همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

چرا باید پشتیبانی 24 ساعته را در برنامه کاری خود قرار دهید؟

این ایده که فقط در ساعات ۹ تا ۵ یک روز هفته بتوانید از سایتی مثل دیجی کالا خرید کنید، یا چیزی را در گوگل جستجو کنید ، خنده آور است! اما در واقع تعداد بسیاری از شرکت ها هستند که هنوز هم در سال ۲۰۲۰ خدمات گسترده خود را در ساعات اداری ارائه می دهند! تجربه ثابت کرده است که وقتی مشتری های شما می توانند در هر ساعت از شبانه روز با نگرانی ها و مسائلشان با شما در ارتباط باشند، احساس مهم بودن را دریافت می کنند و متوجه می شوند که خدمات رسانی، اولویت اصلی شرکت شما است.
کسانی که در اوایل قرن بیست و یکم به اوایل بزرگسالی رسیده اند، بسیار متفاوت با نسل قبلی مشتریان هستند. آنها خواستار رضایت فوری و دسترسی فوری به هر آنچه هستند که در آن لحظه به آن تمایل دارند، خواه این یک پیتزای آماده در ۱۲ شب باشد، بازی با تلفن هوشمندشان باشد یا لباس جدیدی باشد که آن شب می خواهند بپوشند.
اگرچه مطمئناً فعالیت کسب و کار شما بین ساعات اداری شنبه تا ۵شنبه شلوغ تر به نظر می رسد اما مشاغل در سراسر جهان به طور فزاینده ای به سمت خدمات ۲۴/۷ مشتری می روند. در واقع این تنها راه حفظ استانداردهای بالای خدمات مشتری در بازار امروز است. اما خبر خوب این است که با وجود تکنولوژی های ابری، مجبور نیستید همه این بار را خودتان به دوش بکشید. با خدمات تسریع دهنده پشتیبانی مشتری ، مانند پاسخگویی تلفنی ابری و تماس ابری بدون نیاز به حضور در محل کار،فرآیند پشتیبانی ۲۴ ساعته تسریع و تسهیل خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا خدمات مشتری ۲۴/۷ برای تجارت شما مهم است ، به خواندن این بلاگ ادامه دهید.

۱. رضایت مشتری

امروزه مشتریان می خواهند در تمام ساعات شبانه روز محصولات و خدمات را مرور و خریداری کنند. می توانید اطمینان داشته باشید که با ارائه خدمات ۲۴/۷ روزانه به مشتریان ، رضایت مشتری را به میزان قابل توجهی افزایش می دهید. اگرچه این می تواند بستگی به این داشته باشد که تجارت شما در کدام بخش یا صنعت فعالیت می کند. مشتریان می خواهند بدانند که کسی همیشه برای حل مشکلات جزئی آنها در دسترس است. با ارائه خدمات ۲۴ ساعته به مشتریان در صورت تقاضا ، مشتریان شما یک تجربه یکپارچه دریافت می کنند که مدتها پس از فروش اولیه، شما را در ذهن آنها نگه می دارد. این مشتریان راضی، علاوه بر حرکت به سمت مشتریان وفادار، شما را به اطرافیان توصیه کرده و و باعث افزایش فروش شما خواهند شد.

نحوه سنجش نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در بازاریابی پیامکی

نحوه سنجش نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در بازاریابی پیامکی

ارسال اولین کمپین پیامکی ممکن است استرس آور به نظر برسد اما با گذشت زمان این اتفاق آسانتر می شود. در نهایت ، دیگر نگران ضربه زدن روی “ارسال” نخواهید بود…

۲. وفاداری مشتری

مشتری راضی بسیار بیشتر از شخصی که تجربه بدی داشته باشد، به مشتری وفادار تبدیل می شود. شکی نیست که با ارائه خدمات ۲۴/۷ روزانه به مشتریان، آنها با وفاداری خود به تعهد برجسته شما در قبال مشتریان پاداش می دهند. از این گذشته ، خدمات عالی به مشتریان نشان می دهد شما به مشتریان خود اهمیت می دهید و فقط به کیف پول آنها توجه ندارید. طبق تحقیقات بازاری که توسط Customer Thermometer انجام شد ، در پاسخ به سوال “چرا مشتریان احساس می کنند با یک نام تجاری ارتباط خوبی دارند؟” ، ۵ دلیل اصلی ذکر شد:
• مراقبت از من
• مراقبت از دنیا
• درک من
• حس مثل من بودن
• دریافت احساس خاص بودن
به همین دلیل است که اگر می خواهید مشتریان خود را به مشتریان وفادار به برند خود تبدیل کنید، باید خدمات مشتری در راستای راحتی آنها ارائه شود نه راحتی خودتان. طبق مطالعه ای که توسط Forrester انجام شده است، ۷۷ درصد از مشتریان برای شرکت هایی که “یک سرویس بی دردسر” ارائه می دهند، بسیار ارزش قائل هستند. با ارائه خدمات به مشتری در همه ساعت ها ، شما در راه تحقق خواسته های مشتری هستید.

۳. افزایش فروش

با ایجاد کانال خدمات مشتری ۲۴/۷، کانال دیگری را برای فروش باز می کنید. همه تماس های پشتیبانی مشتریان، افرادی نیستند که از محصولات یا خدمات شما شکایت دارند، برخی از این موارد در واقع پرسش و درخواست اطلاعات بیشتر در مورد محصول یا خدمات شماست. هر زمان که مشتری با شما تماس می گیرد ، این یک فرصت جدید برای فروش است. مطمئناً ، نگرانی اصلی مشتری این است که بلافاصله به مشکل یا سوال خود رسیدگی کند. اما بعد از حل مشکل چه کاری انجام می دهید؟ می توانید سعی کنید برخی از فروش ها را انجام دهید. با داشتن افراد حرفه ای و آموزش دیده، می توانید مکالمه را از مشکل مشتری به مکالمه در مورد اینکه چگونه محصولات یا خدمات دیگر می توانند نیازهای مشتری را برآورده کنند تبدیل کنید. با دسترس بودن در هر ساعت از شبانه روز، تمام وقت پنهان را برای افزایش ارتباط با مشتری و فروش بیشتر باز می کنید. این به معنای فرصت هایی برای بازخورد سازنده و فروش است. این ترفند درک این نکته است که خدمات به مشتری نیز، وسیله دیگری برای افزایش فروش هستند. اگر پرتالی برای پاسخگویی ۲۴ ساعته به مشتریان خود ندارید، رقبای شما از این فرصت استفاده خواهند کرد و شما درآمد بسیاری را از دست خواهید داد.

۴. اعتبار شرکت

همانطور که در مجله فوربس نوشته شده است “یک شرکت فقط به همان خوبی است که مشتریان آنها درک می کنند” این یک حقیقت بازاریابی است. دلیل اینکه خدمات مشتری ۲۴/۷ برای توسعه اعتبار شرکت شما ضروری این است که مشتریانی که خدمات بی عیب و نقص شما را تجربه کرده اند و تحت تأثیر قرار گرفته اند ، احتمالاً شما را به افراد دیگر توصیه می کنند. مشتریان شما دیگر فقط از خواندن سوالات متداول شما خوشحال نخواهند شد و و بیشتر اوقات نمی خواهند منتظر پاسخ ایمیل باشند. در عوض ، آنها می خواهند با یک انسان واقعی صحبت کنند که بتواند در اسرع وقت به سوالات ذهنی آنها پاسخ صریح بدهند، این اقدام می تواند منجر به فروش زودهنگام نیز بشود. مشتریان با نشان دادن اینکه می توانید این انتظار را برآورده کنید، به شما پاداش می دهند. با در دسترس بودن در ۲۴ ساعت شبانه روز برای مشتریان، به شهرت و اعتماد دست پیدا خواهید کرد. این دقیقا معکوس بسیاری از شرکت هاست که پس از دریافت پول از شما، تماس با آنها غیرممکن می شود. اعتبار مثبت شرکت شما باعث رشد تجارت شما ، افزایش مشتری و افزایش فروش می شود.

۱۰ مدل متن پیامک برای استفاده ضروری کسب و کارها

با وجود موارد استفاده فراوان پیامک در فروش، خدمات مشتری، بازاریابی و سایر زمینه های کسب و کار، پیام های کوتاه می توانند تأثیر زیادی در رشد شما داشته باشند…

۵. تمایز از رقبا

با وجود تقاضا برای خدمات مشتری فراتر از ساعات معمول ، هنوز هم بسیاری از شرکت ها هستند که هنوز نتوانسته اند به آینده خدمات مشتری برسند. مشتریان بسیار خردمند هستند و تفاوت های رقبا را متوجه می شوند. به همین دلیل است که ارائه خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته به مشتریان، راهی عالی برای تمایز شما از رقباست. مشتریان قطعا این موضوع را به عنوان مسئله ای حیاتی و تعیین کننده می بینند که در انتخاب بین چند رقیب بسیار تاثیر گذار است. در روزهایی که مردم به طور مرتب از سرویس های پیام رسانی فوری مانند Whatsapp و Snapchat استفاده می کنند ، به طور فزاینده ای مشروط می شویم که در هر زمان از روز، انتظار پاسخ داشته باشیم.

مدیانا تنها ارائه دهنده ابزار جامع کسب و کار با پشتیبانی ۲۴/۷ است

حالا که مهمترین دلایل نیاز هر کسب و کاری به ارائه خدمات ۲۴/۷ به مشتریان را می دانید، می خواهیم با مثالی ملموس، اهمیت این موضوع را به شما یادآور شویم. شرکت مدیانا که فعالیت خود را از سال ۹۱ و با ارائه سامانه پیامک آغاز کرد، در حال حاضر پلتفرمی را برای برطرف کردن نیازهای اولیه هر کسب و کار ارائه می دهد که این سرویس دهی لزوم پشتیبانی ۲۴ ساعته را می طلبد. پشتیبانی در مدیانا ۲۴ ساعته و هر ۷ روز هفته است و تیم پشتیبانی مدیانا از طریق تیکت، تماس تلفنی و شبکه های اجتماعی، پاسخگوی نیازها و پرسش های مشتریان هستند. این موضوع یکی از دلایل اصلی رشد و محبوبیت پلتفرم مدیانا گشته تا جایی که به ۱۲۰.۰۰۰ کاربر در سطح کشور خدمات رسانی می کند. در اینفوگرافیک، شاهد پاسخگویی تیم پشتیبانی مدیانا تنها در مرداد ماه ۹۹ هستید.

چرا باید پشتیبانی 24 ساعته را در برنامه کاری خود قرار دهید؟

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده
ارتباطات سازمانی با پیامک

بهترین روش ارتباطات سازمانی

شاید دور از واقعیت نباشد که بگوییم بعد از انجام موفقیت آمیز امور در شرکت …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال