برای انتشار مقالات جدید در لینکدین نیازی نیستید که یک اینفلوئنسر لینکدین باشید. انتشار برای همه کاربران موجود در پلتفرم در دسترس است. آزمایش کنید که چگونه این ویژگی می تواند از اهداف بازاریابی شما با ایجاد محتوا و تبلیغ آن در صفحه لینکدین کسب و کار شما پشتیبانی کند. به عنوان مثال ، شما ممکن است بخواهید انتقال محتوا از وبلاگ خود به لینکدین را تجربه کنید، به این ترتیب می توانید اشتراک در وبلاگ خود را از طریق لینکدین ارتقا دهید.

 1. یک دکمه Follow Page به وب سایت خود اضافه کنید.

برای ترویج حضور شرکت در لینکدین و محتوایی که آنجا به اشتراک میگذارید، میتوانید دکمه LinkedIn Company Follow را به وب سایت خود اضافه کنید. وقتی بازدید کنندگان وب سایت شما روی “دنبال کردن” صفحه LinkedIn شما از طریق سایت کلیک می کنند ، آنها به طور خودکار به شما متصل می شوند و می توانند آخرین به روزرسانی های شرکت شما را در سیستم عامل مشاهده کنند. این یک روش عالی برای افزایش تعامل و تعداد کانکشن های شما در لینکدین است که مستقیماً از وب سایت شما به سمت لینکدین می رود.

 1. عملکرد بازاریابی لینکدین خود را تحلیل کنید.

تجزیه و تحلیل تلاش های شما و انجام تنظیمات لازم برای موفقیت شما در این پلتفرم بسیار مهم است. لینکدین دارای تجزیه و تحلیل دقیق صفحه و همچنین ابزارهای گزارش دهی برای مشاغل برای ارزیابی عملکرد کلی است. داده های خاصی در مورد موثر بودن به روزرسانی ها ، محتوا و میزان دسترسی به وضعیت شما و همچنین جزئیات مربوط به میزان جذابیت صفحه و دنبال کنندگان شما وجود دارد (مانند مشخصات جمعیتی مخاطبان).

ادامه مطلب  سیر تا پیاز فروش درونی یا درونگرا ( inbound sales ) و کاربرد آن در طراحی فرایند فروش سازمان

آیا آماده هستید که بازاریابی کسب و کار خود را در لینکدین آغاز کنید؟

از زمان راه اندازی لینکدین، با بسیاری از به روزرسانی ها و اضافات ، نمی توان منتظر ماند و دید که چگونه این شبکه همچنان خود را به عنوان یک منبع و بستر یکپارچه برای بازاریابان ، جویندگان کار ، کاندیداهای جستجو و سایر افراد حرفه ای در آورده است. با آزمایش بهترین روش هایی که بیشترین مفهوم را برای تجارت شما دارند ، در لینکدین شروع به بازاریابی کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
در facebook به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا اس‌ام‌اس
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

logo