بهترین روش ارسال کد تخفیف به مشتریان

در بازار رقابتی که بین کسب و کارها برای ارتباط با مشتریان برقرار است، استراتژی های گوناگونی برای جلب توجه مشتریان وجود دارد که یکی از آن ها می­تواند ارائه کد تخفیف باشد. کد تخفیف یک روش پربازده تبلیغاتی برای جلب رضایت مشتریان به شمار می­رود و با نرخ بالای تبدیل به عنوان راهی برای خرید قطعی مشتریان در نظر گرفته می­شود. این روش نسخه ای به روز شده از کوپن هایی که در زمان قدیم پخش می­شده به شمار می­رود. کدی تشکیل شده از حروف یا اعداد که مخاطبان در سبد خرید یا صفحه پرداخت وارد می­کنند تا تخفیف در مبلغ خرید آنها محاسبه شود. کد تخفیف می­تواند در پرداخت آنلاین یا حضوری با توجه به استراتژی کمپین استفاده شود. بهترین روش برای مطلع کردن مخاطب از کد تخفیف، استفاده از پنل پیامک و در واقع ارسال کد تخفیف به صورت پیامک است.

تفاوت حراج و تخفیف

بین حراج و تخفیف تفاوت وجود دارد که عمدتا اشتباه گرفته می­شود. در حراج که عموما پایان فصل ارائه می­شود، قیمت محصولات پایین تر از قیمت تمام شده اعلام می­شود و کالاهایی که در طول سال از آنها استقبال نشده یا تک مانده اند، در حراج قرار می­گیرند. اما در تخفیف قیمت ارائه شده پایین تر از قیمت تمام شده نیست و تخفیف از میزان سود کسر می­شود. تخفیف نه تنها برای محصولات بلکه برای خدمات و سرویس ها هم در قالب offer داده می­شود. حتما باید تخفیف های اشتراکی که برای سرویس های تماشای آنلاین فیلم (فیلیمو و نماوا) داده می­شود را دیده باشید، با این کد تخفیف ها از مبلغ اصلی خرید اشتراک کم می­شود و این فرصت را به کاربر می­دهد تا دوباره از آن خدمات استفاده کند.

بهترین روش ارسال کد تخفیف به مشتریان

کد تخفیف در چه زمانی و چرا؟

کد تخفیف می­تواند یک استراتژی برای جلب رضایت مشتریان در خرید اول باشد. این استراتژی علاوه بر جذب مشتری کمک بسیار بزرگی به بازاریابی پیامکی می­کند و از این طریق دستیابی به شماره تماس مشتریان ممکن می­شود. به این دلیل است که بهترین ابزار برای ارسال کد تخفیف پیامک به جای ایمیل است. علاوه بر خرید اول، تعریف کردن تعداد خرید و در مقابل ارائه کد تخفیف هم می­تواند در استقبال مشتریان نقش ویژه ای داشته باشد. مناسبت های مختلف مثل روز دختر، روز مرد، نوروز و … هم از رایج ترین زمان های ارائه کد تخفیف محسوب می­شود.

زمان ارسال کد تخفیف باید با موضوع آن هماهنگ باشد، برای مثال ارسال کد تخفیف دلتنگی برای مشتریانی که زمان زیادی از سفارش غذای قبلی آنها می­گذرد، در صبح زود یا بعد از ظهر اشتباه است. این آفر باید در تایم مرتبط با آن که نزدیک نهار یا نزدیک شام است انجام شود. تجربه رفتار مشتریان نشان داده تخفیف های کوتاه مدت تاثیر بیشتری نسبت به تخفیف بلند مدت دارد و اقدام به عمل در مشتریان بیشتر است.

ترفند‌هایی برای افزایش مشتری از طریق کد تخفیف

در ارسال پیامک کد تخفیف باید به نکات زیر توجه کنید:

  • کد باید برای هر کاربر به صورت اختصاصی تعریف شود.
  • لینک اختصاصی برای کاربر در پیامک درج شود تا بتوانید موفقیت این روش را ارزیابی کنید.
  • کاربرانی که با تخفیف از سرویس شما استفاده می کنند را شناسایی و لیست کنید و در تبلیغات آینده به این دسته بیشتر توجه کنید.
  • پیامک با لحن مثبت و ترغیب کننده و کوتاه ارسال کنید. می توانید برای تست بهتر، متن های متفاوتی برای کاربران بفرستید و از روی بازخورد متن بهینه را انتخاب کنید.
  • تعدد کد تخفیف در بازه کوتاه می تواند کاربر را وابسته به این روش کند و تکرار خرید ایجاد کند.
  • صفحه لندینگ طراحی کنید و لینک اختصاصی را به آن بفرستید تا ترافیک ورودی از این کانال را از باقی مسیرها به وب سایت یا اپلیکیشن شما، مجزا سازد.
  • کد تخفیف را طوری در متن قرار دهید که کاربر بتواند به راحتی کپی کند.
  • ترجیحا کد تخفیف دارای نشانه ای از کمپین یا زمان خاص باشد. به عنوان مثال برای نوروز از کد norouzSRs82 به جای SRs82 استفاده کنید.
  • الگوریتم کد تخفیف را طوری طراحی کنید تا غیر قابل حدس توسط سایر کاربران باشد و از ضررهای احتمالی جلوگیری کند.

بهترین روش ارائه کدتخفیف با سامانه مدیانا

ارائه کد تخفیف به مشتریان می­تواند از روش های زیادی مثل بنر فیزیکی در فروشگاه، بنر در سایت، کارت مخصوص تخفیف، بروشور، آگهی نامه و … باشد اما موثر ترین روش ارسال به صورت پیامک است. پیامک به این دلیل که در تلفن همراه ذخیره می­شود، راحت ترین روش برای نگهداری از کد تخفیف است. قابلیت شخصی سازی پیامک کمک می­کند مخاطبان احساس کنند که این کد همگانی نیست و به صورت vip برای عده ای ارسال شده است. دستیابی کسب و کارها به شماره تلفن همراه مشتریان و ایجاد خبرنامه پیامکی از مهم ترین مزایای ارسال کدتخفیف پیامکی است که پیشنهاد می­کنیم برای استفاده از این امکان به صورت حرفه ای از پنل پیامک مدیانا استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

مورد اعتماد مشتریان‌مان هستیم...