همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

چگونه یک کمپین تبلیغاتی برگزار کنیم؟

کمپین تبلیغاتی به چه معناییست؟

برخلاف واژه تبلیغات که به گوش همه آشنا می آید، حتما اگر از نزدیک ترین شخص به خود بپرسید کمپین تبلیغاتی چیست، با کمی مکث مواجه خواهید شد. اگر بخواهیم واژه کمپین را از دید معناشناسی بررسی کنیم باید بگوییم که معنای لغوی کمپین کارزار است، یک برند برای شناخته شدن و فروش بیشتر محصولات خود در بازار گسترده تبلیغات پا می گذارد و از طریق کانال های مختلف تبلیغاتی اقدام به رساندن پیام خود به مخاطبان می کند. این پیام با استفاده از انواع رسانه های جمعی به صورت منظم و پی در پی تکرار می شود تا تاثیرگذاری خود را روی استفاده از محصولی خاص داشته باشد. موفقیت یک کمپین تبلیغاتی در گرو اقدامات هماهنگی است که قبل از اجرای آن باید برنامه‌ریزی شود، اقدامات مستقلی که همگی در یک مسیر با نمایش های گوناگون صوتی و تصویری چاپی و محیطی همراه هستند. اجرای یک کمپین تبلیغاتی منوط به همکاری با مراکز تبلیغاتی نمی‌شود و اعضای یک مجموعه در صورت داشتن دانش کافی و شناخت بازار و کانال های تبلیغاتی می توانند به طراحی کمپین تبلیغاتی بپردازند. در ادامه به نکات قابل توجه در برگزاری یک کمپین تبلیغاتی موفق می پردازیم که هرکدام نقشی تعیین کننده در رسیدن به اهداف کمپین را دارند.

هدف کمپین تبلیغاتی را مشخص کنید

شاید در نگاه اولیه اینطور به نظر برسد که تمام کمپین های تبلیغاتی با هدف فروش بیشتر طراحی می شوند اما گاهی تنها نقش بستن نام یک برند در ذهن مخاطب هدف اصلی یک کمپین تبلیغاتی می‌شود. به این مرحله از بازاریابی awareness یا آگاهی از برند می گویند. همینطور رونمایی از محصول جدیدی از یک برند شناخته شده هم می تواند هدف یک کمپین تبلیغاتی باشد.اصلی ترین و اولیه ترین برنامه ریزی برای یک کمپین تبلیغاتی هدف آن است که باید برای آن طبق نیاز برند، برنامه‌ریزی شود. یک کمپین می تواند چندین هدف را در خود داشته باشد، ممکن است یک برند درنظر داشته باشد یک جشنواره تخفیفی برای فروش بیشتر برگزار کند که این نیز هدف آن کمپین به شمار می‌رود.

بازار مخاطبین هدف خود را در کمپین بیابید

تبلیغات زمانی موثر واقع می شوند که برای بازار هدف مشخصی انجام شود. آژانس تبلیغاتی باید در جریان کامل برند شما و هویت آن قرار بگیرد و بتواند بخشی از بازار مورد نظر را هدف قرار دهد تا از اتلاف بودجه جلوگیری شود. مشخص کردن اطلاعاتی مانند سن، جنسیت، تحصیلات، منطقه جغرافیایی و علایق و سرگرمی ها گام مهمی در رسیدن به جامعه هدف مورد نظر به شمار می رود. هرچقدر اطلاعات شما از کسانی که قرار است محصول شما را خریداری می‌کنند بیشتر باشد، راحت تر می توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید و محتوا و ایده‌های کمپین را طبق آن برنامه‌ریزی و طراحی کنید.

بودجه تبلیغاتی خود را مشخص کنید

شاید بتوان گفت اولین چیزی که برای اجرای یک کمپین تبلیغاتی باید به آن فکر کنید، بودجه و منابع مالی است، چرا که کلیه استراتژی تبلیغاتی شما بر مبنای آن چیده می شود، بودجه یک کمپین که در آن تیزر تلویزیونی وجود دارد با کمپین دیگر در فضای آنلاین تفاوت بسیاری دارد، پس قبل از برنامه ریزی و انتخاب رسانه و ابزار موردنظر برای تبلیغات باید میزان بودجه شما مشخص شود.

چگونه یک کمپین تبلیغاتی برگزار کنیم؟

محتوای کمپین تبلیغاتی، قلب تبلیغات شماست

محتوا یا content بیانگر هدف شماست، پیام تبلیغاتی شما اهداف شما را برآورده می‌کند، باید انتخاب کنید که پیام خود را در چه قالبی می خواهید به سمع و نظر مخاطبان برسانید، آیا می خواهید یک کاراکتر جدید خلق کنید و از زبان او پیام خود را برسانید؟ یا می-خواهید یک شعار جدید برای کمپین تبلیغاتی خود در نظر بگیرید؟ یا یک شعر و ملودی اختصاصی می‌خواهد پیام‌رسان هدف شما باشد؟ هر کدام که باشد باید تمام تبلیغات شما روی یک پیام مشترک متمرکز باشد و از لیست کردن مزایا و امکانات خود جدا خودداری کنید. همانقدر که پیام شما برای مورد توجه قرار گرفتن نیازمند خلاقیت و نوآوری است، به همان میزان باید ساده و قابل فهم باشد تا در زمان کوتاهی بتواند تاثیر خود را بگذارد و مخاطب را گیج و سردرگم نکند.

از ابزارها و رسانه های مناسب با جامعه هدف خود استفاده کنید

این مرحله برای کسانی که بازار هدف خود را با شفافیت بالا مشخص کردند بسیار مشخص است. وقتی بدانیم برای چه گروهی با چه ویژگی‌هایی در حال تبلیغات هستیم، قطعا می دانیم سبک زندگی گروه مورد نظر ما چگونه است و با کدام یک از رسانه های تبلیغاتی ارتباط بیشتری برقرار می کنند. در بین ابزارهای متنوع تبلیغاتی در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:
شبکه‌های اجتماعی
تبلیغات بنری
تبلیغات محیطی
تبلیغات پیامکی

از یک تقویم اجرایی برای کمپین تبلیغاتی خود استفاده کنید

تمامی مستندات کمپین از قبل از اجرا تا بعد از اجرا باید در فایلی ثبت و ذخیره سازی شوند. داشتن یک تقویم اجرایی در ساده‌ترین قالب مانند اکسل می تواند کمک بزرگی به نظم اجرایی کمپین و زمانبندی امور پیش‌رو داشته باشد. این سند تصویری که دیدی کلی از برنامه کمپین را پیش روی شما قرار می‌دهد با اضافه شدن آمار و گزارشات می‌تواند یک راهنمای کامل از دستاوردهای کمپین اجرایی شما باشد.

در آخر…

هر رسانه ای می تواند به تنهایی پتانسیل لازم را برای معرفی یک محصول داشته باشد، همانطور که معرفی ابزارهای تکنولوژی و دیجیتال در بستر آنلاین می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. اما در این انتخاب باید رسانه ای مورد توجه قرار بگیرد که دسترسی اکثر مخاطبین به آن آسان باشد و عده ای از مخاطبان به دلیل نبود اینترنت یا عدم رفت و آمد در محلی خاص از دست نروند. تحقیقات اخیر نشان داده اند کمپین هایی که تبلیغات خود را در بستر تلفن همراه قرار داده اند و از ابزارهایی بدون نیاز به اینترنت استفاده کرده اند بسیار موفق تر بوده اند. در این میان تبلیغات پیامکی یکی از مناسب ترین گزینه ها به شمار می رود. اگر تا به امروز اقدام به خرید و فعالسازی پنل پیامک نکرده اید، همین حالا می توانید از سایت مدیانا اس ام اس اقدام کنید. در صورت نیاز به مشاوره می توانید با کارشناسان مدیانا ۰۲۱۵۴۹۶۸۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده
سامانه پیامک تخصصی

پنل اس ام اس چه نیازهایی از کسب و کار شما رو برطرف میکنه؟

اگر صاحب کسب و کار هستید حتما دغدغه جذب مشتری همیشه همراه شماست و به …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال