همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

باورهای غلطی که درباره کسب درآمد اینترنتی وجود دارد سبب می­شود ذهن افراد به اصطلاح دهن بین از این باورها پر شود و بدون هیچ تحقیقی کارایی این نوع کسب و کار را نادیده بگیرند. خیلی از افراد صاحبان کسب و کار اینترنتی را افراد تنبلی می­دانند که هر زمانی دلشان بخواهد کار می­کنند! این هم نوعی از باورهای اشتباه راجع به این نوع کسب و کار است. این سبک از کار نوعی انتخاب است که با توجه به توانایی افراد برگزیده می­شود، بله توانایی! متاسفانه این هم نوعی باور اشتباه است که تصور می­شود هرکسی می­تواند کسب و کار آنلاین را انتخاب کند. تجارت الکترونیک  هم مانند تجارت های دیگر ویژگی های خاص خود را دارد و خالی از محدودیت نیست، به همین دلیل باید با حقایق آن آشنا شد و از باورهای غلط در این زمینه پرده برداری کرد. در ادامه به تعدادی از این باورها می­پردازیم.

با کسب و کار اینترنتی یک شبه پولدار می­شوید

کلا تصور یک شبه پولدار شدن را از ذهن خود دور کنید. همچین چیزی وجود ندارد، ممکن است شما چندین هزار شب تلاش فردی را نبینید و فقط در زمان موفقیت او را ببینید و فکر کنید یک شبه پولدار شده است اما این چنین نیست. کسب و کار اینترنتی هم مانند هر کسب و کاری نیاز به تلاش و کوشش دارد وجز با پشتکار و فعالیت مداوم به درآمد مطلوب نمی­رسد.

بدون گذاشتن زمان درآمد کسب می­کنید

درست است که خبر خوبی نیست اما حقیقت دارد که بدون صرف زمان به هیچ وجه درآمد کسب نمی­کنید! این یک شعار تبلیغاتیست که در برخی سایت ها برای فروش دوره های کسب درآمد آنلاین و جذب مخاطب استفاده می­شود، اما خود شما بهتر از هر کسی می­دانید که تنها صرف زمان و پشتکار است که می­تواند شما را به موفقیت و کسب درآمد برساند. تنها نکته در کسب و کار آنلاین این است که پس از گذشت زمان و محکم شدن پایه های کسب و کار، بسیاری از امور به دلیل الکترونیکی بودن به صورت خودکار انجام می­شود و این در زمان افراد صرفه جویی می­کند.

کسب و کار آنلاین

بدون صرف هیچ هزینه ای درآمد دارید

شروع هر کسب و کاری هزینه هایی دارید اما اینکه گفته شود هیچ هزینه ای برای کسب درآمد خانگی نیاز نیست اغراق است. به دلیل هزینه های سرسام آور اجاره دفتر و مخارج ماهیانه آن و عدم نیاز به این هزینه ها برای کسب و کار اینترنتی، به اشتباه گفته می­شود که این کار هیچ هزینه ای نیاز ندارد. برای این کار با توجه به نوع کسب و کار حداقل به یک تا چند سیستم و اینترنت نیاز است. ممکن است کسب و کاری نیاز به تلفن و تجهیزات سروری هم داشته باشد اما اکثر کسب و کارهای اینترنتی با داشتن اینترنت و سیستم کامپیوتری نیازشان برطرف می­شود.

با داشتن یک سایت پولدار می­شوید

هیچ کسی با طراحی کردن یک وبسایت بدون هدف و برنامه و تلاش پولدار نشده است. بله به شرط برنامه ریزی و مشخص کردن هدف خود از طرحی سایت و تلاش مداوم و شبانه روزی ما هم به شما می­گوییم که درآمد خوبی خواهید داشت. چرا که ثمره هدف مشخص و تلاش مداوم در هر کسب و کاری با وجوذ آرزمون و خطاهای پی در پی موفقیت است.

همه ی کسب و کارهای اینترنتی هرمی، غیر قانونی و فریبکارند

این طرز تفکر را بیشتر در افراد میانسال یا افرادی با نداشتن دانش به روز شاهد هستیم. آنهایی که از اعتماد به سایت های شرط بندی و شرکت های هرمی ضرر کرده اند دیگر سخت می­توانند به کسب و کارهای اینترنتی اعتماد کنند. اما باید گفت اصلا این چنین نیست، امروزه کسب و کارهای اینترنتی بسیار موفقی را شاهد هستیم که نه غیر قانونی اند و نه کلاهبردار. کافیست کمی در این زمینه مطالعه داشته باشید و قبل از هر سفارش کاری به یک کسب و کار آنلاین سابقه و جوانب کار را در نظر بگیرید.

بدون تبلیغات و هزینه بالا هیچوقت دیده نمی­شوید

بازاریابی محتوا یک تنه خلاف این حرف را ثابت کرده سات. امروزه با علم به بازاریابی محتوا و سئو به راحتی می­توانید رشد کنید و دیده شوید. همچنین با معرفی خود و توانایی های خود در سایت هایی که برای کسب و کارها در نظر گرفته شده می­توانید بدون صرف هزینه های گزاف دیده شوید. درست است که مسیر رشد با تبلیغات بسیار سریعتر می­شود اما به لطف شبکه های اجتماعی بدون بهره گرفتن از تبلیغات نیز این راه هموار است.

کار اینترنتی جایی برای مردم عادی نیست

عده ای تصور می­کنند کار اینترنتی مختص افراد حرفه ای و مدیران است و افراد عادی نمی­توانند از این طریق کسب درآمد کنند. اما در حقیقت اینطور نیست، شما تصور کنید که یک فروشگاه لوازم یدکی خودرو دارید و هیچ تخصصی در نرم افزار و کارهای اینترنتی ندارید، فکر می­کنید که شما نمی­توانید کسب درآمد اینترنتی داشته باشید؟ این طرز فکر اشتباه است زیرا که حتی شما هم می­توانید فروشگاه اینترنتی داشته باشید و از آن طریق درآمد کسب کنید.

کار راحت و بی دردسری است

اگر با این طرز فکر می­خواهید به سراغ کار آنلاین بروید همین حالا در تصمیم خود تجدید نظر کنید. سختی یک کار سنتی و حضوری تفاوتی با یک کسب و کار اینترنتی ندارد، نباید با این قابلیت که می­توان از منزل هم به این کار پرداخت تصور شود این کار راحت و بی دردسر است. همان قدر که کار در منزل و منعطف بودن زمان کاری در این نوع کسب و کار مزیت به شمار می­رود، می­تواند محدودیت نیز باشد، زیرا که در صورت عدم مدیریت زمان می­تواند پیشبرد کارها را به تعویق بیاندازد.

ترفندهایی دارد که با هزینه های کلان می­توان به آن رسید

این ذهنیت هم تحت تاثیر تبلیغات شکل گرفته است، قبل از ورود به هر کاری ناشناخته هایی وجود دارد که تصور آن را سخت می­کند. با وجود مطالب و آموزش های رایگانی که امروزه در فضای اینترنت وجود دارد آموختن هیچ ترفندی سخت و پیچیده نیست، فارغ از آنکه ترفند های عجیب و غریب کلی برای کسب و کار اینترنتی وجود ندارد و آن چیزی که در تبلیغات به این اسم گفته می­شود به عنوان راز و رمزهای یک شبه پولدار شدن است. در غیر این صورت در هر زمینه و تخصصی که بخواهید به صورت آنلاین و اینترنتی فعالیت کنید نکاتی وجود دارد که با صرف زمان و مطالعه آنها به نتیجه خواهید رسید.

تبلیغات انتخاباتی

بهترین روش تبلیغات انتخاباتی

  با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری و …

ادامه مطلب
اهمیت دکمه فراخوان یا کال تو اکشن در بلاگ پست

فنون و تکنیک های وبلاگ نویسی حرفه ای- قسمت دوم

در بلاگ قبلی به اهمیت وبلاگ نویسی و وتعریف بلاگ …

ادامه مطلب
15 تکنیک جامع برای ایجاد یک پست وبلاگ موفق و موثر

۱۵ تکنیک جامع برای ایجاد یک پست وبلاگ موفق و موثر

چرا بلاگینگ و ایجاد پست به رشد کسب و کار …

ادامه مطلب
دسته بندی

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
تبلیغات انتخاباتی

بهترین روش تبلیغات انتخاباتی

  با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر، تب و …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده
پنل نمایندگی پیامک برای چه مشاغلی مناسب است؟-پنل پیامک مدیانا اس ام اس

پنل نمایندگی پیامک برای چه مشاغلی مناسب است؟

پیامک بعد از ۲۸ سال قدمت همچنان به عنوان امن ترین و سریع ترین پیام …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال