همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

اهمیت بازاریابی ایمیلی (ایمیل مارکتینگ) در سال 2020

شاید بگویید با وجود امکانات ویدئویی ، هوش مصنوعی ، واقعیت مجازی و تکنولوژی ربات ها در عصر حاضر، که قطعا بازخورد بهتر و کنجکاوانه تری دارند، چرا باید هنوز هم از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم که سابقه آن در اسپم شدن را دیده ایم؟ باید گفت که به تعداد نیمی از انسانهای کره زمین آدرس ایمیل وجود دارد و پس از بازاریابی پیامکی که بیشترین دسترسی را به فضای شخصی عموم افراد دارد، ایمیل دومین ابزار در دسترس مخاطبان است. برخلاف تصوری که درباره شبکه های اجتماعی و پر بازدید بودن آنها وجود دارد، میزان تعداد ایمیل های موجود، چیزی حدود ۲ برابر پربازدید ترین شبکه اجتماعی (فیسبوک) است. اگر شما به عنوان خواننده این مطلب، کسب و کاری دارید و از ظرفیت بازاریابی ایمیلی در آن استفاده نکرده‌اید، حتماً تا انتهای این بلاگ با ما همراه باشید، تا به اهمیت ایمیل مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ بپردازیم. همچنین در اسرع وقت به فکر آغاز بازاریابی ایمیلی در کسب و کار خود باشید.

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) چیست؟

بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ یک روش از ده ها روش بازاریابی است که از طریق ابزار ایمیل انجام می شود، ایمیل به دلیل دسترسی بسیار بالا در بین افراد و به دلیل مقرون به صرفه بودن در بازاریابی، انتخاب بسیار مهمی برای کسب و کارها به شمار می‌رود. ایمیل مارکتینگ یک راه ارتباطی برای ارتباط با مشتریان فعلی و یا مشتریان بالقوه است که برای انتخاب شما مردد هستند، چیزی که اهمیت دارد نحوه استفاده از ایمیل است، چرا که نتایج نشان داده است که این کانال در ۱۰ سال گذشته نرخ ‌تبدیل بالایی داشته و اگر از آن در راستای نیاز مشتریان استفاده شود، می تواند بازگشت سرمایه(ROI) را به حالت حداکثر خود برساند.

چرا باید در قرن ۲۱ هم از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

چیزی که در هیچ قرنی تغییر نمی کند، اهمیت ارتباط با مشتریست. در هر قرنی که باشیم، نیاز وجود دارد و عرضه و تقاضا را پدید می آورد. همانطور که می دانید، لازمه ورود به اکثر شبکه های اجتماعی و سایت ها و اپلیکیشن های کاربردی ایمیل است و این نشان دهنده دسترسی بسیاری از افراد به ایمیل است. همچنین با گذشت سالها و پیشرفت تکنولوژی، ایمیل ها جای خود را در موبایل افراد پیدا کرده اند و این خود یکی از عواملیست که نباید در عصر نوین از آن غافل شد. ایمیل مارکتینگ می تواند خریداران اولیه را به مشتریانی مکرر تبدیل کند و نکته اینجاست که این اقدام می تواند به صورت خودکار انجام شود! چه دلیلی از این بالاتر وجود دارد برای استفاده کردن از ایمیل مارکتینگ در قرن ۲۱؟!

چه کسانی باید از ایمیل مارکتینگ استفاده کنند؟

از نظر ما تمامی کسانی که در بستر آنلاین در حال ارائه محصول یا خدمات هستند، باید ایمیل مارکتینگ را امتحان کرده و از آن استفاده کنند. می گوییم امتحان، چرا که اطمینان داریم با امتحان آن نتایج قابل توجهی را دریافت خواهند کرد. سایت های فروشگاهی، خدمات آموزشی و ارائه دهندگان خدمات رفاهی، فنی، سرگرمی و … همگی با در نظر گرفتن نوع مخاطبان خود و هدفی که از ایمیل مارکتینگ دارند، می توانند از این فضا استفاده کنند.

آیا خریدن بانک ایمیل کمکی به افزایش مشتری خواهد کرد؟

بازاریابی ایمیلی و تبلیغات ایمیلی دو موضوع متفاوت هستند. برای تبلیغات ایمیلی مانند هر تبلیغات دیگری، یک پیام کلی به عموم افراد ارسال می شود و هیچ شخصی سازی ای وجود ندارد. در تبلیغات ایمیلی چاره ای جز استفاده از بانک ایمیل های انبوه نیست، چرا که اگر مخاطب با رضایت ایمیل خود را در اختیار شما قرار داده باشد، قطعا با برند شما آشنایی دارد و نیازی به تبلیغات ندارد. می توان گفت تبلیغات ایمیلی و بی هدف سبب بالا رفتن تعداد اسپم و بی نتیجه نشان دادن بازاریابی ایمیلی شده است. اگر به فکر ارتباطی هدفمند با مشتریان و رضایت آنها از ایمیل های ارسالی خود هستید، بازاریابی ایمیلی را با دریافت ایمیل از مشتریان انتخاب کنید و از ارسال ایمیل تبلیغاتی انبوه خودداری کنید.

اهمیت بازاریابی ایمیلی (ایمیل مارکتینگ) در سال 2020

چه زمانی باید از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

تحقیقات سال ۲۰۱۸ در آمریکا نشان می دهد ۸۵% بزرگسالان دارای اکانت ایمیل هستند و این درصد نشان می دهد که حتی شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو نیز در این مسیر عقب تر هستند. به همین دلیل ایجاد یک کمپین موفق بازاریابی از طریق ایمیل بیش از هر زمان دیگری مهم است. اما مشکلی که وجود دارد این است که اکثر بازاریابان نمی دانند چگونه این کار را به درستی انجام دهند. به صورت کلی رایج ترین زمان هایی که از ایمیل مارکتینگ استفاده می شود از این قرار است:
• خبرنامه ایمیلی
• خوش آمدگویی در اولین تماس
• ایمیل های عملیاتی در حین خرید و پس از آن
• نظرسنجی و پیشنهادات
• مناسبت های مرتبط مانند تولد
• اطلاع از آخرین رویداد ها
• آفرها و پیشنهادات ویژه تخفیفی

چگونه شروع به ایمیل مارکتینگ کنیم؟

در دنیایی که مملو از تبلیغات است، نباید تصور کنید ایمیل شما جذاب است و مخاطب را اذیت نخواهدکرد. ورود به ایمیل هر شخص مانند این است که برای شام به خانه او دعوت شده اید. در بازاریابی از طریق ایمیل هم باید رفتار شما مانند یک مهمان باشد نه دستوری و طلبکارانه. بنابراین قبل از شروع، همیشه این موضوع را به یاد داشته باشد که شما در صندوق ورودی آنها مهمان هستید. حالا که تصمیم خود را برای بازاریابی ایمیلی گرفته اید، باید بگوییم که برای شروع باید این مراحل را به ترتیب طی کنید:

• انتخاب سرویس دهنده:
برای ایمیل مارکتینگ نمی توانید از ارائه کننده های سرویس ایمیل عمومی مانند جیمیل یا یاهو استفاده کنید، چرا که احتمال بلاک شدن آنها وجود دارد. برای بازاریابی ایمیلی باید از سرویس های ایمیل مارکتینگ استفاده کنید که علاوه بر ارسال ایمیل، ابزارهای جامعی را برای تحلیل آن و همچنین اتواسیون ایمیل در اختیار شما قرار می دهند.

• ایجاد لیست ایمیل با کسب اجازه:
اگر در ابتدای راه هستید و دسترسی به لیست ایمیل افراد ندارید، مشکلی وجود ندارد، به شما یک راه معرفی می کنیم که ایمیل های حقیقی و باکیفیت را در طول مدت زمان جذب کنید. با توجه به استراتژی برند خود، محصول یا اطلاعاتی ارزشمند را به مخاطبان ارائه کنید و در ازای آن ایمیل دریافت کنید. برای دریافت ایمیل توضیح دهید که ایمیل ها برای چیست و افراد علاقه مند به دریافت آنها را جلب کنید. تبلیغ در رسانه های دیگر برای این کار هم می تواند یک انتخاب درست باشد.

• نوشتن محتوای ایمیل و هدف گذاری برای تداوم آن
این قسمت شامل نام شما به عنوان ارسال کننده، عنوان ایمیل و محتوای اصلی ایمیل می شود. در بلاگ های دیگر ایمیل مارکتینگ به راه هایی برای موفقیت در این زمینه اشاره کرده ایم. اما در هر صورت باید بدانید که اگر قول هفته ای یک بلاگ را داده اید و آن را ارسال نکنید شکست خورده اید، همینطور برعکس آن اگر مخاطب توقع بروزرسانی روزانه داشته باشد و شما هفتگی آن را انجام دهید.

• تجزیه تحلیل و تقسیم بندی
اکثر ارائه دهندگان سرویس های ایمیل مارکتینگ، تجزیه و تحلیل رابه صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند، ۳ مورد مهم که حتما باید پس از کمپین بررسی کنید، نرخ باز شدن ایمیل (open rate) ،نرخ کلیک در ایمیل (click-through rate) و لغو اشتراک است. پس از آن نوبت به تقسیم بندی لیست ایمیل به گروه های هدفمند می رسد که در بلاگ های بعدی به طور مفصل به آن پرداخته ایم.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده
تاریخچه استفاده از پیامک در روز جهانی پیامک

تاریخچه استفاده از پیامک در روز جهانی پیامک

۲۸ سال پیش در چنین روزی اولین پیامک جهان ارسال شد.۳ دسامبر ۱۹۹۲ نقطه عطفی …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال