هزینه هر پیامک چگونه محاسبه میشود؟

برای ارسال پیامک تبلیغاتی لازم است که از نحوه محاسبه تعداد کاراکتر آگاهی داشته باشیم تا بتوانیم در هزینه ارسال صرفه جویی کنیم. هزینه پیامک ها در موبایل و سامانه های ارسال پیامک انبوه بر اساس کاراکتر محاسبه می­شود. کاراکتر شامل حروف و علامت ها مثل علامت تعجب، نقطه و .. می­شود که در شمارش آن، فاصله (space) هم محاسبه می­شود. در این بین سوالاتی پیش می­آید مثل اینکه اگر در متن پیامک هم کاراکتر فارسی هم انگلیسی وجود داشته باشد، هزینه پیامک چگونه محاسبه می­شود؟ در ادامه به رایج ترین سوالات در این زمینه و پاسخ آن ها می­پردازیم.

  • هزینه پیامک های خالی و بدون کاراکتر، اگر تنظیمات پیامک فارسی باشد، بر پایه پیامک فارسی محاسبه می­شود.
  • هزینه پیامک های که شامل اعداد و علامت ها (؟، !، %،@، <) می­شوند و بدون متن هستند ، اگر تنظیمات پیامک فارسی باشد، بر پایه پیامک فارسی محاسبه می­شود.
  • اگر در متن پیامک، از زبان فارسی و انگلیسی همزمان استفاده شود، هزینه پیامک بر اساس تعرفه فارسی محاسبه می­شود.
  • هزینه ارسال پیامک در گوشی هایی که زبان فارسی پشتیبانی نمی­کنند، طبق تعرفه انگلیسی محاسبه می­شود.
  • تمام حروف فارسی به کار رفته در متن پیامک و همچنین کلیه علائم، فاصله و حتی اینتر زدن برای رفتن به سطر بعد نیز یک کاراکتر به حساب می­آید.

کاراکتر > پارت > پیامک

تعرفه ارسال پیامکی که اپراتورها و سامانه های پیامکی اعلام می­کنند بر اساس هر پارت اعلام می­شود. در هر پارت تعدادی کاراکتر وجود دارد که با توجه به فارسی یا انگلیسی بودن زبان، متفاوت است. پیامکی که از سمت اپراتور به عنوان پیامک فارسی شناخته شود به این صورت محاسبه می­شود:

پارت اول شامل ۷۰ کاراکتر _ 1 پیامک
پارت دوم شامل ۶۴ کاراکتر _ 2 پیامک
پارتهای سوم و بیشتر از آن ۶۷ کاراکتر _ 3 پیامک و بیشتر

پیامکی که به عنوان پیامک انگلیسی یا زبان های نگارش چپ به راست شناخته می­شود به این صورت محاسبه می­شود:

پارت اول شامل ۱۶۰ کاراکتر _ 1پیامک
پارت دوم شامل ۱۴۶ کاراکتر _ 2پیامک
پارتهای سوم و بیشتر از آن ۱۵۳ کاراکتر _ 3پیامک و بیشتر

برای ارسال پیامک تبلیغاتی در پنل مدیانا، این امکان وجود دارد که پس از تایپ متن مورد نظر از تعداد کارارکتر آن آگاه شوید و در صورت نیاز تمهیداتی برای کاهش کاراکتر بیاندیشید و سپس پیام خود را ارسال کنید.

تعرفه ارسال هر پیامک با سیمکارت و پنل اس ام اس

تعرفه پیامک فارسی و انگلیسی در اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل متفاوت است. هم چنین اعتباری یا دائمی بودن سیمکارت در مقدار تعرفه تاثیر گذار است. ارسال هر پیامک با سیمکارت بین 8.9 تا 27 تومان هزینه دارد که طبق اعلام رسمی هر اپراتور اعلام شده است. در سامانه های پیامکی هم با توجه به خطوط متفاوتی که برای ارسال پیامک قرار داده شده، تعرفه های متفاوتی بین 10 تا 30 تومان در نظر گرفته شده است. تفاوت قیمت در خطوط مختلف به دلیل کیفیت ارسال هر خط و گزارشات ارائه شده از آن اپراتور (1000-2000-3000-5000) است.

تعرفه پیامک مدیانا

در سامانه پیامک مدیانا پایین ترین تعرفه برای پنل نمایندگی در نظر گرفته شده که می­توانید در صفحه تعرفه ها از این قیمت ها اطلاع پیدا کنید. هم چنین برای اطلاعات بیشتر درباره سامانه مدیانا و تعرفه ای که با توجه به حجم ارسال هر مجموعه داده می­شود می­توانید با شماره 02154968000 تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

مورد اعتماد مشتریان‌مان هستیم...