همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

لغو پیامک تبلیغاتی

لغو سرویس ارزش افزوده ایرانسل و همراه اول

با مشخص شدن تکلیف کلاهبرداری های پیامک های ارزش افزوده و بسته شدن شرکت های VAS در سال ۹۸ و ۹۹ ، هنوز هم افراد زیادی این پیامک ها را نمی شناسند و آن را با پیامک تبلیغاتی اشتباه می گیرند و قصد غیر فعالسازی تمامی پیامک ها را دارند! اصلی ترین مشکل این افراد کم شدن اعتبار آنها و عدم شفافیت برای اشتراک و لغو اشتراک است. در این بین پیامک هایی وجود دارند که هیچ هزینه ای از اعتبار کسر نمی کنند اما ممکن است در ظاهر برای شما شبیه پیامک ارزش افزوده باشند. این به دلیل خاطره بدی است که از آن پیامک ها در ذهن مانده و سبب شده هر پیامک ناشناس برای شما تصور کسر هزینه داشته باشد و بخواهید تمام آنها را غیر فعال کنید! اما حالا که برای پاسخ به سوال خود به مقاله ما رسیده اید به شما پیشنهاد می کنیم که ۵ دقیقه وقت بگذارید و این مقاله را تا انتها بخوانید و با اطلاعات کافی به انجام این کار بپردازید. در این مقاله به طور کامل درباره انواع پیامک های انبوه توضیح خواهیم داد و نحوه فعالسازی و غیر فعالسازی انواع آنها را به شما آموزش خواهیم داد.

انواع پیامک انبوه

پیامکی که به صورت انبوه و به تعداد زیادی از افراد ارسال می شود، انواع مختلف و هدف های متفاوتی دارد، اما وجه اشتراکی که بین تمام مدل ها وجود دارد ارسال از طریق پنل پیامک است. پیامک تبلیغاتی، خدماتی و ارزش افزوده که در ادامه به تفاوت های هر کدام از آنها و ویژگی های آنها می پردازیم.

پیامک ارزش افزوده یا VAS

پیامک های VAS خدمات مبتنی بر محتوا ارائه می دهند، به چه صورت؟ به این صورت که با پیامک هایی مانند شرکت در قرعه کشی و یا شارژ رایگان شما را مشتاق به ارسال عددی با استفاده از پیامک می کنند، پس از ارسال عدد، شما عضو آن سرویس می شوید. با عضویت در سرویس پیامک ارزش افزوده به صورت روزانه یا هفتگی برای شما محتوایی پیامک می شود که تمام هزینه آن محتوا به پای شماست و از اعتبار شما کسر می شود و یا در قبض موبایل شما محسوب می شود.

پیامک تبلیغاتی

این پیامک ها همانطور که از اسمشان پیداست هدفی جز تبلیغ و معرفی ندارند. هزینه این پیامک ها به هیچ عنوان از حساب کاربران کسر نمی شود. پیامک هایی حاوی کد تخفیف فروشگاه ها، اطلاعیه حراجی ها و یا اطلاع رسانی مراکز خدماتی اطراف شما از این دست پیامک ها هستند. این پیامک ها با استفاده از امکاناتی که در سامانه پیامکی وجود دارد کاملا مطابق با سن، جنسیت، منطقه و محله شما ارسال می شوند و با بلاک کردن آنها ممکن است پیشنهاد های خوبی را از دست بدهید.

پیامک خدماتی

این دسته از پیامک ها در راستای خدماتی که شما از مجموعه ای دریافت می کنید ارسال می شوند. در این سیستم خود شما شماره تلفن همراه خود را در اختیار آنها گذاشته اید که در موارد ضروری با شما در ارتباط باشند. مانند بانک ها، فروشگاه هایی که خرید کرده اید و شماره خود را اعلام کرده اید، ثبت نام و خرید در یک سایت. این پیامک ها قابلیت لغو کردن ندارند.

خدمات ارزش افزوده VAS در اپلیکیشن ها

اگر بخواهیم در یک تعریف خیلی مختصر بگوییم خدمات ارزش افزوده چیست، باید بگوییم ارائه محتوای مفید در قبال دریافت هزینه. اما این خدمات تنها در قالب پیامک ارائه نمی شود، اپلیکیشن ها هم این خدمات را ارائه می کنند. اپلیکیشن هایی مثل اول مارکت VAS هستند و به صورت روزانه از حساب شما مبلغی را کم می کنند یا به قبض موبایلتان اضافه می کنند. این اپلیکیشن ها موظف هستند قبل از دریافت شماره تماس، به مخاطبان اعلام کنند که به صورت روزانه مبلغی را دریافت می کنند اما عموما این اتفاق نمی افتد. شما به عنوان مخاطب باید هوشیار باشید و قبل از عضویت در هر اپلیکیشن شرایط را به صورت کامل مطالعه کنید.

روش فعالسازی و غیر فعالسازی پیامک های تبلیغاتی و ارزش افزوده

با استفاده از کد دستوری *۸۰۰# مالکین تمامی خطوط ایرانسل، همراه اول و رایتل می توانند اقدام به لغو پیامک تبلیغاتی و ارزش افزوده کنند. در این روش بعد از شماره گیری کد دستوری، ۴ گزینه پیش روی شما قرار می گیرد که با انتخاب گزینه ۱ می توانید تمام خدمات فعال را مشاهده کنید، با انتخاب گزینه شماره ۲ می توانید خدمات ارزش افزوده را لغو کنید، با انتخاب شماره ۳ می توانید تمام پیامک های تبلیغاتی را لغو کنید و با انتخاب شماره ۴ تمامی تبلیغاتی که با خط شخصی ارسال می شود. روش های اختصاصی دیگری نیز برای هر اپراتور وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم. توجه کنید که چندین راه وجود دارد ولی شما می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

راهنمای لغو اس ام اس تبلیغاتی

فعالسازی پیامک تبلیغاتی همراه اول

• ارسال عدد ۲ به به ۸۹۹۹
• تماس با ۹۹۹۰

لغو سرویس های پیامکی همراه اول

• ارسال عدد ۱ به به ۸۹۹۹
• کد دستوری *۸۹۹۹#
• کد دستوری *۸۰۰#
• مراجعه با اپلیکیشن همراه من

فعالسازی پیامک تبلیغاتی ایرانسل

• ارسال عدد ۱ به ۵۰۵۰
• تماس با شماره ۷۰۰ ( از خطوط ایرانسل) و یا ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ (از سایر خطوط)

حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل

• ارسال عدد ۲ به ۵۰۵۰
• مراجعه به اپلیکیشن ایرانسل من
• کد دستوری *۸۰۰#

حذف پیامک تبلیغاتی رایتل

• ارسال پیامک خالی به شماره ۸۰۰ و یا ۱۹۵
• مراجعه به اپلیکیشن رایتل من، منوی “مدیریت خدمات پیامکی انبوه و ارزش افزوده”
• کد دستوری *۸۰۰# یا *۱۹۵#

 

نکته : با انصراف از پیام تبلیغاتی از دریافت هرگونه پیامک تخفیفی، حراج، همایش، استخدام و … محروم خواهید شد. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا با لغو تمامی سرویس های ارزش افزوده شروع کنید و پس از مدتی تصمیم به لغو یا عدم لغو پیامک های تبلیغاتی بگیرید.

در آخر …

اگر پس از غیر فعالسازی پیامک ارزش افزوده و قطع پیامک انبوه همچنان برای شما پیامک تبلیغاتی از سیمکارت ارسال می شود می توانید با شکایت به مراجع قضایی و تماس با ۱۹۵ این مورد را گزارش دهید تا به صورت هوشمند این خطوط غیر فعال شوند. اگر شما هم به عنوان یک کسب و کار معتقد هستید که بازاریابی پیامکی با رعایت اصول حرفه ای آن و فرهنگسازی می تواند بسیار موثر عمل کند و برای مردم مفید واقع شود، از تلاش و فرهنگسازی در این زمینه دریغ نکنید و با ارسال پیامک های انبوه و بی هدف به بدبینی مردم دامن نزنید.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده

پیامک یادآوری اقساط چه مزایایی دارد؟

ارسال پیامک؛ بهترین روش یادآوری اقساط خرید قسطی از قدیم الایام دوای درد قشر طبقه …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال