گزارش ارسال پیامک چه تاثیری در بهبود تبلیغات دارد؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email

در گذشته تبلیغات مختلفی برای کسب و کارها انجام میشد که هیچ گونه پارامتری برای اندازه گیری موفقیت آمیز بودن آنها وجود نداشت. به همین دلیل امکان بررسی میزان تاثیر گذاری تبلیغات نیز وجود نداشت.

اما در دنیای تبلیغات امروز یکی از مهم ترین عواملی که باعث میشود تبلیغ دهندگان یک سامانه را برای تبلیغ انتخاب کنند، توانایی ارائه گزارشات دقیق از بازخورد تبلیغ میباشد.

منظور از گزارش ارسال چیست؟

گزارش ارسال پس از ارسال پیامک، در پنل اس ام اس نمایش داده میشود و وضعیت ارسال ها را به دقت مشخص میکند. در این گزارش چند نوع STATUS  نمایش داده میشود که با بررسی آنها میتوانید وضعیت ارسال را تشخیص دهید.

یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ، میبایست به طور کامل با این نوع گزارش گیریها آشنایی داشته باشد تا بتواند تاثیر گذاری کمپین های تبلیغاتی را بررسی کند.

وضعیت گیری ها از طریق وب سرویس اپراتورها انجام میشود و بلافاصه به صورت خوذکار در پنل پیامک آپدیت میشود.

آیا این امکان وجود دارد که متوجه شویم پیامک به دست مخاطب رسیده است؟

بله… در پنل اس ام اس این امکان وجود دارد که بعد از رسیدن پیامک به گوشی مخاطب، از طریق صفحه گزارش ارسال این موضوع را بررسی کنید.این وضعیت رسیده به گوشی یا همان DELIVERED  نمایش داده میشود.

منظور از وضعیت بلک لیست در گزارش ارسال چیست؟

بعضی از صاحبین خطوط، شماره خود را در لیست سیاه تبلیغات قرار دادند تا هیچ پیامک تبلیغاتی دریافت نکنند، در گزارش ارسال وضعیت بلک لیست در مقابل این شماره ها قرار میگیرد.

هزینه های ارسال هایی که بلک لیست هستند، در سامانه پیامکی مدیانا بلافاصله بعد از ارسال به صورت سیستمی به اکانت کاربران عودت میشود.

چه مدت زمانی نیاز است تا گزارش ارسال آپدیت شود؟

با توجه به این که سامانه پیامکی مدیانا، با تمام اپراتورهای پیامکی به طور مستقیم در ارتباط است، تیم فنی مدیانا از طریق وب سرویس تمام گزارشات را از اپراتور تحویل میگیرند و آپدیت بلافاصله بعد از ارسال انجام میشود.

یکی از نکات بسیار مهم قبل از خرید یک سامانه پیامکی، حضور یک تیم فنی خبره برای بررسی موارد فنی و تخصصی میباشد.

توجه داشته باشید ارائه گزارش ارسال شامل هیچ هزینه ای برای کاربران نمیشود.

آنالیز تاثیرگذاری کمپین تبلیغاتی با توجه به گزارشات :

هر کمپین تبلیغاتی، احتیاج به آنالیز دقیق دارد تا میزان اثرگذاری، همچنین تصمیم گیری در مورد ادامه یا اجرای کمپین مشابه از روی دیتاهای گزارش ها گرفته شود.

کافی است شماره تماس خود را در پیامک درج کنید تا میزان اثر گذاری را از تعداد تماس های ورودی تشخیص دهید.اگر وبسایت دارید نیز میتوانید لینک سایت را در متن پیام قرار دهید و با استفاده از گوگل آنالیتیک تعداد ورودی به سایت را بررسی کنید.

قبل از اقدام به خرید پنل پیامکی، بررسی ارائه گزارش ارسال دقیق، یکی از مهم ترین موارد است.

 

پاسخ سوالات خود را از اینجا دانلود کنید

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

مورد اعتماد مشتریان‌مان هستیم...

TRUSTED BY OUR CLIENTS

Close Menu