همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

5 دلیل موجه مخاطبان برای عدم توجه به تبلیغات شما

با هزار امید و آرزو در کسادی بازار سرمایه ای جمع کرده اید و تدارک تبلیغات را دیده اید، به خیال خود پس از ارسال پیامک سیل مشتریان است که به سمت شما هجوم می آورند و شما وقت سر خاراندن هم پیدا نمی کنید! اما متاسفانه خیلی از اوقات این اتفاق نمی-افتد، اما آیا همیشه مقصر شما و روش تبلیغاتی شماست؟! معلوم است که خیر! مخاطبان در این زمانه بسیار هوشمند عمل می کنند و حتی ثانیه هایی از نگاه خود را خرج تبلیغاتی که مطابق میلشان نباشد نمی کنند. مخاطبان به دلیل هجوم تبلیغات از رسانه های متفاوت، دیگر به راحتی به هر تبلیغاتی اعتماد نمی کنند و این کار شما را سخت تر خواهد کرد. دیگر نمی توانید غیر حساب شده عمل کنید و با هر متن و هر ادبیاتی به هر تعدادی پیامک ارسال کنید و توقع جذب مشتری داشته باشید. نرخ تبدیل تبلیغات به صورت جهانی کاهش پیدا کرده است و کمتر از ۱۰% کسب و کارها نرخ تبدیلی بالای ۱۰ درصد دارند و باقی آنها چیزی بین ۲ تا ۴ درصد نرخ تبدیل دارند. برای بالا رفتن نرخ تبدیل و گرفتن بهترین نتیجه از تبلیغات لازم است قبل از هر کاری به این ۴ سوال در کسب و کار خود پاسخ دهید و با توجه به آن تبلیغات خود را آغاز کنید.
۱. مشتری من کیست؟
۲. ویژگی های محصول(خدمات) من چیست؟
۳. ارزش های محصول(خدمات) من چه چیزهایی هستند؟
۴. مزیت متمایز کننده محصول(خدمات) من چیست؟

تعداد بالای پیامک ها برای ما آزار دهنده است

هیچوقت نمی توان برای ارسال پیامک عدد و رقم ثابتی را اعلام کرد، این تعداد همیشه به نوع کسب و کار شما و استقبال مخاطبین شما بستگی دارد. پایش منظم نتایج کمک می کند حد و مرزها برای شما شفاف تر شود. استفاده از روش هایی مانند قرار دادن لینک در متن پیامک کمک می کند میزان اشتیاق مخاطبان و توجه آنها به پیامک را شاهد باشید. زمانی که به تعداد معقول دست پیدا کردید از آن تجاوز نکنید تا منجر به نادیده گرفته شدن و قرار گرفتن در بلاک لیست مخاطبان نشوید.

پیامک ها ما را به اندازه کافی وسوسه نمی کند

به وجود آوردن احساس ترس از دست دادن در مخاطبان، می تواند عامل مهمی در جلب توجه آنها باشد. برای آنها زمان معینی را برای استفاده از تخفیف، خرید، جشنواره و … در نظر بگیرید. تجربه نشان داده است که این احساس سبب می شود اقدام به عمل در مخاطبان افزایش پیدا کند و تبلیغات نرخ تبدیل بالاتری داشته باشد. این تکنیک مانند کاتالیزور عمل می کند و آن دسته از مخاطبانی که مایل به اقدام هستند و تعلل می کنند را به سرعت تبدیل به خرید می کند.

5 دلیل موجه مخاطبان برای عدم توجه به تبلیغات شما

در تبلیغات ارزش قابل توجهی برای ما قائل نشده است

در این بازار بی اعتماد تبلیغات، موفقیت از آن کسیست که در قبال هزینه ای که از مشتری دریافت می‌کند، ارزش بیشتری را به او ارائه دهد. مخاطب همیشه در حال محاسبه و مقایسه کردن است و در نهایت جایی را انتخاب می کند که منفعت بیشتری از آن طریق عایدش شود. پس خیلی واضح و شفاف به مخاطب بگویید که منفعت شما در مقایسه با دیگران برای او چیست.

برند تبلیغاتی که ارسال می شود اصلا برایمان آشنا نیست

این همان از آن طرف بوم افتادن است! بر خلاف آن دسته ای که با ارسال مکرر پیامک مخاطب را خسته می کنند، عده ای نیز آنقدر دیر اقدام می کنند که دیگر مخاطب آنها را به یاد نمی آورد! بعضی وقت ها از ترس ایجاد مزاحمت برای مخاطبان کاری می کنید که تمام زحمت شما برای حفظ آنها از بین برود. تصور کنید مشتری از سایت شما خرید کرده و شما هیچ پیامکی برای او ارسال نکرده اید و از این موقعیت برای تثبیت نام برند خود بهره کافی را نبرده اید. می توان گفت پیامکی که چند ماه بعد برای او ارسال می کنید بی فایده خواهد بود.

پیامک های بی ربط به شرایط ما برایمان ارسال می شود

مشکل این است که مشتریان را دسته بندی نکرده اید و پیام ها را به تمام مشتریان ارسال می کنید. با ارسال تمام پیامک ها به تمام مخاطبان نه تنها شانس بیشتری برای خود قائل نمی شوید بلکه آن دسته از مشتریان که ممکن بود در شرایط نیاز به شما مراجعه کنند را هم از دست خواهید داد. با استفاده از قابلیت گروه بندی مخاطبان در پنل پیامکی، مخاطبین را به گروه های دقیق تقسیم بندی کنید.

در آخر…

درآخر باید بگوییم که امید خود را از دست ندهید چرا که با کوچکترین تغییرات می توانید افزایش بازخورد در تبلیغات داشته باشید. رفتار مخاطبان خود را پس از کمپین تبلیغات پیامکی زیر نظر بگیرید و سعی کنید متوجه شوید دلیل توجه و عدم توجه آنها به پیامک شما چیست. برای این کار می توانید از نظرسنجی پیامکی نیز استفاده کنید. اگر شما هم تجربه ای در عدم استقبال مخاطبان از تبلیغات پیامکی دارید در نظرات بنویسید تا دوستان مدیانا از آن استفاده کنند.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده
13 روش پیامکی برای پشتیبانی از مشتریان

۱۳ روش پیامکی برای پشتیبانی از مشتریان

در چه زمان هایی پیامک ارسال کنیم و مشتری خود را وفادار کنیم؟ روزهایی که …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال