همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

10 مدل متن پیامک برای استفاده ضروری کسب و کارها

چرا کسب و کارها باید از الگوهای پیامکی برای نوشتن متن تبلیغاتی استفاده کنند؟

با وجود موارد استفاده فراوان پیامک در فروش، خدمات مشتری، بازاریابی و سایر زمینه های کسب و کار، پیام های کوتاه می توانند تأثیر زیادی در رشد شما داشته باشند. استفاده از الگوهای آماده پیامک متنی می تواند گردش کار شما را بهبود بخشد و وقت شما را برای تمرکز روی سایر پروژه ها آزاد کند. نمونه های زیادی از الگوهای پیام کوتاه برای کمپین های بازاریابی پیامکی ، خودکار سازی ارسال پیامک ، برنامه های وفاداری ، یادآوری قرار ملاقات وجود دارد که به دلیل عدم تنوع و در نظر نگرفتن شرایط کسب و کار شما می تواند به روابط تجاری شما آسیب برساند. برای کمک به شما در ایجاد تجربه شخصی تر و متناسب ، تصمیم گرفتیم نمونه الگوهای آماده ای را برای متن پیامک فروش و ارتباط با مشتریان به اشتراک بگذاریم.

۳ دلیل برای استفاده از الگوها در متن پیامک

۱. پاسخ به سوالات رایج را تسریع می کند

تنظیم پاسخ به سوالات معمول باعث صرفه جویی در وقت تیم شما می شود. این بدان معناست که شما قادر خواهید بود سریعتر به مشتریان خود خدمات رسانی کنید. قانون برد – برد.

۲. پاسخگویی کل تیم منسجم می شود

شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که پاسخ اعضای تیم شما منسجم و هماهنگ است. الگوهای پیامک به تیم شما کمک می کنند تا یک صدا و هماهنگ باشند.

۳. به اعضای جدید تیم سرعت عمل می دهد

به اشتراک گذاشتن الگوها با اعضای جدید تیم، می تواند به سرعت آنها کمک کند. از طریق استفاده از الگوها ، همکاران جدید می آموزند که چگونه به بهترین سوالات یا مسائل معمول پاسخ دهند.

همین حالا بخوانید: ۵۰ الگوی پیامکی برای نوشتن متن تبلیغاتی حرفه ای

10 مدل متن پیامک برای استفاده ضروری کسب و کارها

متن پیامک های آماده برای واحد فروش و بازاریابی

برای کمک به فروش بیشتر و پیگیری افرادی که پاسخگوی تلفن نیستند، از این متن پیامک های آماده برای فروش و بازاریابی خود استفاده کنید.

۱ – پس از گذاشتن پیغام صوتی پیگیری کنید

۸۰٪ تماس ها به پیامگیر صوتی ارسال می شوند و میانگین پاسخگویی پیام صوتی ۴.۸٪ است. اگر به جای آن پیامک ارسال کنید نتیجه خیلی بهتری خواهید گرفت.

• سلام {{نام کوچک}} ، {{نام شما}}هستم از {{نام شرکت}}. همانطور که شماره خود را در سایت ما گذاشتید و ذکر کردید که می خواهید در مورد خدمات ما اطلاعات کسب کنید ، بنده آماده پاسخگویی به سوالات شما هستم. چه موقع وقت خوبی برای تماس است؟ با تشکر!

۲ – تماس های تلفنی از دست رفته را پیگیری کنید

تماس های از دست رفته را به یک تجارت جدید بالقوه تبدیل کنید.

• سلام از اینکه با {{نام شرکت}} تماس گرفتید متشکریم. با عرض پوزش از اینکه تماس شما را از دست دادیم. خوشحال می شویم که از طریق پیام کوتاه به شما کمک کنیم یا اگر تماسی را ترجیح می دهید ، لطفاً زمانی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد – {{لینک یا شماره تماس}} متشکریم!

۳ – به درخواست های ویژه و سفارش های ویژه پاسخ دهید

اگر سرویس ارائه می دهید ، احتمالاً درخواست هایی برای قیمت گذاری های متفاوت خواهید داشت. این متن پیامک به شما کمک می کند تا این روند را ساده کنید.

• سلام {{نام کوچک}} ، از علاقه شما به {{نام شرکت}} متشکرم. ما خوشحال خواهیم شد که یک پیشنهاد سفارشی به شما ارائه دهیم. آیا مایل به پاسخ دادن به یک فرم سریع هستید تا بتوانیم دقیق ترین تخمین را به شما ارائه دهیم؟ اینجا کلیک کنید – {{ لینک یا شماره تماس }}

۴ – به درخواست مشاوره / دمو پاسخ دهید

اگر روند دریافت مشتری شما شامل مشاوره است ، از این موارد برای هدایت افراد به صفحه رزرو خود استفاده کنید.

• سلام {{نام کوچک}} ، از علاقه شما برای همکاری با ما متشکریم. ما در حال رزرو مشاوره برای ماه مهر هستیم. می توانید زمانی را که برای شما مناسب است انتخاب کنید – {{ لینک یا شماره تماس }}. منتظر تماس شما هستیم.

۵ – برنامه های متفاوت قیمت گذاری را مقایسه کنید

اگر چندین پلن قیمت گذاری ارائه می دهید ، ارسال این پیامک مفید خواهد بود.

• سلام {{نام کوچک}}، سرویس پایه ما از X تومان و سرویس پیشرفته ما از Y تومان شروع می¬شود. سرویس اصلی ما برای افراد مناسب است. پلن حرفه ای ما برای تیم ها بهینه شده و دارای برخی ویژگی های شگفت انگیز همکاری است. آیا به دنبال گزینه ای برای خود یا تیم خود هستید؟ {{ لینک یا شماره تماس }}.

۶ – خود را با رقبا مقایسه کنید

برای هرگونه مقایسه رقبا آماده باشید و خود در این اقدام پیش قدم شوید.

• برای همگان ثابت شده است که استفاده از همه محصولات ما در جاده ها ایمن است ، در حالی که محصولات مشابه تنها می تواند ایمنی رانندگان جاده را تضمین کنند. ما همچنین این راهنمای دقیق را داریم که در ادامه ما را با سایر رقبا مقایسه می­کند و علت خرید از ما را به شما نشان می­دهد. – {{ لینک یا شماره تماس }}.

۷ – رویداد و وبینارها را یادآوری کنید

شما وقت زیادی را صرف تبلیغ رویداد خود می کنید ، اما بسیاری از افرادی که ثبت نام کرده اند در آن حضور پیدا نمی کنند. اجازه ندهید رویداد شما در صندوق ورودی شلوغ آنها گم شود.

سلام {{نام کوچک مشتری}}، ما ۱۰ دقیقه دیگر وبینار را شروع خواهیم کرد. امیدواریم آنجا ملاقاتت کنیم! لینک عضویت در ایمیل شماست – اگر مشکلی در پیوستن دارید به ما اطلاع دهید.
{{نام مجموعه- شماره تماس}}

۸ – مجدد با مشتریان تعامل کنید

از این پیام برای تعامل دوباره با مشتریان خود استفاده کنید.

• سلام {{نام کوچک}}!من {{نام شما}} از {{نام شرکت}} هستم. می خواستم در رابطه با پیوستن شما به {{رویداد نام}} تماس بگیرم. آیا این امکان در حال حاضر برای شما وجود دارد؟

۹ – از مشتریان خود بخواهید که نظر بدهند

۸۸٪ از مصرف کنندگان خواهان اعلام نظر درباره تجربه خود هستند اما بسیاری از مشاغل از مشتریان خود نظرخواهی نمی کنند و این فرصت را از دست می دهند.

• بسیار ممنون می شویم که در مورد سفارش خود بازنگری کتید. نظرسنجی ها برای بهبود خدمات و جلب توجه بیشتر افراد به {{نام محصول}}} به ما کمک می کند. بسیار متشکریم. {{ لینک یا شماره تماس }}.

۱۰ – شبکه های اجتماعی خود را به آنها معرفی کنید

فکر می کنید مشتری شما از مطالب شما در شبکه های اجتماعی لذت می برد؟ به آنها اطلاع دهید. 

• هم صحبتی با شما عالی بود! ما دوست داریم که در شبکه های اجتماعی هم با شما در ارتباط باشیم. فکر می کنید از محتوایی که در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک می گذاریم لذت خواهید برد؟ {{ لینک یا شماره تماس }}.

همین حالا بخوانید: اهمیت قرار دادن لینک در متن پیامک

در آخر به یک سامانه تخصصی برای ارسال پیامک های انبوه و خودکار نیاز دارید

بیشتر مشاغل از پیامک های تبلیغاتی برای اطلاع مشتریان در مورد تخفیف های ویژه ، تبلیغات ، هدایا ، مسابقات ، قرعه کشی و موارد دیگر استفاده می کنند. ما در این مقاله ، نمونه هایی از متن پیامک های بازاریابی را آوردهایم که به جای تبلیغات ویژه ، می توانند در موارد شخصی تری مورد استفاده قرار گیرند و در برنامه بازاریابی برای شما بسیار راهگشا خواهند بود. از آنجایی که مدیریت پیامک های بازاریابی از طریق سامانه های پیامکی انجام می شود و پیامک های وب سرویس و خودکار نیز در کسری از ثانیه از همین طریق ارسال می شوند، ما پنل پیامکی مدیانا را با ۱۷۵۰۰۰ کاربر فعال برای بازاریابی کسب و کارتان به شما معرفی می کنیم. همین حالا به سایت https://medianasms.com/ مراجعه کرده و اطلاعات لازم را از کارشناسان مربوطه دریافت کنید.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده
پیامک های نجات دهنده با وب سرویس پیامک

پیامک های نجات دهنده با وب سرویس پیامک

  در دنیای امروز که اینترنت حرف اول را می­زند و خریدها با سرعت بسیار …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال