همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

چگونه ایمیل مارکتینگی موفق داشته باشیم؟

روزانه چیزی حدود ۱۴۴ میلیارد ایمیل ارسال می شود و صندوق ورودی ایمیل افراد، پر از ایمیل های خوانده نشده است، با این حال هنوز هم ایمیل مارکتینگ یکی از کانالهای زبده در ارتباطات تجاری است. چیزی که سبب موثر واقع شدن این کانال ارتباطی می شود، یافتن یک خط سیر اصولی و مطابق با نیاز و توجه مخاطب است. آنچه که موضوع بلاگ امروز است ،۸ نکته از بازاریابی ایمیلی است که فرستندگان موفق از آنها برای کلیک روی ایمیل های خود استفاده کرده اند. با به کارگیری از این نکات، شما هم می توانید نرخ دیده شدن (Open Rate) و نرخ کلیک (Click Through Rate) را در کمپین های ایمیل مارکتینگ خود بالا ببرید.

در بازاریابی ایمیلی خود، یک برنامه را دنبال کنید

اگر از خبرنامه ایمیلی استفاده می کنید، به برنامه خود پایبند باشید. ارسال ایمیل در همان روز (یا روزهای) هر هفته، به مشترکین شما کمک می کند تا بدانند چه زمانی باید منتظر شما باشند. اگر بیشتر از قولی که داده اید باشید، خطا رفته اید و همینطور اگر کمتر از آن باشید. همینطور در دیگر استفاده ی شما از ایمیل مارکتینگ، اگر پس از خرید برای مخاطب ایمیل ارسال کرده اید، این عمل باید به صورت مداوم انجام شود چرا که او برای اطمینان از فرآیند خرید خود، در انتظار تائیدیه ایمیلی خواهد بود.

ایمیل های خود را برای موبایل بهینه سازی کنید

موبایل آینده همه چیز است. مرگ دسکتاپ نزدیک است. سالهاست که فروش دسکتاپ کاهش یافته است و مردم رایانه های شخصی قدیمی خود را عوض نمی کنند. در عوض ، آنها فقط از تبلت ها یا تلفن های هوشمند خود استفاده می کنند. دسکتاپ فقط ۱۹٪ از کل ایمیل های باز شده را نشان می دهد و ۵۴٪ ایمیل ها اکنون در تلفن همراه باز می شوند این موضوع بدین معنی است که ، اگر ایمیل شما به درستی در سیستم عامل های تلفن همراه نمایش داده نشود، نیمی از مخاطبان شما فکر می کنند که شما نمی دانید چگونه یک ایمیل را به درستی ارسال کنید. همچنین اگر پیام های ایمیل شما برای تلفن همراه بهینه نشده باشند، مردم آنها را حذف می کنند و این شانس شما را برای تبدیل مشترکین به مشتری کاهش می دهد. تصور کنید پیام ایمیلی به این شکل دریافت می کنید:

چگونه ایمیل مارکتینگی موفق داشته باشیم

شما کدام یک را بیشتر می خوانید؟ قطعا ایمیل دوم را بخوانید، چرا که با صفحه نمایش شما متناسب است و کامل نمایش داده می شود.

نحوه سنجش نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در بازاریابی پیامکی

نحوه سنجش نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در بازاریابی پیامکی

ارسال اولین کمپین پیامکی ممکن است استرس آور به نظر برسد اما با گذشت زمان این اتفاق آسانتر می شود. در نهایت ، دیگر نگران ضربه زدن روی “ارسال” نخواهید بود…

برای موبایل فرندلی شدن ایمیل ها:

• طول موضوع را در ایمیل ها مدیریت کنید (بین ۲۵ تا ۳۰ کاراکتر)
• به پیش نمایش متن ایمیل در تلفن همراه دقت کنید
• تمام اطلاعات را بر عهده تصاویر نگذارید، چرا که امکان باز نشدن آنها وجود دارد.
• دکمه های فرخوان عمل(CTA) را ۴۴×۴۴ پیکسل و تقریبا در بالای ایمیل قرار دهید
• ایمیل های خود را در چندین دستگاه آزمایش کنید

به مشترکین خود احترام بگذارید

با لیست خود خوب رفتار کنید. به یاد داشته باشید افرادی که با آنها ارتباط برقرار می کنید، به شما اعتماد کرده اند و اطلاعات خود را در اختیار شما قرار داده اند. آنها سزاوار احترام شما هستند، اگر می خواهید فرصتی را برای تبدیل آنها از مشتری بالقوه به خریدار و از خریدار به طرفدار و حتی بشارت دهنده برای نام تجاری خود ایجاد کنید، احساس خاص بودن را در آنها ایجاد کنید و به وقت و نگاه آن ها احترام بگذارید..

تنها به فکر فروش محصولات خود نباشید

از ایمیل های خود برای ایجاد ارتباط با مشتریان استفاده کنید. اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید که به آنها اجازه می دهد اطلاعات بیشتری در مورد شما و شرکت شما کسب کنند. فقط برای فروش ایمیل ارسال نکنید. با به اشتراک گذاشتن تخصص خود با دیگران ، با ارائه راهنمایی ها و بینش هایی که می تواند برای آنها ارزشمند باشد، به فکر ارزش آفرینی برای آنها باشید. این خود مسیری می شود برای فروش بیشتر شما.

مشترکان غیرفعال را دوباره درگیر کنید

درگیر کردن مشترکان فعلی آسانتر از تلاش برای به دست آوردن مشترکان جدید است، این مورد درباره بازاریابی از طریق ایمیل نیز صدق می کند. مشترکین فعلی خیلی بیشتر از مشترکین جدید در مورد شما می دانند. طبیعی است که تقریباً در همه لیست های ایمیل مشترکان غیرفعال وجود دارد، مشترکینی که با پیام های شما درگیر نیستند. این مشترکان غیرفعال در صورت انجام کار صحیح ، همچنان می توانند مشتری شوند و حتی دوستان خود را معرفی کنند. به شرط آنکه بتوانید “عدم فعالیت” آنها را پیدا کنید.
برای برخی از بازاریاب ها ، اگر مشترک در شش ماه گذشته ایمیل های خود را باز نکرده باشد ، غیرفعال است. برخی از بازاریابان به شما می گویند دوره “غیرفعال” آنها سه ماه است. بین سه تا شش ماه یک بازه زمانی مناسب است. پس از تعریف دوره “عدم فعالیت” ، زمان آن فرا رسیده است که مشترکان غیرفعال را درگیر کنید. چگونه؟ با انجام نظرسنجی می توانید مشترکان غیرفعال را دوباره درگیر کنید. از قبل هدایای رایگانی را به عنوان پاداش برای تکمیل نظرسنجی ها در نظر بگیرید. این هدیه به آنها انگیزه عمل می دهد. نظرسنجی ها همچنین شما را قادر می سازد اطلاعات بیشتری در مورد مشترکان غیرفعال کسب کنید.

همین حالا بخوانید : نقش اتوماسیون در ایمیل مارکتینگ

قبل از ارسال، ایمیل های خود را تست کنید (ای بی تست)

مطمئن نیستید کدام موضوع بیشترین باز و کلیک را خواهد داشت؟ فکر می کنید ممکن است زمان خاصی از روز باشد که مشتریان شما به احتمال زیاد از طریق کمپین از شما خرید می کنند؟ اجرای یک آزمون A / B به شما امکان می دهد نسخه های مختلف ایمیل های خود را آزمایش کنید تا ببینید تغییرات ایجاد شده بر نتایج شما چگونه تأثیر دارد. با استفاده از ای بی تست شما می توانید دقیقا به آن قالبی برسید که مخاطبان ترجیح می دهند ببینند، نه خودتان. با استفاده از ای بی تست می توانید درباره انتخاب عنوان ایمیل، زمان ارسال ایمیل، عکس ها، دکمه ها و … به نتیجه برسید. کافیست اهداف خود را از قبل تعیین کرده باشید. نحوه کار هم به سادگی تقسیم مخاطبین هدف به دو گروه A و B و ارسال دو مدل مختلف ایمیل به آنها است.

چگونه ایمیل مارکتینگی موفق داشته باشیم

۱۰ مدل متن پیامک برای استفاده ضروری کسب و کارها

با وجود موارد استفاده فراوان پیامک در فروش، خدمات مشتری، بازاریابی و سایر زمینه های کسب و کار، پیام های کوتاه می توانند تأثیر زیادی در رشد شما داشته باشند…


 

شخصی سازی کردن ایمیل ها را در موقعیت مناسب انجام دهید

با توجه به سطح بالای نگرانی های مربوط به امنیت سایبری در مورد فیشینگ ، سرقت هویت و کلاهبرداری در کارت های اعتباری، بسیاری از مصرف کنندگان نسبت به ایمیل ها احتیاط می کنند ، به ویژه آنهایی که از سلام و اطلاعات شخصی مخاطبان استفاده می کنند. یک عنصر قابل توجه در بازاریابی از طریق ایمیل رابطه است. آیا گیرنده ای به شما اعتماد دارد؟ آیا گیرنده می داند شما چه کی هستید؟ هنگامی که در یک ایمیل بدون آشنایی قبلی ، شخصی سازی صورت می گیرد، نتیجه خنده داری خواهد داشت. صمیمیت در زندگی واقعی حاصل می شود و به نظر می رسد که در ایمیل هم همین طور باشد.
این به معنای محدودیت شخصی سازی در تمام اشکال ایمیل نیست. شخصی سازی محصول ، که در آن مشتری ها به سمت کالاهایی هدایت می شوند که الگوی خرید قبلی آنها را نشان می دهد، در ۹۸ درصد مشتریان پاسخ مثبت ایجاد کرده است. ارسال ایمیلی که هویت مشترک را تأیید کند مانند تائید ایمیل یا شماره همراه، همچنین ایمیل هایی که در پاسخ عملیات های مشتریان ارسال می شوند، نمونه های بارزی برای استفاده از شخصی سازی در ارسال ایمیل به شمار می روند.

عنوان ایمیل یکی از مهم ترین عوامل در دیده شدن آن است

عنوان؛ اولین (و شاید آخرین) برداشت کاربران از شما است. از بسیاری جهات، موضوع ایمیل شما مهمتر از متن ایمیل شماست. بگذارید بگوییم، شما می خواهید برای مشترکین خود پیوندی به جدیدترین وبلاگ خود درباره موضوعی مشابه ارسال کنید، اگر در عنوان بنویسید “زنان در رسانه های اجتماعی بیشتر از مردان فعال هستند” ، دریافت کنندگان شما دلیلی ندارند که روی ایمیل کلیک کنند. عناوینی که کنجکاوی ایجاد میکنند یکی از موفق ترین عناوین هستند. اگر همین عنوان به صورت سوالی، کنجکاوی مخاطبان را بر می انگیخت، نتیجه متفاوتی را در بر داشت.
همچنین ایجاد فوریت یا کمبود در عناوین می تواند توجه بیشتری را به باز کردن ایمیل ها جلب کند. برای ایجاد فوریت یا ایجاد احساسات ، از شکلک ها در عنوان ایمیل استفاده کنید. مواقعی وجود دارد که باید از آنها استفاده کنید و قطعاً بعضی مواقع نیز هست که نباید از آنها استفاده کنید. حتی در صورت داشتن بهترین اهداف ، استفاده نادرست از شکلک ها نتیجه دلخواه شما را به همراه نخواهد داشت. ایموجی ها نه تنها مورد توجه قرار می گیرند ، بلکه در واقع می توانند میزان پاسخ ایمیل های شما را نیز افزایش دهند.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده
پنل پیامک مدیانا اس ام اس

وب سرویس پیامک مدیانا

وب‌سرویس سامانه پیام کوتاه مدیانا  کمک می­کند که سازنده یک رابطه دو سویه با مشتریان …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال