همراه ما باشید

شما میتوانید با ثبت شماره خود و عضویت در خبرنامه  از آخرین اخبار، جشنواره ها و تخفیفات، و آموزش های بازاریابی اس ام اس ما مطلع شوید.

عضویت در خبرنامه

مشتری مداری

تقریبا در تمامی مغازه های قدیمی دیده اید که کاغذی را در مغازه چسبانده اند و نوشته اند که ” حق با مشتری عزیز است”! همیشه برای من سوال بود که تا این حد اهمیت به مشتری چه دلیلی دارد؟ چرا باید همیشه حق با مشتری باشد؟ اتفاقا خیلی از اوقات مشتری از چالش های فروشنده باخبر نیست و توقع های زیادی دارد و حق با فروشنده است! اما با مطالعه در این حوزه به این نتیجه رسیدم که این حرف کاملا درست است و جالب است که بیشتر از مشتری به نفع فروشنده است! فروشنده ها در تمامی اصناف به دنبال مشتری های همیشگی هستند، در واقع تنها سود آنها از مشتری های همیشگی است، یکبار خرید یک مشتری نفع چندانی برای یک فروشگاه ندارد اما مشتری های همیشگی می­توانند سرمایه های یک فروشگاه باشند. بدست آوردن مشتری های وفادار اصلا کار آسانی نیست و تمامی تلاش یک کسب و کار در قالب مشتری مداری، همیشگی کردن آنهاست.

مشتری وفادار

چرا همیشگی کردن مشتریان اهمیت دارد؟

کم هزینه تر از جذب مشتریان جدید است

آمار نشان داده هزینه جذب یک مشتری جدید ۵ برابر بیشتر از حفظ مشتری فعلی است. این بررسی ها نشان می­دهد در طرز فکری که همیشه به دنبال تبلیغات است برای فروش بیشتر، باید تجدید نظر شود. گاهی در نظر گرفتن کمپین های فروش برای مشتریان فعلی بازدهی بسیار بهتری دارد تا تبلیغات گسترده برای مخاطبین هدف.

احتمال خشنود سازی رقبا کمتر می­شود

وقتی یک مشتری وفادار به برند شما می­شود و با نظرسنجی های به موقع از سمت شما نواقص و کاستی ها برطرف می­شود، کمتر می­تواند به برند جدیدی اعتماد کند و پروسه خرید را طی کند. مشتریان وفادار ترجیح می­دهند از همان برندی که امتحان خود را پس داده خرید کنند و ریسک خرید را پایین بیاورند، اینگونه است که موجبات خوشنودی رقبا نیز فراهم نمی­شود.

رضایت مشتریان خود یک نوع بازاریابی به شمار می­رود

وقتی یک مشتری از عملکرد شما راضی باشد حتما شما را به بستگان و دوستان نزدیک خود معرفی می­کند. این خود نوعی بازاریابی به حساب می­آید که تاثیرگذاری آن دست کمی از سایر روش های بازاریابی ندارد. تا می­توانید سعی در رضایت مشتریان خود داشته باشید که با این کار علاوه بر نگهداشتن این مشتری، به مشتریان بیشتری از طریق آنها دست پیدا می­کنید.

همیشه از یک درصدی از فروش خود مطمئن هستید

با در دست داشتن گروه های مشتریان وفادار، همیشه از درصدی از فروش خود مطمئن خواهید بود. این مشتریان در صورت نیاز به محصول شما منتظر اجناس جدید خواهند ماند وکافیست در شبکه های اجتماعی از محصولات جدید خود رونمایی کنید، اولین نفرات که از شما خرید خواهند کرد همین مشتریان وفادار هستند.

مشتری مداری

چطور مشتریان خود را همیشگی کنیم؟

اشتباه کسب و کارهایی که هیچوقت رشد نمی­کنند اینجاست که تنها به فکر فروش محصولات خود هستند در صورتی که این ظاهر قضیه است. درست است که مشتری به شما مراجعه می­کند تا محصولی را خریداری کند، اما در کنار خرید محصول به عواملی توجه می­کند که سبب می­شود حتی در عین ناراضی بودن از محصول باز هم از شما خرید کند! احترام به مشتریان، نحوه برخورد با آنها و عوامل دیگری که از یک بار خرید یک مشتری، یک مشتری وفادار می­سازد.

به کمک گیمیفیکیشن و جوایز

گیمیفیکیشن به معنی استفاده از بازی در موقعیت هایی است که ماهیت بازی ندارند، با اجرای گیمیفیکیشن در بازاریابی، رغبت مشتریان به خرید از مجموعه ناخود آگاه افزایش پیدا می­کند. با بازی سازی افراد علاقمندی بیشتری پیدا می­کنند و متوجه گذر زمان نمی­شوند. مثلا برند محبوب استارباکس هم با استفاده از این تکنیک تصمیم به افزایش فروش خود گرفت،  به این صورت که با هر خرید مشتریان ستاره ای به آنها تعلق می­گرفت و با جمع آوری ستاره ها و امتیازات آنها جوایز و تخفیف هایی برای آنها در نظر گرفته می­شد. شما هم می­توانید این سیستم های بازی را برای فروش محصولات خود طراحی کنید و مشتریان را مجذوب خود کنید.

به کمک شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، لینکدین، فیسبوک تنها جنبه اطلاع رسانی از برند را ندارد. اگر از این ظرفیت به نحو مطلوبی استفاده کنید و ذهن مشتریان را درگیر برند خود کنید، می­توانید نتیجه خوبی در وفادارسازی مشتریان از این طریق داشته باشید. این روش که برای شما شامل هزینه نمی­شود می­تواند نقش کمک بزرگی در ارتباط نزدیک بین شما و مشتریان ایفا کند. از این راه ارتباطی استفاده کنید تا از مشکلات مشتریان با خبر شوید و به پرسش های آنها پاسخ دهید. همچنین تخفیف های ویژه به دنبال کنندگان همیشگی شبکه اجتماعی شما می­تواند پیشنهاد شگفت انگیزی برای آنها باشد.

به کمک ایجاد گروه های مشتریان

گروه های مختلف مشتریان تعیین کنید و به مشتریان خود اعلام کنید با هر خرید امتیاز دریافت می­کنند و به گروه مشتریان VIP نزدیک تر می­شوند. با این کار خواهید دید که مشتریان تلاش می­کنند برای رسیدن به گروه ویژه شما را دنبال کنند و خرید های ضروری خود را از شما انجام دهند. برای گروه های مختلف مشتریان آفر های متفاوت در نظر بگیرید و به آنها اطلاع رسانی کنید. در همان خرید اول می­توانید کارت ویژه عضویت برای هر شخص تعیین کنید و امتیازهارا به حساب کارت هر شخص واریز کنید.

با ارسال پیامک

ارسال پیامک می­تواند نقش بسیار موثری در وفادارسازی مشتریان ایفا کند اما به شرط آنکه به درستی انجام شود. برای کسب و کار خود قوانینی در نظر بگیرد و جز در زمان های مشخص شده برای مشتریان پیامک ارسال نکنید. بیشتر از ماهی ۳ تا ۴ عدد پیامک ممکن است برای مشتریان آزاردهنده باشد و باید در زمانی مناسب به دور از زمان استراحت آنها باشد. بهترین انتخابی که می­تواند باعث احساس خوب در مشتریان و در نهایت وفاداری آنها شود نظرسنجی پیامکی درباره رضایت از خرید آنهاست. با این کار به حقوق مشتری احترام گذاشته اید و برای نظر آنها ارزش قائل شده اید. همچنین با ارسال پیامک تبریک در روزهای مهم مانند سالروز تولد، می­توانید به مشتریان خود نشان دهید که آنها برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، با ارائه کد تخفیف به مناسبت سالروز تولد هم می­توان گفت به طور قطع توجه مشتری را تا مدت ها به خود معطوف کرده اید! این پیامک های خودکار به مشتریان را می­توانید از طریق سامانه پیامکی ارسال کنید و نگران فراموشی تاریخ تولد هر کدام از مشتریان نباشید چرا که اطلاعات هر مشتری یکبار برای همیشه ذخیره می­شود و به صورت سالیانه پیامک خودکار ارسال می­شود.

خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را …

ادامه مطلب
پنل اس ام اس برای قالیشویی

کاربرد پنل اس ام اس برای قالیشویی ها

شستشوی فرش و قالی یکی از مهم ترین اقدامات نظافتی …

ادامه مطلب
mediana-ticket

نحوه ارسال تیکت پشتیبانی

از قدیم می گویند رضایت مشتری از خدمات، راهی برای …

ادامه مطلب

پاسخی بگذارید

  • تازه ها
  • پر بازدید ها
  • پیشنهاد ما

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

دانلود رایگان کتاب بازاریابی پیامکی
دانلود رایگان
خرید خط اختصاصی پیامک

خط خدماتی چیست؟

اگر تصمیم به استفاده از اس ام اس پنل را دارید باید با موارد مرتبط …

مشاهده
10 اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

۱۰ اشتباه مخرب در بازاریابی پیامکی

تا به امروز بسیار از مزایای بازاریابی پیامکی گفتیم، اما گاها شنیده می­شود افراد از …

مشاهده
بحران کرونا- پنل ارسال اس ام اس مدیانا

چگونه در بحران کرونا کسب و کار خود را زنده نگه داریم؟

بازاریابی به روش کرونا ویروس با شدت گرفتن ویروس کرونا در جهان، تمامی کسب و …

مشاهده

پاسخی بگذارید

مدیانا اس ام اس

مدیانا، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی

عضو انجمن صنفی کارفرمایی و فروشگاه های اینترنتی شهر تهران

اتحادیه کسب و کارهای مجازی

نماد اعتماد الکترونیک

پروانه نشر دیجیتال