همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

کاراکتر پیامک چیست و محاسبه تعداد کاراکتر پیامک چگونه انجام می شود؟

چقدر متن می تواند در یک پیامک جای بگیرد؟ آیا می توانید متنی بیش از حد مجاز ارسال کنید؟ آیا شکلک ها حساب می شوند؟ امروز می خواهیم به تمام سوالات شما درباره محدودیت های کاراکتر پاسخ دهیم.
همه شرکت های مخابراتی تلفن در سطح بین المللی، پیام های متنی را به صورت دسته ای از کاراکترها به نام سگمنت اندازه گیری می کنند. بسته به نوع رمزگذاری ، هر بخش معمولاً ۱۶۰ کاراکتر یا ۷۰ کاراکتر هستند. تعداد کاراکترهایی که می توانند در یک پیامک استاندارد جای بگیرند، ۱۶۰ کاراکتر است. پیام های متنی یا پیامک هایی که بیش از ۱۶۰ کاراکتر دارند، به دو پیامک جداگانه تقسیم می شوند و هزینه آنها افزایش پیدا می کند.

چه چیزی به عنوان یک کاراکتر در پیامک محسوب می شود؟

هر حرف ، نماد یا فضای استاندارد به عنوان یک کاراکتر به حساب می آید. کاراکتر شامل حروف، علامت و فضاهایی مانند فاصله و اینتر است. تنها استثنا در این قانون ، شکلک های بسیار محبوب یا همان ایموجی ها هستند. Emoji ها می توانند به انتقال پیام به شکل موثرتری کمک کنند و قابلیت انتقال احساسات را به پیامک های متنی اضافه کنند. اما باید از آنها کم استفاده شود تا ۱۶۰ کاراکتر شما را یک باره از بین نبرد.

تعداد کاراکتر پیامک فارسی و انگلیسی چگونه محاسبه می شود؟

قوانین مختلفی وجود دارد که یک پیامک شما فارسی یا انگلیسی محسوب شود، اما برای مثال اگر در پیامک شما همزمان از زبان فارسی و انگلیسی استفاده شود، آن پیامک با نرخ پیامک فارسی محاسبه خواهد شد. در هر صورت در صورت فارسی بودن زبان، هر ۷۰ کاراکتر یک پیامک و در پیامک دوم ۶۴ کاراکتر یک پیامک، و در پیامک سوم و بیشتر از آن هر ۶۷ کاراکتر یک پیامک محسوب می شود. همین اتفاق در پیامکی با زبان انگلیسی به ترتیب با ۱۶۰ ، ۱۴۶و ۱۵۳ کاراکتر محاسبه می شود. برای مثال ترکیب “پنل اس ام اس” دارای ۱۲ کاراکتر است که در شمارش آن فاصله های بین حروف نیز محسوب شده است.

چرا پیامک ۱۶۰ کاراکتری است؟

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که تعداد کاراکتر پیامک چگونه تعیین شده است؟چرا محدودیت کاراکتر در زبان انگلیسی عدد ۱۶۰ است؟ خوب ، در واقع در پشت این قضیه، یک داستان خنده دار است. در سال ۱۹۸۵ ، شخصی به نام فریدهلم هیلبراند، مأموریت یافت که محدودیت کاراکتر پیام های کوتاه را ارائه دهد. وی در آن زمان رئیس سیستم جهانی ارتباطات سیار (GSM) بود. چگونه او در این مورد تصمیم گرفت؟ ماشین تحریراش را گرفت و افکار تصادفی ما را نوشت! او دریافت که اکثر آنها زیر ۱۶۰ حرف هستند. بعداً ، وی کاراکترهای موجود در کارت پستال های مختلف را شمرد و دریافت که اکثر آنها نیز در حد ۱۶۰ کاراکتر قرار دارند. به این ترتیب ۱۶۰ عدد به عدد جادویی برای استاندارد کاراکتر در پیامک تبدیل شد.

کاراکتر پیامک چیست و محاسبه تعداد کاراکتر پیامک چگونه انجام می¬شود؟

چگونه از تعداد کاراکتر پیامک اطلاع پیدا کنیم؟ پنل و گوشی

در حالت کلی دو مدل ارسال پیامک وجود دارد، ارسال پیامک از طریق تلفن همراه و ارسال پیامک به صورت گسترده تر و سیستمی از طریق پنل پیامک. (برای اطلاعات بیشتر به بلاگ ارسال پیامک از اینترنت مراجعه کنید) در حل حاضر اکثر تلفن های همراه امکان شمارش تعداد کاراکتر را دارند و در زمان نوشتن پیامک این هشدار را در تمام شدن یک پیامک می دهند، اما اگر گوشی شما این امکان را ندارد با اطلاع از تعداد کاراکتر پیام خود و تقسیم کردن آن بر ۶۷ می توانید از تعداد پیامکی که در حال ارسال آن هستید، اطلاع کسب کنید. همچنین سایت هایی مانند https://kitset.ir/text/online-character-word-counter با دریافت متن شما، تعداد کاراکتر آن را به شما اعلام می کنند. در صورتی که قصد ارسال پیامک از طریق سامانه پیام کوتاه را دارید، سامانه هایی مانند مدیانا اس ام اس، این امکان را در قسمت نوشن متن خود دارند و تعداد کاراکتر را به شما اعلام می کنند.

هزینه هر پیامک چقدر است؟

همانطور که در سوال قبلی به دو نوع روش متفاوت در ارسال پیامک اشاره کردیم، در جواب این سوال هم باید بگوییم که در هر کدام از این روش ها، قیمت های متنوعی وجود دارد. در ارسال پیامک از طریق تلفن همراه قیمت های مصوب اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل اعلام شده است که در بلاگ “هزینه هر پیامک چگونه محاسبه میشود؟” به صورت کامل به آن اشاره کرده ایم. همچنین تعرفه ارسال پیامک از طریق سامانه پیامکی نیز در سامانه مختلف، متفاوت است که قیمت های سامانه مدیانا با بیشترین کاربر در سطح کشور را می توانید در صفحه “تعرفه ها” مشاهده کنید.

چگونه می توان از پیامک به طور موثر استفاده کرد؟

محدودیت کاراکتر پیام های متنی، در واقع همان چیزی است که بازاریابی پیامکی را به ابزاری قدرتمند تبدیل می کند. مشتریان غرق در تبلیغات هستند و پیام های مختصر و مستقیم را ترجیح می دهند. با استفاده از بازاریابی پیامکی و ارسال پیام های متنی به عنوان یک ابزار جهانی ، می توانید در عرض چند ثانیه پس از ارسال، به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید. پیام کوتاه توجه آنها را به سرعت جلب کرده و برای چند ثانیه ای به سمت شما نگه می دارد. برای شروع به بازاریابی پیامکی به شما پیشنهاد می کنیم از بلاگ مدیانا اس ام اس بازدید کنید، تا اطلاعات زیادی در این زمینه به دست بیاورید.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده

آموزش ارسال پیامک از طریق دکل های مخابراتی ایرانسل (BTS)

امروزه تاثیر بازاریابی پیامکی بر هیچ کسب و کاری پوشیده نیست و کمتر کسب و …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال