همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

ارسال پیامک به بلک لیست

اگر شما هم برای ارسال پیامک به مشتریانتان با مشکل مواجه شده اید و مشتریانتان از عدم دریافت کد فعال سازی و اطلاع رسانی های سازمان شما شکایت دارند، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با راهکاری جدید برای این مشکل آشنا شوید.

خطوط بلک لیست چه خطوطی هستند و و چرا استفاده می­شوند؟

خطوط بلک لیست خطوطی هستند که اجازه ارسال پیامک تبلیغاتی ندارند. مالکین این خطوط از طریق کدهای دستوری اعلامی از سمت اپراتورهای خود، عدم رضایت خود را برای دریافت پیامک های تبلیغاتی اعلام کرده اند و ارسال پیامک برای این خطوط نقض مقررات مخابراتی به شمار می­رود. پیامک های تبلیغاتی درکنار تمام مزیت هایی که برای کاربران تلفن همراه دارد می­تواند منجر به مزاحمت برای آن ها شود. عدم رعایت حریم شخصی افراد و ارسال پیامک های متعدد و در زمان نامناسب می­تواند سبب شود کاربران عطای آن را به لقایش ببخشند و درخواست دهند تا خطوط آن ها به حالت بلک لیست در بیاید. این اتفاق ناخوشایند به ضرر صاحبین کسب و کاری می­شود که می­خواهند از بازاریابی پیامکی به عنوان روشی موثر برای تبلیغات استفاده کنند.  اگر شما هم صاحب کسب و کاری هستید و می­خواهید با استفاده از ارسال پیامک تبلیغاتی مشتری جذب کنید به شما پیشنهاد می­کنیم قبل از هر کاری این مطلب را بخوانید تا کاربران تلفن همراه را  بیش از این نسبت به بازاریابی پیامکی بدبین نکنید.

ارسال پیامک به بلک لیست

نقش حیاتی ارسال پترن به خطوط بلک لیست

در صورت استفاده نکردن از ارسال پیامک پترن توسط شرکت ها و ادارات، هیچ کدام از پیامک های آن ها به دست کاربرانی که خطوط خود را بلک لیست کرده اند نمی­رسد. این پیامک ها گاهی می­توانند برای کاربران بسیار حیاتی باشند و بدون دریافت آنها کار مهمی ناتمام بماند. مانند وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی که از ابتدای ثبت نام کاربران تا پیگیری سفارشات بعد از خرید کاربران نیاز به ارسال پیامک پترن دارند. همچنین پیامک هایی برای فعالسازی و اهراز هویت در اپلیکیشن ها وجود دارد که نیاز است به دست تمامی شماره ها برسند تا آن اپلیکیشن برای آن کاربر فعال سازی شود.. پیامک های یادآوری و اخطاریه اقساط، تبریک مناسبت ها ، از پیامک هایی هستند که با استفاده از ارسال پترن به دست تمام کاربران حتی بلک لیست ها می­رسند.

چه پیامک های با پترن (الگو) قابل ارسال هستند؟

سوالی که در اینجا پیش می­آید این است که آیا تمامی پیامک ها را می­توان با پترن ارسال کرد تا به دست تمامی مخاطبان حتی خطوط بلک لیست برسد؟ باید بگوییم که خیر، از آنجایی که ارسال پیامک تبلیغاتی به خطوط بلک لیست غیرقانونی است، این نوع پیامک ها را نمی­توان با قابلیت پترن ارسال کرد. پیامک های غیر تبلیغاتی با متن ثابت و یک الی دو متغیر در متن،  قابلیت ارسال با الگو یا پترن را دارند.  مزیت دیگری که ارسال پترن برای صاحبین کسب و کار دارد این است که این پیامک ها در صف تائید مانیتورینگ قرار نمی­گیرند و در کمتر از ۵ ثانیه به دست مخاطب می­رسند. از آنجایی که در حالت عادی متن ارسالی پیامک ها برای جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه توسط نیروهای مانیتورینگ تائید می­شوند، پیامک ها در صف تائید قرار گرفته و پس از تائید به دست مخاطب می­رسند، اما در حالت ارسال با پترن به دلیل اینکه متن ها یکبار تعریف و تائید می­شوند دیگر در صف تائید قرار نمی­گیرند و در کسری از ثانیه به دست مخاطبین می­رسند.

نمونه پیامک قابل تائید برای ارسال با پترن:

*گاج مارکت*
مشتری گرامی سفارش شما به شماره ۲۲۹۹۸۷ با موفقیت ثبت شد و تا ۷ روز کاری آینده ارسال خوهد شد.
با تشکر از شما

در این پیامک که پس از خرید محصولات گاج،  از طریق سایت “گاج مارکت” ارسال می­شود،  قرار است برای هر مخاطب یک کد فعالسازی مجزا ارسال شود، اما به غیر از کد فعالسازی باقی متن یکسان است. برای این کار الگوی زیر در سامانه ثبت و تائید شده است (در این مثال سایت گاج شماره تماس مشتریان را با رضایت شخصی آنها در زمان ثبت نام دریافت کرده، به همین دلیل ارسال به تمامی شماره ها حتی خطوط بلک لیست غیرقانونی نیست):

*گاج مارکت*
مشتری گرامی سفارش شما به شماره  %code% با موفقیت ثبت شد و تا ۷ روز کاری آینده ارسال خواهد شد.
با تشکر از شما

ارسال پترن به خطوط بلک لیست

شرایط لازم برای ارسال پیامک وب سرویس به خطوط بلک لیست

همانطور که می­دانید ارسال پیامک های انبوه و وب سرویسی از طریق پنل های ارسال پیامک انجام می­شود و برای استفاده از ارسال پیامک به صورت پترن نیز اولین اقدام خرید و فعال سازی این سامانه است. بعد از خرید سامانه نیاز به خط برای ارسال پیامک دارید که برخی سامانه ها مانند سامانه مدیانا آن را به رایگان در اختیار شما می­گذارند، خطوط اختصاصی قابلیت ارسال به شماره های بلک لیست را ندارند و برای ارسال پترن لازم است که خطوط خود را خدماتی کنید تا بتوانید به مشتریان و کسانی که شماره خود را در اپلیکیشن یا سایت شما وارد می­کنند و ممکن است بلک لیست هم باشند پیامک ارسال کنید. پس از خدماتی کردن خط خود کافیست ۱ بار متن پیام پترن خود رادر پنل ثبت کرده، پس از آن سیستم به صورت خودکار با تغییر متغیرهایی مانند نام و کد فعالسازی، پیامک را در کسری از ثانیه به تمامی مخاطبان(حتی بلک لیست) ارسال می­کند.

فعالسازی ارسال پیامک به خطوط بلک لیست در کمتر از ۱۰ دقیقه

سامانه مدیانا با ارائه وب سرویس تخصصی و قدرتمند، قابلیت ارسال پترن را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می­دهد. صاحبین وب سایت و اپلیکیشن ها برای استفاده از این قابلیت بسیار کاربردی می­توانند به وبسایت مدیانا مراجعه کرده و درخواست خود را برای فعالسازی سامانه مدیانا ثبت کنند. در کمتر از ۱۰ دقیقه فعال سازی انجام می­شود و کارشناسان پشتیبانی برای راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت. همین حالا می­توانید شروع به کار کنید.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده
افزونه پیامک WHMCS 7.7 (ویدئو آموزشی + دانلود رایگان)

افزونه پیامک WHMCS 7.7 (ویدئو آموزشی + دانلود رایگان)

WHMCS که مخفف کلمه Web Hosting Management Complete Solution است، یک سیستم مدیریت محتوای مالی …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال