همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

شکست بازاریابی یامکی -پنل پیامک مدیانا اس ام اس

یادگیری اصول اولیه بازاریابی مانند شناخت جامعه هدف، شناخت محصول و .. در انواع روش های بازاریابی های مختلف لازم و ضروری است. در بازاریابی پیامکی هم که مورد استقبال بسیاری از کسب و کارها قرار دارد این موضوع صدق می­کند. علت اصلی شکست بازاریابی پیامکی هم نادیده گرفتن همین اصول اولیه است که گاها فراموش می­شود یا از ابتدا به آن توجه نشده است. برخی فکر می­کنند به دلیل در دسترس بودن ابزار پیامک و استفاده آسان از آن، می­توانند به راحتی از طریق آن فروش و مشتریان خود را چند برابر کنند، در صورتی که اگر هدف از ارسال پیامک مشخص نباشد نه تنها کمک به برندسازی نمی­کند بلکه ماهیت برند را خدشه دار می­کند و کار را از قبل سخت تر می­کند.

“نداشتن هدف” یکی از اصلی ترین دلایل شکست بازاریابی پیامکی به شمار می­رود. این موضوع در ۳ زمینه مشهود است:

  • نداشتن هدف در بازاریابی: قبل از شروع به بازاریابی پیامکی باید بدانید هدف شما از ارسال اس ام اس در پنل پیامک چیست؟ آیا می­خواهید فروش خود را افزایش دهید و تنها کاری که به ذهنتان رسیده این است که پیامکی ارسال کنید که از شما خرید کنند؟ باید بگوییم که یکی از کسانی که از بازاریابی پیامکی هیچ نتیجه ای نمی­گیرند خود شما هستید! حتی اگر قصد فروش محصول خود را هم دارید که اصلا بد نیست، ابتدا باید مرحله آگاهی از برند را طی کنید، سپس طی کمپینی تمایز خود با رقیبان را در ذهن مخاطبان تثبیت کنید، سپس به ارسال پیامک هایی بپردازید که دعوت به خرید محصول می­شود.
  • نداشتن هدف در انتخاب مخاطب: هرچقدر هم که کالا یا خدمات شما کاربردی باشد، عموم مردم بدون هیچ فیلتری مخاطب پیامک شما نمی­شوند. در بازاریابی پیامکی هرچقدر پبامک بی هدف تر به تعداد زیادی از افراد ارسال شود، نتیجه نا امیدکننده تر می­شود. در پنل پیامک مدیانا امکان انتخاب سن، جنسیت، شهر، استان، کدپستی و .. دقیقا برای جلوگیری از ارسال بی هدف پیامک برای شما قرار داده شده است. قبل از هر چیز باید جلساتی برگزار کنید و به این نتیجه برسید که مخاطب شما را کدام پرسونا تشکیل می­دهد (مثلا دختران و خانم های بین ۱۷ تا ۳۵ ساله ای که عموما در مناطق ۱ تا ۵ زندگی می­کنند می­توانند پرسونای موردنظر یک برند نمایندگی پوشاک باشند) سپس این پرسونا در پنل پیامک قابل دسته بندی و ارسال پیامک است.
  • نداشتن هدف در زمان ارسال پیامک: در مطالب قبلی به زمان مناسب ارسال پیامک اشاره کردیم و گفتیم این زمان باید و نبایدهایی دارد اما قانون کلی را شما با توجه به کسب و کار و مخاطبان خود تعیین می­کنید. هر چقدر شناخت بهتری نسبت به مخاطبان خود و سبک زندگی آنها داشته باشید این تصمیم گیری برای شما راحت تر است. زمانی که بعد از آزمون و خطا به این تصمیم گیری رسیدید و زمان طلایی را انتخاب کردید، دیگر آن را تغییر ندهید. ارسال پیامک در زمان هایی که مخاطب توقع آن را ندارد و همچنین ارسال های پی در پی و بدون برنامه ریزی می­تواند منجر به شکست بازاریابی پیامکی شما شود.

شکست بازاریابی پیامکی

عدم تجزیه و تحلیل کمپین های بازاریابی پیامکی

ممکن است یک متن پیامک خاص، در یک زمان خاص، مثلا در یک دغدغه اجتماعی بازخورد بسیار خوبی برای برند شما به همراه داشته باشد اما اگر تجزیه و تحلیل درست و به موقع انجام نشود از آن غافل می­مانید! تجزیه و تحلیل کمپین های پیامکی یکی از مهم ترین مراحل در بازاریابی پیامکی به شمار می­روند که اغلب از آن غافل می­شوند. در سامانه پیامک مدیانا گزارشات دقیق برای هر ارسال پیامک داده می­شود و با تحلیل به موقع گزارشات می­توانید میزان موفقیت یک پیامک را که می­تواند ناشی از یکی از عوامل متن، زمان، مخاطبان هدف یا تمام آن باشد به راحتی بررسی کنید. هماهنگی و جلسات منظم با تیم ارتباط با مشتریان می­تواند در تجزیه و تحلیل کمپین ها کمک کننده باشد.

عدم اعلام نحوه لغو عضویت از خبرنامه پیامکی

همیشه عده ای هستند که نسبت به نحوه فعالیت شما منتقد هستند و می­خواهند جمع شما را ترک کنند، اگر راهی برای خروج آنها در نظر نگیرید ضمن عصبانی کردن آنها، پیگیری قانونی را هم در پی خواهد داشت. اگر لغو عضویت در خبرنامه پیامکی خود را به صورت مداوم اعلام نکنید نمیتوانید خرسند از تعداد دنبال کننده های خبرنامه پیامکی خود باشید زیرا که آنها چاره ای جز ماندن ندارند! اگر اعضای زیادی در خبرنامه پیامکی شما عضو هستند اما بازخوردی به پیامک ها نشان نمی­دهند یا از تخفیف های شما استقبال نمی­کنند، باید به دنبال دلیل آن باشید و با اعلام لغو عضویت در پیامک ها از شکست در بازاریابی پیامکی خود جلوگیری کنید.

عدم همزاد پنداری با مشتریان

همیشه به خاطر بسپارید که مشتریان هم مثل خود ما انسان هستند، گاهی شادند، گاهی غمگین، گاهی نیاز به خرید دارند و حالشان با خرید خوب می­شود، گاهی حوصله هیچ چیز را ندارند حتی پیامک شما! پس توقع نداشته باشید به تمام پیامک های شما پاسخ بدهند و اگر ندادند بخواهید تعداد پیامک ها را بیشتر کنید. یک پیشنهاد هوشمندانه در زمان مناسب می­تواند حتی آن مخاطبی که حوصله پیامک شما را ندارد هم به وجد بیاورد. همیشه خود را جای مخاطبان دریافت کننده پیامک بگذارید تا بتوانید بهتر تشخیص دهید بازاریابی پیامکی شما مسیر درستی را طی می­کند یا منجر به شکست می­شود.

فراموش کردن پیام اصلی برند در حین بازاریابی پیامکی

وقتی چندین و چند برند حتی بهتر از شما وجود دارند که همان خدمات شما را ارائه می­کنند چه دلیلی برای حضور شما وجود دارد؟ این پیام برند شماست که شما را از رقیبان مجزا می­کند. هیچوقت پیام اصلی برندتان را فراموش نکنید، پیام برند شما دلیل وجودی شماست، به خاطر داشته باشید در تمام بازاریابی پیامکی باید حول محور پیام خود بازاریابی کنید. تنها در این صورت است که مخاطبان شما تفاوت شما با برندهای مشابه را حس می­کنند و نسبت به آفرهای شما واکنش نشان می­دهند.

اگر برای ارتباط با مشتریان خود نیاز به پنل پیامک دارید و هنوز اقدام به خرید آن نکرده اید، می­توانید از مشاوره رایگان مدیانا استفاده کرده و بهترین پنل اس ام اس را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. به سایت https://medianasms.com/ سر بزنید و درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت کرده و منتظر تماس کارشناسان پشتیبانی ما باشید.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده
قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی این 7 سوال را از خود بپرسید

قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی این ۷ سوال را از خود بپرسید

برنامه ریزی نقش اصلی را در موفقیت هر تبلیغاتی دارد، اینکه استفاده از یک ابزار …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال