همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

پیامک نظیر به نظیر یا peer to peer

اگر بخواهید با استفاده از موبایل چندین پیام متفاوت را به چندین شماره متفاوت ارسال کنید، چاره ای جز ارسال تک به تک پیامک ها ندارید. البته که تلفن همراه ابزار مناسبی برای بازاریابی پیامکی نیست و پنل های ارسال پیامک بهترین ابزار برای بازاریابی پیامکی به شمار می­روند، اما در بین سامانه های ارسال پیامک هم باید آن بهترینی را انتخاب کرد که پاسخگوی نیازهای کسب و کار شما باشد. برای مثال اگر کسب و کار شما به گونه ای باشد که نیاز داشته باشید پیامک هایی با متون کاملا متفاوت را به شماره های متفاوت ارسال کنید باید این امکان در غالب یک ماژولی که ارسال را تسهیل کند برای شما وجود داشته باشد، در غیر این صورت کار به همان سختی ارسال پیامک های متفاوت به شماره های متفاوت با تلفن همراه است! ماژول ارسال پیامک نظیر به نظیر یا همان متناظر، همان ماژولی است که در سامانه ارسال پیامک مدیانا کمک می­کند در زمان ارسال پیامک های شما صرفه جویی شود.

سامانه ارسال پیامک چیستو چه کمکی به کسب و کارها می­کند؟

سامانه پیام کوتاه ابزاری تعاملی برای ارتباط کسب و کارها با مشتریان است که کمک می­کند روند ارتباطات تسهیل شود و بسیاری از پیام ها با برنامه ریزی قبلی به صورت اتوماتیک ارسال شود. امکاناتی مانند تبریک خودکار مناسبت های مربوط به مشتریان کمک می­کند تاریخ های مهم در زندگی مشتریان را فراموش نکنید و از این طریق ارتباطی نزدیکتر با آنها برقرار کنید. همچنین وب سرویس ارسال پیامک با اتصال به وب سایت و اپلیکیشن شما، پیامک هایی مانند کد فعالسازی و پیگیری را در کسری از ثانیه به دست مشتریان می­رساند. به تمام این امکانات باید امکان جذب مشتریان جدید از طریق ارسال پیامک انبوه را هم اضافه کنید تا به کاربردی بودن این ابزار برای هر کسب و کار پی ببرید.

پیامک نظیر به نظیر یا peer to peer

ارسال پیامک کلمات کلیدی و تفاوت آن با نظیر به نظیر

یکی از امکانات پنل اس ام اس مدیانا که برای راحتی ارسال پیامک های متعدد به مشتریان در نظر گرفته شده ارسال کلمات کلیدی و ارسال نظیر به نظیر است. این دو امکان با وجود شباهت های زیادی که به یکدیگر دارند، یک فرق اساسی با هم دارند که با توضیح ساده به آن می­پردازیم. در ارسال پیامک با کلمات کلیدی قابلیت شخصی سازی پیامک با وجود ارسال گروهی آن مهیا می­شود. به این صورت که شما پیامکی را دریافت می­کنید که در آن نام شما نوشته شده در صورتی که این پیامک به صورت تکی و اختصاصی برای شما ارسال نشده و با استفاده از قالبی یکسان با چند متغیر برای تمامی افراد ارسال می­شود. پس در ارسال کلمات کلیدی متن هایی ثابت (با چند متغیر در متن) به شماره های متفاوت به صورت یکجا ارسال می­شود اما در ارسال پیامک متناظر متن هایی کاملا متفاوت به شماره های متفاوت ارسال می­شود که همین موضوع تفاوت این دو مدل ارسال پیامک کاربردی است.

روش ارسال پیامک متناظر در سامانه مدیانا

برای ارسال متناظر در سامانه مدیانا ۲ روش وجود دارد که کاربران می­توانند از آن استفاده کنند. ارسال به صورت دستی و از طریق سامانه و روش دوم ارسال از طریق فایل اکسل. در روش اول که از طریق امکانات خود سامانه انجام می­شود، در قسمت ارسال نظیر به نظیر باکس هایی برای وارد کردن شماره موبایل گیرندگان و متن پیام ارسالی قرار داده شده که با اضافه کردن باکس می­توانید تعداد ارسال را تعیین کنید.

در روش دوم که از طریق فایل اکسل انجام می­شود، فایل اکسلی برای سهولت کار در سامانه قرار داده شده که با دانلود آن و وارد کردن متن های پیامک و شماره تماس ها می­توانید پیامک ها را به صورت یکجا ارسال کنید. بعد از تکمیل فایل اکسل، از گزینه  choose fileفایل مورد نظر را در سامانه آپلود کرده و در کمتر از چند ثانیه ارسال کنید.

نکاتی قبل از ارسال پیامک نظیر به نظیر یا  peer to peer 

۱_  قوانین سامانه را که در قسمت ( i ) قرار دارد به طور کامل مطالعه کنید.

۲_ در صورتی که قصد ارسال پیامک به تمامی شماره ها حتی خطوط بلک لیست را دارید از طریق تیکت پشتیبانی درخواست اعطای خط خدماتی عمومی کنید تا بتوانید این پیامک ها را که تبلیغاتی نیستند ارسال کنید.

۳_ استفاده از ایموجی موجب ارسال ناقص پیامک می­شود و عواقب آن به عهده کاربر است.

۴_ پس از ارسال پیامک به قسمت گزارشات ارسال در سامانه رفته و چک کنید که پیام شما تائید شده باشد.

۵_ از copy  و paste نمودن متن ها جلوگیری کرده و حتما پیام را در باکس مربوطه تایپ نمایید.

۶_ دقت کنید که در sheet اول شماره موبایل و در sheet دوم متن پیامک را وارد کنید.

۷_  سطراول در فایل اکسل خوانده نمی­شود به همین دلیل اطلاعات اصلی خود را از سطر دوم شروع کنید.

۸_ اگر قصد دارید یک پیامک را به چند شماره ارسال کنید، کافیست در ستون اول شماره ها را با علامت” ; ”   از هم جدا کنید.

ارسال متناظر

نیازمندی به ارسال پیامک متناظر در کسب و کارها

  • شرکت ها و مجموعه هایی که برای ارسال فیش حقوقی و اطلاعات هر کارمند از ارسال پیامک استفاده می­کنند
  • فروشگاه ها و مراکزی که وب سایت برای ارسال پیامک وب سرویس ندارند و می­خواهند به صورت روزانه به مشتری های خود پیامک های مختلفی ارسال کنند.
  • مدارس و مراکز آموزشی برای اطلاع رسانی روند آموزشی هر دانش آموز می­توانند از این ماژول ارسال پیامک استفاده کنند.
  • تمامی مشاغلی که لیستی از شماره تماس مشتریان به همراه علاقمندی آنها دارند می­توانند در صورت شارژ محصولات جدید به مشتریان علاقمند پیامک ارسال کنند و اطلاع رسانی انجام دهند.

سامانه مدیانا اس ام اس با تخصصی ترین ماژول های پیامکی

سامانه مدیانا که به عنوان تخصصی ترین سامانه پیامکی کشور شناخته می­شود، با فراهم کردن تخصصی ترین ماژول های پیامکی کمک می­کند کسب و کارهای متنوع با نیاز های متنوع بتوانند به راحتی و با سرعت بالا ارسال پیامک داشته باشند. تیم برنامه نویسی مدیانا به صورت مستمر در حال بروزرسانی و ارتقا سامانه است و در این راه از تجربه مشتریان و نظرات آنها استفاده می­کند. شما هم تجربه و نیازمندی های خود را از سامانه مدیانا اعلام کنید تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده

تجربه استفاده برندهای بزرگ از بازاریابی پیامکی

این واقعیت ساده که صدها برند بزرگ بازاریابی پیامکی را در استراتژی بازاریابی خود گنجانده …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال