راهنمای شروع نمایندگی

پنل نمایندگی اس ام اس چیست؟

نمایندگی پنل پیامکی مدیانا اس ام اس یک موقعیت فوق العاده برای کسب درآمد اینترنتی با هزینه کم است. کاربران این دسته از پنل اس ام اس با اخذ نمایندگی، علاوه بر ارسال و دریافت پیامک و سایر قابلیت های پنل کاربری امکان کسب درآمد از طریق اعطای پنل کاربری ، شارژ پیامک، تعیین بسته (تعرفه، امکانات، نمایندگی یا کاربری و …)، قیمت گذاری و همچنین فروش خطوط پیامکی به کاربران زیرمجموعه خود را خواهند داشت. یکی از مهم ترین مزایای این کسب‌وکار عدم نیاز به تخصص و سرمایه اولیه می‌باشد.

در این راهنما به صفر تا صد نحوه راه‌اندازی و تنظیمات نمایندگی پنل پیامکی مدیانا اس ام اس خواهیم پرداخت.

موضوع تعرفه و قیمت گذاری خطوط

بخش بزرگی از درآمد نمایندگان از طریق فروش خطوط و ارسال پیامک می باشد. از این رو تعرفه ارسال پیامک و قیمت گذاری خطوط یکی از مهم ترین مواردی است که نمایندگان در ابتدای شروع این کسب‌وکار با توجه به سیاست های فروش و بازاریابی خود باید به آن توجه کنند.

قیمت گذاری پیامک

جهت قیمت گذاری پیامک میتوانید از بخش مدیریت و تنظیمات، گزینه‌ی قیمت گذاری پیامک را انتخاب نموده و اقدام به قیمت گذاری پیامک برای نمایندگان زیر مجموعه و کاربران خود کنید.  

دقت کنید که این قیمت گذاری قابل تغییر نخواهد بود و به منزله ی تعرفه ی نهایی ارسال پیامک شما می باشد، لذا در این بخش، بیشترین میزان قیمت را در نظر بگیرید.

تنظیم تعرفه ی نهایی از داخل پنل کاربران،  قسمت ساخت بسته و از طریق اعمال تخفیف ویژه امکان پذیر خواهد بود.

قیمت گذاری خطوط

جهت قیمت گذاری خطوط می بایست از بخش مدیریت و تنظیمات، قیمت گذاری خطوط را انتخاب نمایید.

قیمت خطوط 

در ستون سمت چپ، تعرفه ی فعلی شما برای خرید خطوط از سرشماره های مختلف و و در ستون راست تعداد ارقام نمایش داده میشود شما میتوانید با توجه به تعرفه های موجود و سیاست کاری خود، خطوط مختلف را برای کاربران و نمایندگان زیرمجموعه خود قیمت گذاری کنید. 

ساخت بسته و دسترسی ها

ساخت بسته (پنل) های پیامکی و تنظیمات آنها تنها توسط شخص نماینده و از داخل پنل صورت میگیرد.

جهت ساخت بسته ها میبایست از منوی مدیریت و تنظیمات گزینه تنظیمات بسته ها را انتخاب نمایید و به روی گزینه جدید کلیک کنید. در ادامه مواردی چون نام، قیمت، حداقل شارژ بسته ها و مدت زمان اعتبار آن را تعیین کنید.

منظور از تخفیف پیامک در این بخش، میزان مبلغی است که میتوان به عنوان تخفیف برای کم شدن از عدد اصلی قیمت گذاری شده در نظر گرفت.

بسته 

در ادامه میبایست نوع بسته را از طریق قسمت ” نوع بسته ” مشخص نمود، در این قسمت گزینه ی کاربر مربوط به پنل های کاربری و گزینه ی مدیر مربوط به پنل های نمایندگی می باشد.

و در انتها، پس از ایجاد بسته ها و از طریق زدن تیک دسترسی ها در هر بخش شما قادر خواهید بود تا امکانات متفاوت را برای بسته های خود در نظر بگیرید.

ایجاد کاربر

برای ایجاد کاربر ابتدا از طریق بخش مدیریت و تنظیمات، گزینه تنظیمات بسته را انتخاب نمایید و به ترتیب گزینه های لازم را تکمیل کنید. شما در این بخش می‌توانید بسته های خود را نامگذاری کنید و در بخش تعرفه پیامک تخفیف هایی را برای کاربران خود اعمال نمایید. در قسمت ترتیب نمایش، شما می‌توانید چیدمان و ترتیب قرار گرفتن بسته ها را مرتب کنید. در ادامه از طریق قسمت وضعیت، بسته را فعال و مدت اعتبار و انقضای آن را مشخص نمایید. در انتها نوع بسته را انتخاب کنید.

پس از ساخت بسته می بایست از بخش مدیریت و تنظیمات گزینه قیمت گذاری پیامک را انتخاب نموده و قیمت گذاری کنید. توجه نمایید در زمان تغییر قیمت، تعداد پیامک زیرمجموعه شما تغییری نخواهد کرد اما مبلغ ریالی اعتبار کاهش و یا افزایش می یابد. در صورت اطمینان به روی گزینه ویرایش کلیک کنید.

*در قیمت گذاری، تعرفه ای پایین تر از تعرفه خود برای کاربران در نظر نگیرید.

از بخش مدیریت و تنظیمات گزینه قیمت گذاری خطوط را انتخاب نمایید و خطوط را قیمت گذاری کنید تا کاربر بتواند از بخش عملیات حساب و خرید شماره قیمت ها را مشاهده و سر شماره های موجود را خریداری نماید.

تنظیم دامنه اختصاصی

در تنظیم دامنه اختصاصی، نمایندگان قادر خواهند بود تا به روی ساب دامین سایت خود سامانه ippanel  را پیاده سازی کنند. در صورت نداشتن سایت نماینده می‌بایست در ابتدا دامین سایت خود را خریداری کند و سپس دی ان اس سایت خود را وارد ippanel کند.

تنظیم وب سرویس ثبت نام

برای تنظیم وب سرویس ثبت نام، نمایندگان قادر خواهند بود تا عملیات ثبت نام سایت خود را با هر زبان برنامه نویسی ویا سایر CMS به پنل متصل کنند تا پس از ثبت نام به صورت خودکار پنل برای کاربرانشان ایجاد شود

در facebook به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا اس‌ام‌اس
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

logo