همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

پاسخ به رایج ترین سوالات در ابتدای راه بازاریابی پیامکی-پنل پیامک مدیانا اس ام اس

اگر به تازگی با بازاریابی پیامکی آشنا شده اید مطمئنا سوالاتی در ذهن شما نقش بسته است و معنی برخی اصطلاحات رایج در این زمینه را متوجه نمی­شوید. ما در اینجا سعی کرده ایم نگاهی دوباره به تمام موضوعات اولیه در سامانه پیامکی داشته باشیم و از ابتدا با هم این مسیر را طی کنیم. از این مقاله می­توانید به عنوان دایره المعارف بازاریابی پیامکی در این مسیر استفاده کنید. بعد از خواندن این مقاله به سراغ باقی مقاله های مدیانا اس ام اس بروید تا اطلاعات کاملی درباره بازاریابی پیامکی بدست بیاورید.

پاسخ به رایج ترین سوالات در ابتدای راه بازاریابی پیامکی.
کلمه کلیدی در سامانه پیامکی به چه معناست؟

کلمه کلیدی همان کلمه یا عددی است که شما برای مقاصد مختلفی که در پیامک اعلام می­کنید در نظر می­گیرید و به مخاطب خود اعلام می­کنید که با ارسال آن می­تواند کاری که شما اعلام کرده اید را انجام دهد. این کار می­تواند عضویت در خبرنامه پیامکی، ثبت نام در سایت، خرید محصول، استفاده از تخفیف، اطلاعات بیشتر راجع به محصول و بیشمار اتفاقات دیگر که شما تعیین می­کنید باشد. برای مثال در پیامک خود قید می­کنید که همایشی در حال برگزاری و تکمیل ظرفیت است و علاقمندان  با ارسال عدد ۱ می­توانند ثبت نام کنند.

قابلیت ارسال با کلمات کلیدی در پنل مدیانا چه کاری انجام می­دهد؟

ارسال با کلمات کلیدی” را با “کلمه کلیدی” به دلیل تشابه اسمی اشتباه نگیرید زیرا که کارکرد آنها متفاوت است. ارسال با کلمات کلیدی یکی از انواع ارسال های پیامک در مدیانا به شمار می­رود که بسیار مناسب شرکت های ارائه کننده خدمات مثل بیمه می­باشد. این نوع ارسال قابلیت شخصی سازی پیامک را به صاحبین کسب و کار می­دهد، به این صورت که یک دفتر بیمه می­تواند در پیامک یادآوری اقساط، نام و مشخصات فردی مشتری را ذکر کند.

با این کار احساس بهتری به مشتری منتقل می­شود. برای این کار در پنل مدیانا  قابلیت تنظیم متغیر هایی مثل نام مشتری، مقدار بدهی و .. از طریق فایل اکسل وجود دارد که از طریق آن می­توانید یک پیام مشابه با متغیرهای متفاوت را یکجا به تعدادی از افراد ارسال کنید.

پاسخگوی خودکار چگونه کار می­کند؟

پیامکی که به صورت خودکار در جواب ارسال کلمه کلیدی فرستاده می­شود، از طریق پاسخگوی خودکار پیامکی انجام می­شود. پاسخگوی خودکار پیامکی در سامانه مدیانا برای صرفه جویی در زمان پاسخگویی به مشتریان طراحی شده است. برای این کار ابتدا هدف را تعیین می­کنید و مسیر رسیدن به هدف را در مدیانا تنظیم می­کنید، برای مثال هدف ما ثبت نام همایش روانشناسی است، برای این کار پیامکی به لیست مشتریان خود یا به صورت انبوه و هدفمند ارسال می­کنیم و در پایان از آنها می­خواهیم برای ثبت نام در همایش عدد ۱ را ارسال کنند.

ما هم در سامانه متن یا لینکی که باید به صورت خودکار برای آنها ارسال شود را مشخص می­کنیم. به این صورت به جای تماس های تلفنی مکرر، تمام فرآیند ثبت نام به صورت سیستماتیک انجام می­شود.

پاسخ به رایج ترین سوالات در ابتدای راه بازاریابی پیامکی.

منشی پیامکی چیست؟

منشی پیامکی مشخصات مشتری های شما مانند شماره تلفن، نام و نام خانوادگی و .. را به صورت خودکار در دفترچه تلفن شما ذخیره می­کند. این امکان هم در وقت مشتری و هم در زمان و هزینه شما صرفه جویی کرده و اطلاعات به صورت مستقیم در سامانه پیامک شما ذخیره می­شود. برای استفاده از این امکان مخاطبان باید کلمه کلیدی مشخص شده از سمت شما را به شماره اعلامی ارسال کنند تا منشی پیامکی شما دریافت و ثبت اطلاعات مشتری را انجام دهد.

چگونه خبرنامه پیامکی داشته باشیم؟

در خبرنامه پیامکی اخبار و اطلاعیه ها به صورت پیامکی برای اعضای خبرنامه ارسال می­شود. اعضای خبرنامه پیامکی می­توانند مشتریان شما باشند که از طریق مختلف به عضویت خبرنامه پیامکی شما درآمده اند. نکته مهم در خبرنامه پیامکی این است که اعضا باید با رضایت شخصی به عضویت درآمده و اطلاعات لازم برای لغو عضویت را هر لحظه داشته باشند. برای افزایش تعداد اعضای خبرنامه پیامکی راه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

ارسال با پترن چیست؟

متن پیامک هایی که از طریق پنل پیامک ارسال می­شود، هر تعدادی که باشد توسط تیم مانیتورینگ رصد و تائید می­شود. برخی پیامک ها مثل پیامک های کد فعالسازی که همیشه متن ثابتی دارند و سرعت ارسال آنها برای کاربران دارای اهمیت ویژه است، باید خارج از روال عادی مانیتورینگ ارسال شوند. برای این کار در پنل مدیانا ارسال با پترن در نظر گرفته شده است. به این صورت که متن پیامک پر تکرار شما که شامل متغیرهایی مثل کد فعالسازی می­باشد به صورت پترن در پنل ثبت می­شود و پس از تائید آن توسط مدیانا، پیامک های آن پترن بدون تائید مانیتورینگ ارسال می­شوند.

کسب و کارها چگونه از بانک شماره تلفن استفاده می­کنند؟

در سامانه مدیانا بانک جامعی از شماره تلفن ها بر اساس دسته بندی های متفاوت به تفکیک وجود دارد. کسب و کارها با توجه به شناختی که از مخاطبان خود بدست می­آورند، از پنل مدیانا و بانک شماره تلفن های آن استفاده می­کنند. مثلا تولید کنندگان تجهیزات پزشکی با ارسال پیامکی مبنی بر معرفی خدمات خود به صنف پزشکان به راحتی می­توانند جذب مشتری انجام دهند. در سامانه مدیانا ارسال به شماره تلفن ها بر اساس سن، جنسیت، کدپستی، منطقه، استان، نقشه گوگل و اصناف امکان پذیر است

همین حالا شروع کنید

اگر به تازگی به جمع بازاریابان پیامکی آمده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید، اول از همه به شما خوش آمد می­گوئیم و به شما پیشنهاد می­کنیم تمامی مقاله های موجود در وبلاگ مدیانا اس ام اس که در اینجا قرار دارد را مطالعه کنید و نظرات خود را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. برای شروع به کار می­توانید از مهلت ۳ روزه مدیانا برای آشنایی با فضای پنل استفاده کرده و به صورت رایگان پیامک ارسال کنید تا نحوه کار را یاد یگیرید. در صورت هر گونه سوال تیم پشتیبانی مدیانا در کنار شماست.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده
شرکت های حمل و نقل و نیاز آنها به سامانه پیامکی

شرکت های حمل و نقل و نیاز آن ها به سامانه پیامکی

تصور کنید یک خرید اینترنتی کرده اید و به شما گفته اند که ارسال محصول …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال