راهنمای دستگاه ثبت شماره مشتری

راهنمای دستگاه ثبت شماره مشتری

فهرست مطالب

راهنمای استفاده از دستگاه ثبت شماره

دستگاه ثبت شماره یکی از بهترین روش ها برای دریافت شماره، حفظ و ترغیب مشتریان سابق برای دریافت مجدد خدمات و یا محصولات یک کسب‌وکار است. مدیانا اس ام اس برای راحتی مشتریان خود  در این راهنما به نحوه‌ی راه اندازی دستگاه ثبت شماره مشتری خواهد پرداخت.

راه اندازی دستگاه ثبت شماره تماس مشتری

برای روشن کردن دستگاه ابتدا آن را به آداپتور و سپس پریز برق متصل کنید.

 پس از روشن شدن نمایشگر، علامت Wi-Fi دستگاه به صورت چشمک زدن ظاهر خواهد شد، که نشان دهنده‌ی عدم اتصال به مودم است.

برای اتصال دستگاه به مودم ابتدا  Wi-Fi تلفن همراه خود را روشن کنید و از میان دستگاه های پیدا شده گزینه Divert را انتخاب کرده و به آن متصل شوید.

نکته: در صورت روشن بودن اینترنت تلفن همراه و یا فیلتر شکن، ابتدا آن را غیر فعال نمایید.

در قسمت رمز “12345678 ” را وارد کرده و گزینه اتصال را بزنید.

در صورتی که در این مرحله با پیغام ” عدم اتصال به Wi-Fi ” برخورد کردید، گزینه حفظ اتصال Wi-Fi را انتخاب نمایید. سپس وارد مرورگر (google chrome, Firefox) تلفن همراه خود شده و در نوار آدرس IP، 192.168.4.1 را وارد نمایید.

پس از وارد کردن آدرس، صفحه زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

 دراین  قسمت  برای “نام Wi-Fi ” نام مودم خود را وارد نمایید و در قسمت “رمز Wi-Fi ” رمز مودم را وارد نموده و سپس گزینه ذخیره را بزنید.

حال به روی صفحه نمایشگر دستگاه، پیام “تنظیمات جدید را تایید می کنید” نمایش داده می شود در این مرحله گزینه بله را انتخاب کرده و منتظر شوید تا دستگاه به Wi-Fi متصل شود.

در صورت اتصال دستگاه به مودم علامت وایفای از حالت چشمک زن به حالت ثابت تغییر پیدا می‌کند. در انتها پس از اطمینان از  وارد کردن اطلاعات و اتصال دستگاه به مودم ، شما می توانید با خاموش کردن Wi-Fi تلفن همراه خود، ارتباط دستگاه و تلفن همراه را قطع نمایید. حال دستگاه شما آماده استفاده است.

تنضیمات دستگاه

برای ورود به منو دستگاه ثبت شماره مشتریان و تغییر تنظیمات، ابتدا روی صفحه کلید”0000 ” (4 تا صفر) را وارد کرده و سپس به روی دکمه سبز رنگ کلید کنید، در این مرحله لیستی از تنظیمات دستگاه به روی صفحه نمایشگر ظاهر خواهد شد.

  1. تنظیمات بوق

در این قسمت شما میتوانید صدای بوق دستگاه را هنگام فشرده شدن کلید های صفحه کلید، فعال و یا غیر فعال نمایید.

  1. نمایش مک آدرس

دستگاه ثبت شماره ‌ی شما دارای آدرس فیزیکی (مک آدرس) یکتاست که از طریق  این گزینه می­توانید آدرس فیزیکی دستگاه خود را مشاهده نمایید.

  1. بازگشت به تنظیمات کارخانه

در این حالت تنظیمات دستگاه به حالت پیش فرض و اولیه برمی­گردد.

پس از برگرداندن تنظیمات به حالت اولیه، چراغ  Wi-Fi مجددا به صورت چشمک زن در خواهد آمد و دستگاه باید دوباره به مودم متصل شود.

نکته: توجه داشته باشید درصورت انتخاب این گزینه حافظه دستگاه خالی خواهد شد و اگر شماره ای در حافظه دستگاه ذخیره بوده که به سرور ارسال نشده،  از بین خواهد رفت و دیگر قابل بازیابی نخواهد بود.

قطعی اینترنت

از آنجایی که برای اتصال دستگاه به پنل اس ام اس نیاز به اتصال به مودم و Wi-Fi می باشد برای برخی از کاربران سوال ایجاد خواهد شد که در صورت قطعی اینترنت آیا امکان استفاده از دستگاه ثبت شماره وجود دارد؟

در صورتی که ارتباط Wi-Fi برقرار بوده اما، اینترنت دچار قطعی باشد؛ پس از واردکردن شماره در دستگاه  پیغام “عدم دسترسی به اینترنت و ذخیره شماره در حافظه” نمایش داده می‌شود و به صورت خودکار در حافظه دستگاه ذخیره می‌شود.

پس از وارد کردن شماره در موقعه ی قطعی اینترنت، به شمارنده روی صفحه نمایشگر یک عدد افزوده می شود ، این عدد نشانگر تعداد شمارهایی است که در حافظه دستگاه ذخیره شده است.

به محض اینکه بستر اینترنت فراهم شود شماره های ذخیره شده در حافظه بصورت خودکار به پنل اس ام اس مدیانا ارسال خواهند شد و عدد نمایش داده شده روی شمارنده دستگاه کاهش یافته و به صفر می‌رسد؛ این بدین معناست که ارسال شماره مشتریان به پنل به صورت کامل انجام شده و شماره ای به روی حافظه دستگاه باقی نمانده است.

5/5 - (3 امتیاز)
در facebook به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا اس‌ام‌اس
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

logo