خرید خط اختصاصی و خطوط عمومی پیامک

خط اختصاصی پیامک چیست؟

خطوط پیامکی همان شماره هایی هستند که هنگام دریافت انواع مختلف پیامک بر روی گوشی های خود مشاهده میکنید و از آن ها برای ارسال پیامک های انبوه و یا پیامک هایی مبنی بر اطلاع رسانی استفاده می شود. در واقع همانطور که برای تلفن همراه اپراتورهای متفاوتی مثل همراه اول و ایرانسل وجود دارد، انواع مختلفی از خطوط پیامکی مثل 1000 ،2000 ،3000 ،5000 وجود دارند که در مواردی با یکدیگر متفاوت می باشند. از جمله ی این موارد میتوان به نوع اپراتور ارائه دهنده، سرعت ارسال پیامک، دریافت گزارش ارسال پیام، عودت هزینه های مربوط به پیامک های ناموفق، نحوه ارائه خطوط اختصاصی پیامک، نوع سیاست کاری خطوط پیامکی و . . .اشاره کرد.

خطوط پیامک عمومی

خطوط عمومی به صورت اشتراکی در اختیار کاربران قرار میگیرد و برای ارسال پیامک های انبوه از این خطوط استفاده میشود. خطوط عمومی قابلیت دریافت پیامک را ندارند و با پیش شماره هایی مثل 1000، 2000، 3000، 5000، 021 و 026 در اختیار کاربران قرار میگیرند. در سامانه پیامک مدیانا 5 خط اشتراکی رایگان برای شما قابل استفاده است و نیازی به خرید خط اشتراکی ندارید.

خطوط پیامکی اختصاصی

خطوط اختصاصی پیامک دقیقا مشابه سیم کارت های تلفنی که خریداری میکنید هستند. شما با خرید خط اختصاصی پیامک به صورت انحصاری پیامک ارسال و دریافت میکنید که در مدیانا بابت دریافت پیامک هزینه ای از کاربران دریافت نمیگردد. از این شماره ها می‌توان در بخش ارسال تکی و ارسال پیامک انبوه های تبلیغاتی و یا اطلاع رسانی استفاده کرد. اپراتور های ارائه دهنده این شماره ها متفاوت هستند ولی در اغلب موارد می توان گفت کیفیت ارسال و دریافت برابری دارند.

نکات قبل از خرید خطوط اختصاصی که باید به آن توجه کنید:

 • مشاهده جدول تعرفه خطوط در همین صفحه قبل از استعلام نمودن خطوط
 • هزینه خطوط اختصاصی از حساب شما کسر می شود
 • پروسه استعلام خطوط اختصاصی احتیاج به مدت زمان زیادی دارد و باید شکیبایی لازم را داشته باشید.
 • از واریز هزینه تا فعال شدن خط اختصاصی شما حدود 24 تا 48 ساعت زمان مورد نیاز است و اگر خط اختصاصی خود را در ساعات غیر اداری خریداری یا استعلام نمایید، پیگیری آن در روز اداری بعد صورت می پذیرد.

خط خدماتی پیامک

خطوط خدماتی در واقع همان خطوط پیامکی اختصاصی (تبلیغاتی) هستند که برای آنها بلک لیست مخابرات آزاد شده و قابلیت ارسال به لیست سیاه مخابراتی و حتی شماره‌هایی که پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند را نیز دارد. در واقع خط خدماتی برای ارسال پیامک‌ اطلاع رسانی به افرادی که مجموعه ما را می‌شناسند و یا منتظر دریافت پیامک ما هستند استفاده میشود (مانند کد فعال سازی و وریفای شماره موبایل)

در نظر داشته باشيد خطوط خدماتي ، خطوطي هستند که با آن فقط به مشترکين خودتان پیام ارسال مي کنيد و از شماره هاي غير و بانک منطقه و کد پستي استفاده نمي نماييد و متن پيامک فقط اطلاع رساني مي باشد. اگر حتي به يک شماره غير از بانک شماره مشترکین خودتان ارسال انجام دهيد تبليغاتي محسوب شده و شامل جريمه مي گردد. همچنين بدليل اينكه روال خدماتي شدن خطوط توسط اپراتور انجام مي شود، زمان انجام شدن درخواست خدماتي، خارج از دسترس سامانه مي باشد اما حدودا یک ماه الی دوماه زمانبر خواهد بود.

کارشناسان ما به شما کمک میکنند خط اختصاصی پیامک متناسب با نیاز خود را خریداری کنید.

اگر بیزنس تبلیغاتی دارید و رند بودن خط پیامکی برای شما مهم است، همین حالا با ما تماس بگیرید.

ارسال پیامک به مشاغل پنل پیامک مدیانا اس ام اس
ارقام خط نوع خط تعرفه
خط ۱۴ رقمی درخواستی 60,000 تومان
غیر درخواستی 50,000 تومان
خط ۱3 رقمی درخواستی 90,۰۰۰ تومان
غیر درخواستی 50,000 تومان
خط ۱2 رقمی درخواستی 210,۰۰۰ تومان
غیر درخواستی 110,000 تومان
خط ۱1 رقمی درخواستی 290,۰۰۰ تومان
غیر درخواستی 150,۰۰۰ تومان
خط ۱0 رقمی درخواستی 7۰۰,۰۰۰ تومان
غیر درخواستی 210,۰۰۰ تومان
خط 9 رقمی درخواستی 950,000 تومان
غیر درخواستی 500,۰۰۰ تومان
خط 8 رقمی درخواستی 4,000,000 تومان
غیر درخواستی 1,700,000 تومان
توجه داشته باشید که:
 • تعداد ارقام قابل سفارش در شماره 1000 8 رقم تا 14 رقم می باشد. اگر تعداد ارقام شماره درخواستی شما بیش از 14 رقم شود، این اپراتور امکان تعریف خطوط دلخواه با تعداد ارقامی تا 16 رقم را نیز به شما خواهد داد.
 • نحوه انتخاب شماره های 1000 کاملا آزاد می باشد و هیچ محدودیتی برای انتخاب شماره وجود نخواهد داشت.
 • سرعت ارسال این اپراتور همواره یکی از پارامترهای مهم و تعیین کننده ای است که شما را نسبت به تهیه یکی از خطوط با پیش شماره 1000 ترغیب خواهد نمود.
 • قابلیت انتخاب کامل خط از جذابترین و کاربردی ترین امکاناتی است که در این پیش شماره ارائه می گردد، به شرطی که شخص دیگری خط مورد نظر را ثبت نکرده باشد.
 • برای خرید شماره های 1000 میبایستی فرم مربوطه در پنل تکمیل شود و استعلام گرفته شود و برای درخواست حتما باید شماره موبايل همراه اول اعلام شود.
 • بدلیل عدم ارسال گزارش دلیوری توسط این شماره، هزینه پیامک هایی که به مقصد شماره های مسدود شده همراه اول ارسال شده اند، باز گردانده میشود.
 • امکان ارسال به بلک لیست برای سازمان ها و شرکت های خصوصی وجود دارد.

مقایسه خطوط

خطوط
هزینه ارسال پیامک
سرعت ارسال پیامک
گزارش ارسال
مدت زمان خدماتی
تعداد نرسیده به مخابرات
تمدید سالیانه
انتخاب شماره دلخواه
1000
بالا
خوب
خوب
معمولی
کم
ندارد
دارد
2000
بالا
خوب
خوب
خوب
کم
دارد
دارد
3000
مناسب
خوب
خوب
زمانبر
زیاد
ندارد
ندارد
5000
ارزان
معمولی
معمولی
معمولی
زیاد
ندارد
دارد
خط ثابت
ارزان
پایین
ضعیف
خوب
زیاد
ندارد
متناظر ندارد / غیر متناظر دارد
با ارزش ترین دارایی ما مشتریان ما هستند