همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی این 7 سوال را از خود بپرسید

برنامه ریزی نقش اصلی را در موفقیت هر تبلیغاتی دارد، اینکه استفاده از یک ابزار تبلیغاتی آسان و هزینه آن معقول است، نباید باعث شود استفاده از آن بدون برنامه ریزی و هدف انجام شود. شاید از نظر صاحبین کسب و کار ارسال پیامک تبلیغاتی بدون داشتن اهداف بلند مدت مشکلی به وجود نمی آورد و با آزمون و خطا می توان به بهترین نوع ارسال آن دست یافت، اما در حقیقت یک پیامک بدون برنامه ریزی می تواند یک مخاطب را برای همیشه نسبت به برند شما بی تفاوت کند. در دوره‌ای که جذب یک مشتری هزینه‌های گزافی در پی دارد و نگهداری آن نیز مراتب سخت‌تر است، لازم است باید و نبایدهایی را قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی بدانید که در ادامه ۷ مورد از آنها اشاره می کنیم.

آیا مخاطبین ما به این پیامک نیاز دارند؟

توجه به نیاز مخاطبان همان نقطه عطفی است که سبب می شود تبلیغات شما موثر واقع شود. در بازاریابی پیامکی زمانی موفق خواهید بود که بتوانید پیشنهادی برای رفع نیاز مخاطب داشته باشید. برای این کار بانک شماره تلفن اصناف در پنل پیامک بهترین گزینه محسوب می شود. مخاطبینی که به واسطه مشاغل خود نیازهای مشخصی دارند وشما می توانید محصولات و خدمات خود را بر مبنای شغل آنها پیشنهاد دهید. برای مثال اگر شما ناشر کتب آموزشی هستید و می خواهید با پیامک تبلیغاتی محصولات خود را به فروش برسانید، بهترین انتخاب برای مخاطبین هدف شما می تواند معلمین و کتاب فروش ها باشد.

آیا دریافت این پیامک مخاطبین ما را شگفت زده خواهد کرد؟

ارائه تخفیف همیشه موضوعی جذاب برای مخطبان بوده است اما چه تخفیفی؟ تخفیف روی محصولاتی که در طی چندین ماه فروش نرفته اند؟ یا تخفیف روی اجناسی که پر مخاطب بوده اند و به دلیل قیمت بالا خریدار نداشته اند؟ قطعا مورد دوم جذابیت بسیار بیشتری برای مخاطبان دارد و اگر می خواهید مخاطبان با دریافت پیامک شما شگفت زده شوند به جای شعار همیشگی “یکی بخر دوتا ببر” تخفیف هایی واقعی روی اجناس پر طرفدار ارائه کنید. همچنین می توانید با آنالیز سایت خود و رفتار و سابقه خرید مخاطبان آنها را گروه بندی کرده و به هر گروه پیشنهاد مناسب ارائه کنید.

آیا دریافت کننده پیامک مشتاق می شود آن را برای دیگری ارسال کند؟

یکی از روش هایی که می توانید با استفاده از آن از طریق مخاطبان فعلی خود جذب مشتری جدید داشته باشید، معرفی به دوستان است. این امکان که به نام قابلیتshare در اپلیکیشن ها وجود داره بدین شکل عمل میکند که با ارسال لینک اختصاصی هر کاربر به دیگری و ثبت نام و یا خرید او، کاربر دوم شامل تخفیف خواهد شد. برای معرفی به دوستان سناریوهای متفاوتی را می توان در نظر گرفت، مانند اسنپ که تخفیف در سفر را به عنوان هدیه به کاربر دوم و اول در نظر گرفته بود. برای استفاده پیامکی از قابلیت معرفی به دوستان، می-توانید کد تخفیف برای هر کاربر در نظر بگیرید و به کاربران دوم با استفاده از آن کد، تخفیف ارائه دهید.

قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی این 7 سوال را از خود بپرسید

آیا تصمیم گرفته اید پیامک را در چه زمانی ارسال کنید؟

شاید فکر کنید زمان ارسال پیامک موضوع چندان مهمی نیست و به هر حال پیامک دیده و خوانده می شود، اما می خواهیم با یک مثال میزان اهمیت این موضوع را یادآوری کنیم. فرض کنید که یک کد تخفیف بسیار ارزنده برای خرید مشتریان در نظر گرفته اید و در نظر دارید اطلاع رسانی آن را از طریق پیامک انجام دهید. اگر ارسال این پیامک را موکول کنید به ساعت های ابتدایی صبح یا ساعت های انتهایی شب، امکان اقدام به خرید را کم خواهید کرد. قطعا هیچ مخاطبی از رختخواب تصمیم به خرید مایحتاج از یک فروشگاه نمی گیرد و اگر آن لحظه تصمیم را نگیرد احتمال خرید او در فردای آن روز بسیار کم می شود و پیامک شما در بین سایر پیام ها گم خواهد شد.

آیا مخاطبان با دیدن این پیامک در لحظه اقدام به خرید خواهند کرد؟

قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی شرایطی را مهیا کنید که مخاطب پس از خواندن پیامک شما تصمیم قطعی به خرید بگیرد. برای این کار عوامل کمک کننده ای وجود دارد مانند قرار دادن زمان محدود برای پیشنهادی که ارائه می کنید. مخاطبان با دیدن زمان محدود برای یک تخفیف ارزشمند سعی می کنند که این تخفیف را از دست ندهند و قطعا زودتر از شما خرید خواهند کرد. قرار دادن لینک خرید و نشان دادن پیامک به صاحبین فروشگاه نیز می تواند از دیگر عوامل تاثیرگذار برای اقدام به خرید باشد.

آیا پیامک ابزار مناسبی برای ارائه این تبلیغات است؟

پیامک با وجود مزایای بسیار خوب خود که در رسانه های دیگر یافت نمی شود، محدودیت هایی نیز دارد. محدودیت کارکتر و عدم دسترسی برای ارسال عکس و ویدئو از مهم ترین این محدودیت ها هستند. میبایست قبل از ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی، این محدودیت ها را در نظر گرفته و از خود بپرسید که آیا پیامک بهترین ابزار برای انتقال پیام من است؟ ممکن است پیام شما برای انتقال کامل مفهوم، تصویر یا ویدئو نیاز داشته باشد و بهتر باشد از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی منتشر شود.

آیا این پیشنهاد با استفاده از دیگر ابزارهای تبلیغاتی اعلام نشده است؟

مخاطبان خبرنامه پیامکی شما انتظار دارند تفاوتی بین آنها و سایر مخاطبان وجود داشته باشد. قبل از ارسال اس ام اس تبلیغاتی برنامه ریزی کنید که پیشنهاد شگفت انگیز پیامکی شما در سایر شبکه های اجتماعی وجود نداشته باشد. این اقدام باعث نادیده گرفته شدن اعضای خبرنامه پیامکی می شود و میزان لغو را بالا خواهد برد.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده

چگونه از سایبر ماندی برای رونق کسب و کار خود استفاده کنیم؟

جمعه سیاه و دوشنبه سایبری به بزرگترین روزهای خرید در سال تبدیل شده اند. این …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال