چگونه میتوان از پنل نمایندگی مدیانا کسب درآمد کرد؟

طبق آمار رسمی در سال 98  نرخ بیکاری در ایران 10 درصد اعلام شده و 727 هزار نفر از شاغلین، دارای شغل دوم بوده و درآمد شغل اول تامین کننده هزینه های زندگی برای آنها نیست. این نشان دهنده این است که جامعه بیش از پیش به وجود مشاغلی که توسط خود افراد اداره شود و درآمدزایی آن به صورت مستقیم و بدون نیاز به کارفرما باشد نیاز دارد. مشاغل زیادی هستند که قابلیت مستقل کار کردن را دارند اما اکثرا نیاز به سرمایه گذاری اولیه یا اجاره مکان و نیروی انسانی دارند. در این بین مشاغلی که تمام کار آنها به اینترنت و یک سیستم خلاصه می­شود طرفداران بسیار زیادی دارد زیرا که هم از لحاظ سرمایه گذاری نیاز به هزینه زیادی ندارد و هم برای کسانی که به دنیال شغل دوم بی دردسر هستند مناسب است. درآمدزایی از طریق پنل نمایندگی پیامک یکی از همین شغل های بی دردسر است که هم شاغلین و هم کسانی که نیاز به راه اندازی شغلی جدید دارند می­توانند از آن استفاده کنند. در ادامه به توضیحات بیشتر راجع به این بیزنس پر سود در مدیانا می­پردازیم.

پنل نمایندگی پیامک چیست؟

سامانه های پیامکی به عنوان ابزاری برای ارسال پیامک های انبوه برای تبلیغات یا اطلاع رسانی به کاربران مورد استفاده قرار می­گیرند. این سامانه ها با یک آدرس url در بستر اینترنت روی گوشی تلفن همراه یا سیستم های کامپیوتر قابل دسترسی هستند و نیاز به هیچ گونه نرم افزار جانبی یا دستگاهی برای استفاده ازآنها وجود ندارد. تمام فعالیت ها در پنل پیامک به صورت آنلاین انجام می­شود و شروع به کار آن با ثبت نام آنلاین در 5 دقیقه انجام می­شود. در این مرحله است که شما انتخاب می­کنید پنل نمایندگی یا کاربری پیامک را داشته باشید که ما امروز به بررسی پنل نمایندگی پیامک می­پردازیم.

این پنل در واقع تنها اسم نمایندگی را به دوش می­کشد زیرا که خبری از اسم مدیانا در آن نیست! در پنل نمایندگی مدیانا امکان فروش پنل پیامکی دقیقا همانگونه که در سایت مدیانا انجام می­شود وجود دارد و هیچ محدودیتی برای آن تعریف نشده است. این پنل به وبسایت یا دامنه مورد نظر شما وصل می­شود و مشتریان شما با نام تجاری شما برای خرید پنل پیامک مواجه می­شوند نه نام مدیانا. در ادامه به تمام سوالاتی که در ذهن شما پیش آمده پاسخ خواهیم داد.

چرا پنل نمایندگی مدیانا رقیب ندارد؟

به دلیل اینکه ارائه زیرساخت های پنل نمایندگی کار آسانی نیست، شرکت های ارائه کننده پنل نمایندگی پیامک بسیار محدود هستند. شاید شما هم مثل ما با شنیدن کلمه “نمایندگی” اولین چیزی که به خاطرتان می­آید نمایندگی های بیمه باشد که در قسمت های مختلف شهر و استان ها با نام همان بیمه مثلا “بیمه ایران” فعالیت می­کنند. پنل نمایندگی پیامک مدیانا 4 تفاوت بنیادین با سایر نمایندگی های پیامک دارد که سبب می­شود بتوان به آن به چشم یک کسب و کار مستقل با درآمدزایی بالا نگاه کرد.

  1. سایت با نام و نشان شخصی: بر خلاف سیاستی که در سایر پنل های نمایندگی وجود دارد، شما می­توانید پنل نمایندگی خود در مدیانا را با دامنه یا سایت شخصی خود نمایش دهید. در این صورت هیچ نامی از مدیانا در پنل شما نمایش داده نمی­شود و هیچ فرقی بین شما و مدیانا وجود ندارد. در واقع شما نماینده مدیانا نیستید، همکار مدیانا هستید.
  2. ایچاد پکیج شخصی: در پنل نمایندگی مدیانا تمام امکانات برای مدیریت شما فراهم است. شما می­توانید دسترسی های مورد نظر خود را تعیین کنید و به کاربران و نمایندگان زیر مجموعه خود ارائه دهید. ممکن است سیاست کاری شما اینگونه باشد که تمامی دسترسی هایی که خود دارید را به نماینده های زیرمجموعه خود ندهید. این انتخاب شماست و مدیانا هیچ نقشی در آن ندارد.

3. تعرفه دلخواه: همانطور که مدیریت تمام امور در پنل نمایندگی به عهده شماست، برای تعیین قیمت پنل های کاربری و نمایندگی نیز امکان تعیین تعرفه با شماست و می­توانید به قیمتی کمتر یا بیشتر از مدیانا فروش داشته باشید. این تعرفه دلخواه در قیمت پیامک و خطوط نیز صادق است.

4. عدم دریافت سود از فروش: پنل نمایندگی مدیانا تنها سامانه نمایندگی است که هیچ درصدی از فروش نماینده ها حتی در فروش پنل نمایندگی دریافت نمی­کند. این سیاست کاری در مدیانا باعث شده بتواند 12000 نماینده در سراسر کشور داشته باشد که هر کدام از آنها در حال فعالیت گسترده در شهر و استان خود باشند و مدیانا بدون دریافت سود از پنل های کاربری و نمایندگی آنها به پشتیبانی از آنها بپردازد.

فروش پنل های کاربری به کاربران برای استفاده شخصی

به سختی کسب و کاری پیدا می­شود که برای گسترش مشتریان خود و ارتباط با آنها به پنل پیامک نیازی نداشته باشد. پس تمامی کسب و کارها از سنتی ترین آنها مثل یک عطاری تا یک سایت فروشگاه اینترنتی به سامانه پیامک احتیاج داشته و می­توانند مشتری شما باشند. یک فروشنده ماهر باید با اشراف کامل بر خدمات خود و نیاز مشتریان، بتواند آنها را برای دریافت خدمات قانع کند. با استفاده از پنل نمایندگی مدیانا می­توانید به تعداد نامحدود پنل کاربری با هزینه ی دلخواه خود به فروش برسانید. اگر هزینه پنل کاربری خود را به عنوان مثال 150.000 تومان در نظر بگیرید و در ماه فقط 8 پنل کاربری به فروش برسانید 1.200.000 تومان درآمد شما تنها از فروش پنل کاربری است.

فروش پنل نمایندگی برای درآمدزایی و ایجاد کاربران زیر مجموعه

در پنل نمایندگی مدیانا این امکان وجود دارد که یک پنل با تمام امکاناتی که برای خودتان وجود دارد را به تعداد نامحدود به فروش برسانید و هیچ پورسانتی بابت فروش به مدیانا پرداخت نکنید، نکته جالب در فروش پنل نمایندگی این است که نه تنها از فعالیت نمایندگانی که زیر مجموعه شما هستند سود دریافت می­کنید، بلکه از فعالیت کاربران زیر مجموعه آنها هم به شما سود تعلق می­گیرد. به این صورت با فروش یک پنل نمایندگی با تعرفه دلخواه خود، به درآمدی پنهان از آن می­رسید. با ارسال 100,000 پیامک در روز که سودی معادل 100 هزار تومان روزانه را شامل میشود، ماهیانه 3 میلیون تومان درآمد خواهید داشت که این عدد با کمترین ارسال پیامک در روز محاسبه شده است.

فروش شماره های اختصاصی به کاربران و نمایندگان

با داشتن پنل نمایندگی پیامک، تمامی خطوطی که در سامانه مدیانا برای فروش در نظر گرفته شده اند را می­توانید با تعرفه دلخواه خود به کاربران و نمایندگان خود ارائه کنید. برای آشنایی بیشتر با خطوط پیامکی به صفحه https://medianasms.com/lines/ سر بزنید و اطلاعات لازم را به دست بیاورید

فروش شارژ برای ارسال پیامک به کاربران و نمایندگان

کاربران و نمایندگان زیرمجموعه برای ارسال پیامک نیاز به خرید شارژ از شما دارند. قیمت هر پیامک را شما به عنوان نماینده با توجه به سیاست کاری خود تعیین می­کنید، ممکن است بخواهید هر پیامک را 12 تومان بفروشید در حالی که آن را از سامانه مدیانا 10 تومان خریداری می­کنید. در این بین شما 2 تومان در هر پیامک سود می­کنید. اگر تعداد ارسال پیامک به طور میانگین را روزانه 50.000 عدد در نظر بگیریم، روزانه 100.000 تومان و در ماه 3 میلیون تومان سود حاصل از فروش پیامک شما خواهد بود. این تعداد به راحتی با جذب مجموعه های بزرگ مثل یک فروشگاه اینترنتی چندین برابر می­شود.

پنل نمایندگی

نمایندگان مدیانا چه شماره هایی را دریافت می­کنند؟

نمایندگان مدیانا با خرید پنل، 5 خط اشتراکی رایگان دریافت می­کنند.این خطوط متعلق به مدیانا بوده و به صورت عمومی در اختیار تمام نمایندگان و کاربران قرار می­گیرد. خطوط اشتراکی قابلیت دریافت پیامک را ندارند و از آنها تنها برای ارسال پیامک های انبوه تبلیغاتی استفاده می­شود. نمایندگان علاوه بر دریافت خطوط اشتراکی، 5 خط اختصاصی رایگان نیز دریافت می­کنند که از بین خطوطی که مدیانا ارائه می­کند می­توانند شماره مورد نظر خود را انتخاب کنند.

قابلیت اتصال درگاه بانکی اختصاصی نماینده به پنل مدیانا

مطمئنا اصلی ترین سوالی که برای شما به عنوان نماینده ایجاد می­شود این است که: کاربران و نمایندگان ما چگونه هزینه ها را به حساب ما واریز می­کنند؟ باید بگوییم که تمام هزینه های دریافتی شما از کاربرانتان که از درگاه مدیانا پرداخت می­شود، به صورت سیستمی در همان روز به حساب شما انتقال پیدا می­کند. مدیانا برای رضایت کامل نمایندگان قابلیت درگاه اختصاصی را قرار داده تا هر نماینده بتواند در پنل خود درگاه پرداخت اختصاصی داشته باشد و هزینه ها به طور مستقیم به حساب او واریز شود. این امکان در جهت تکمیل استقلال نمایندگان به عنوان کسب و کار مجزا در مدیانا فراهم شده و استقبال فراوانی از آن شده است.

پنل نمایندگی مدیانا بدون تمدید سالیانه

سامانه مدیانا با وجود آپدیت هایی که به صورت هفتگی انجام می­دهد و امکانات جدیدی که به سامانه اضافه می­کند، هیچ هزینه ای بابت تمدید سالیانه از نمایندگان دریافت نمی­کند. این در حالی است که اکثر سامانه های پیامکی به بهانه بروزرسانی و ارتقاء سرور، سالیانه مبلغی معادل هزینه ای که در ابتدا پرداخت شده را دریافت می­کنند. مدیانا این امکان را در جهت بهره وری هر چه بیشتر نمایندگان از سامانه پیامک قرار داده و امید دارد که بتواند با این کار گامی برای کاهش نرخ بیکاری در ایران بردارد.

سامانه مدیانا با 12000 نماینده در سراسر کشور

پنل نمایندگی مدیانا بهترین انتخاب برای کسانیست که در صدد راه اندازی یک کسب و کار مطمئن بدون نیاز به سرمایه گذاری هنگفت هستند، همچنین ساز و کار اینترنتی پنل این امکان را می­دهد که به راحتی در کنار شغل اول مورد استفاده قرار گیرد و درآمد جانبی مطلوب ایجاد کند. موفقیت در این کار وابسته به مهارت و تخصص نیست و هرچقدر زمان بیشتری برای این کار اختصاص پیدا کند درآمد بیشتری از آن حاصل می­شود. در سامانه مدیانا تمام امکانات برای شما فراهم است و به پشتوانه پشتیبانی 24 ساعته دائمی می­توانید شروع به کار کرده و در صورت مواجه شدن با هر مشکل و سوالی کارشناسان در لحظه پاسخگوی شما هستند. پنل نمایندگی مدیانا یک کانال فوق العاده بازاریابی است که با 1 روز به تعویق انداختن آن، مشتریان توسط دیگران جذب خواهند شد! پس از همین حالا به سایت مدیانا بروید و شروع کنید.

پاسخی بگذارید

مورد اعتماد مشتریان‌مان هستیم...