همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

گزارشی از پیام کوتاه و پیام صوتی سیاسی در اکتبر ۲۰۲۰

محاسبه تلاش های مبارزات جمهوری خواهان و دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده با استفاده از پیام صوتی و پیام کوتاه

RoboKiller تخمین می زند که مردم کل کشور آمریکا ۱۰۱.۲۱۳.۰۱۷ پیام صوتی سیاسی و ۵.۰۶۰.۰۵۰.۴۷۲ پیامک سیاسی مربوط به انتخابات ریاست جمهوری را در اکتبر ۲۰۲۰ دریافت کرده اند. از ژوئن سال ۲۰۲۰ ، جمهوری خواهان ۶ برابر پیامک سیاسی بیشتری ارسال کرده اند ، اما دموکرات ها با نزدیک شدن به انتخابات روند پیشرفت را آغاز کردند.
ارسال پیامک نظیر به نظیر که در انتخابات آمریکا از آن استفاده شده و به پیامک P2P شناخته می شود، به این صورت است که پیام های متنی گسترده ای بدون شکستن قوانین مربوط به رضایت نامه انتخاب شده برای محافظت از آمریکایی ها در برابر پیامک های ناخواسته، ارسال می شوند. پیامک ها مستقیماً از طریق یک شماره معتبر و به صورت انبوه ارسال می شدند، اگرچه پیامک های سیاسی غیرقانونی نیستند ، اما توسط بسیاری از آمریکایی ها مطلوب نیستند.
در تصویر زیر مجموع پیامهای سیاسی ماه اکتبر و روندهای سازمان یافته توسط وابستگی احزاب سیاسی دموکرات و جمهوری خواه را به صورت تقریبی مشاهده می کنید.

همین حالا بخوانید: آشنایی با ارسال پیام صوتی در ایران

چرا آمریکایی ها به پیام صوتی و پیامک روی آوردند؟

از اوایل سال ۲۰۰۰ در آمریکا ، سیاستمداران سرمایه گذاری های خود را در زمینه تبلیغات سیاسی با پیام های متنی افزایش دادند، زیرا نرخ تعامل بیشتری داشت و از روش های سنتی مانند تبلیغات تلویزیونی موثرتر بود. برخلاف پیام های صوتی غیر قانونی ، شما پیام های سیاسی را به طور تصادفی دریافت نمی کنید. اطلاعات مربوط به وابستگی به حزب سیاسی ، منطقه ای که در آن زندگی می کنید یا حتی کمک های مالی گذشته در هنگام ثبت نام برای رأی دادن، برای گروه های سیاسی قابل دسترسی است.
Daniel Souweine، مدیر تبلیغات پیامکی کمپین Sanders در سال ۲۰۱۶ می گوید: اگرچه تأثیر دموگرافیک پیامک P2P شاید کم به نظر برسد، اما اهمیت آن بسیار است. رای دهندگان جوان تر می توانند برای تعاملات طولانی تر از طریق پیامک مستعدتر باشند ، اما تقریباً هر شخص زیر ۵۰ سال با ارسال پیام کوتاه راحت تر خواهد بود تا بتواند به یک متن سیاسی پاسخ دهد. در حقیقت ، تحقیقات نشان می دهد که پیام کوتاه ممکن است تأثیر بیشتری بر روی رای دهندگان کمی مسن تر داشته باشد.

پیام صوتی و پیامک متنی انبوه در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا چگونه ارسال شد؟

در آمریکا هر robocall (پبام صوتی) یا robotext (پیامک) سیاسی که از طریق دستگاه autodialer به تلفن هوشمند ارسال می شود ، برای رعایت مقررات مبتنی بر رضایت که توسط FCC شرح داده شده است ، لازم است رضایت قبلی گیرنده را برای دریافت این پیام ارائه داده باشد. وقتی در هنگام ثبت نام برای رأی دادن شماره تلفن خود را ارائه می دادید یا در گذشته کمک مالی سیاسی انجام داده اید، رضایت قبلی خود را اعلام کرده اید. همچنین لازم به ذکر است که هرگونه پیام صوتی سیاسی با تلفن ثابت به رضایت قبلی نیاز ندارد.

آیا در آمریکا امکان لغو اشتراك در تماس تلفنی سیاسی یا پیامك وجود دارد؟

پاسخ کوتاه بله است اما اگر بخواهیم بیشتر درباره آن بگوییم، این کار به راحتی نیست. ثبت شماره تلفن شما در لیست عدم تماس و تلاش برای متوقف کردن پیام های سیاسی، کمک چندانی نخواهد کرد. چرا که مکالمات سیاسی و موسسات خیریه الزامی ندارند که قانون بلک لیست را دنبال کنند.

همین حالا بخوانید: چگونه پیامک های اطلاع رسانی و مهم به دست خطوط بلک لیست میرسد؟

متن برخی از پیامک های سیاسی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا با بیشترین میزان ارسال

This Wednesday, Kamala Harris will take the debate stage at 9 PM ET. Want to attend one of our virtual pre-debate events and cheer her on? Reply YES or NO.
این چهارشنبه ، کامالا هریس در ساعت ۹ عصر به وقت ET مناظره را بر عهده می گیرد. آیا می خواهید در یکی از رویدادهای مجازی پیش از مناظره شرکت کنید و او را تشویق کنید؟ بله یا خیر را ارسال کنید.

Test your knowledge and take our voter information quiz to ace this election for Team Biden-Harris. Reply QUIZ to start.
دانش خود را بسنجید و مسابقه اطلاعات رأی دهندگان ما را برای دستیابی به این انتخابات برای تیم بایدن-هریس انجام دهید. برای شروع QUIZ را پاسخ دهید.

CONGRATS! Pres Trump selected YOU to be the FIRST EVER Trump Supporter to receive a 1000%-MATCH! He will look for your name in 1 HOUR. Claim NOW: bit.ly/⬛⬛⬛
تبریک می گویم رئیس جمهور ترامپ شما را بعنوان اولین حامی برای دریافت یک مسابقه ۱۰۰۰٪ انتخاب کرد! او ۱ ساعت دیگر به دنبال نام شما خواهد بود. اکنون اعلام کنید: bit.ly/⬛⬛⬛

YOU are one of our TOP supporters. Pres Trump chose a select group for an End-of-Month 1000%-MATCH. You’re 1 of the last remaining! Act: bit.ly/⬛⬛⬛
شما یکی از طرفداران برتر ما هستید. رئیس جمهور ترامپ یک گروه انتخاب شده را برای یک مسابقه ۱۰۰۰٪ در پایان ماه انتخاب کرد. شما ۱ نفر از آخرین افراد باقی مانده هستید! اقدام: bit.ly/⬛⬛⬛

یکی از پیام های صوتی ارسال شده در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با صدای ترامپ

اگر با مدل پیام رسانی همتا به همتا (نظیر به نظیر) یا ارسال پیام کوتاه p2p آشنا نیستید:

این پیام رسانی شامل نوعی تبلیغات می شود که با هزاران مخاطب، مکالمه یک به یک را بر روی متن انجام می دهید، پیام های متنی متناظر مشکلی را حل کرده بود که سالها سازمانها را آزار می داد(یعنی گفتگوی شخصی در مقیاس کلان). یک کمپین معمولاً با لیستی از شماره تلفن های همراه گرفته شده از پرونده رای دهندگان آغاز می شود. پرونده رأی دهندگان شامل شماره تلفن ، آدرس ایمیل و اطلاعات دموگرافیکی است که آنها در آخرین رای خود ثبت کرده اند. در پیامک های نظیر به نظیر (p2p)  مشخصات دریافت کنندگان در متن پیامک سفارشی ساری می شود و سپس ارسال انجام می شود.

دموکرات ها اولین کسانی بودند که به خوبی پیامک های متناظر (p2p)  پی بردند. در پاییز سال ۲۰۱۴ ، یک کارمند سابق فیس بوک به نام ردی لیندسی داوطلبانه در سازمان غیرانتفاعی مهاجرت FWD.us مشغول به کار شد ، هنگامی که تعدادی از برگزارکنندگان شروع به استفاده از پیام کوتاه برای تماس با طرفداران و دعوت آنها به رویدادها کردند. لیندسی در سال ۲۰۱۶ به Recode گفت: “به نظر می رسد كه این یك روش واقعاً موثر برای انجام این كار باشد.” ما افرادی را یافتیم كه هرگز ایمیل خود را باز نمی كردند تا به متن پاسخ دهند. “

تاثیر استفاده از ارسال پیامک نظیر به نظیر در آمریکا

دلیل اصلی اینكه این پیام می تواند به بسیاری از رای دهندگان برسد و طرفداران آنها را تشویق كند، این است كه در عین دیده شدن پیام، دریافت کنندگان آن متن را با افراد نزدیك خود مانند دوستان و خانواده به اشتراک می گذارند. متن هایی که توسط برنامه هایی مانند Hustle و GetThru در حزب دموکرات و RumbleUp و Opn Sesame در سمت جمهوری خواه تولید می شوند، بین ۷۰ تا ۹۸ درصد آنها خوانده می شوند. در ۴۰ تا ۵۰ درصد موارد ، مردم واقعاً پاسخ می دهند. در مقابل طبق گفته گارتنر ، ایمیل ها فقط ۲۰٪ خوانده می شوند و ۶٪  پاسخ داده می شوند.

ارسال پیامک نظیر به نظیر با سایر کانالهای ارتباطی مانند پست مستقیم و تبلیغات آنلاین بسیار سازگارتر شده و این باعث افزایش دامنه و اثربخشی آن می شود. یکی از متخصصین این  حوزه می گوید: من اخیراً به یک تبلیغ فیس بوک ترامپ پاسخ دادم ، و یک نظرسنجی کوتاه را در یکی از سایتهای ترامپ پر کردم. روز بعد ، من یک متن از کمپین دریافت کردم که درخواست کمک مالی کرده بود. حتی با وجود اینکه من نه جمهوری خواه هستم و نه طرفدار ترامپ ، این کمپین شماره تلفن من را بدست آورده بود و می توانست هویت آنلاین و یا آدرس ایمیل من را با آن مطابقت دهد.

ساز و کار پیامک p2p مورد استفاده آمریکایی ها در ایران:

در ایران نیز سامانه های پیامکی، امکان ارسال های پیامک های شخصی سازی شده را در ابعادگسترده ارائه می دهند که به نام ارسال پیامک نظیر به نظیر شناخته می شود. برای انواع کمپین های تبلیغاتی و سیاسی می توان از این امکان استفاده کرد به شرط دسترسی به شماره تماس مخاطبان!

برای اطلاعات بیشتر درباره ارسال پیامک متناظر و خرید سامانه پیامکی به وبسایت https://medianasms.com/ مراجعه کنید.

منابع:

  RoboKiller.com

www.fastcompany.com

www.prnewswire.com

 
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده
اس ام اس بانک

بانک ها چگونه از اس ام اس استفاده میکنند؟

پیامک یکی از کاربردی ترین ابزارها برای بانک ها به شمار می­رود، ابزاری که نه …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال