پیامک های نجات دهنده با وب سرویس پیامک

 

در دنیای امروز که اینترنت حرف اول را می­زند و خریدها با سرعت بسیار بالایی به سمت اینترنتی شدن می­روند، فراهم کردن رضایت مشتری نیازمند عوامل مختلفی می­باشد. علاوه بر عواملی مانند عکس های قانع کننده از محصولات و تجربه کاربری مناسب از سایت که در جذب مشتری در خریدهای اینترنتی موثر است، عواملی به صورت غیر مستقیم بر رضایت کاربران تاثیر دارند که یکی از مهم ترین آنها، زمان ارسال پیامک های تائیدیه است. انواع پیامک‌های اطلاع رسانی که اغلب مورد استفاده وب سایت ها و اپلیکیشن ها قرار می‌گیرد مانند :

ارسال پیامک کد تایید برای ثبت نام

ارسال پیامک کد تایید برای بازیابی رمز

ارسال پیامک خوش آمد گویی

ارسال پیامک اتمام شارژ و افزایش موجودی

ارسال پیامک مانده حساب کاربری

ارسال پیامک تایید خرید موفقیت آمیز

ارسال پیامک برای ارسال مرسوله

این پیامک ها با وب سرویس پیامک
به صورت خودکار ارسال می­شوند. در ادامه بیشتر راجع به وب سرویس و خصوصا وب سرویس پیامک توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

پیامک-های-نجات-دهنده-با-وب-سرویس-پیامک

وب سرویس چیست؟

وب سرویس ها نقاط قابل دستیابی هستند که نرم افزار ها و اپلیکیشن ها می­توانند با اتصال به این نقاط دستیابی، درخواست خود را ارسال کنند و از طریق پروتکل های استانداردی به انتقال و مبادله دیتا با سایر برنامه های کاربردی بپردازند. اساس کار وب سرویس ها (Web Service) بر پایه دریافت و تولید پیام بنیان گذاری شده است. بدین صورت که آنها منتظر می­مانند که کلاینت ها به آنها وصل شوند و بر اساس درخواست کلاینت ها به آن ها پاسخ می­دهند .

وب سرویس پیامک چگونه کار میکند؟

در وب سرویس پیامک درخواست کاربر جهت ارسال اس ام اس از طریق برنامه وی به سرور ارسال شده و سپس به طرف مخابرات هدایت می­گردد و همچنین پیامهایی که کاربران به سرشماره ارسال می­کنند، مخابرات به سرور مدیانا ارسال می­نماید و سرور مدیانا پس از تجزیه تحلیل به طرف برنامه کاربر ارسال می­نماید. این روش ارسال پیامک در بین توسعه دهندگان سایت و وب، بسیار پر کاربرد می­باشد و از این طریق می­توان تعداد پیامک های ارسالی و دریافتی ، دلیوری ، ارسال زماندار ، لیست تیکت ها و … را کنترل کرد .

پیامک های نجات دهنده با وب سرویس پیامک
کاربرد وب سرویس در پیامک:
یکی از مهمترین کاربردهای وب سرویس پیامک قابلیت اتصال آن به نرم افزارها و سایت های کاربردی است. وب سرویس پیامک باعث می­شود تا نرم افزار ها و سایت ها قادر باشند در شرایط مختلف پیامک ارسال نمایند. ملموس ترین مثالی که می­توان زد این است: هنگامی که شما از یک دستگاه ATM پول برداشت می­کنید یک تراکنش مالی انجام می­شود ، بانک مورد نظر شما از طریق وب سرویسی که ما در اختیار بانک قرار دادیم، یک پیامک حاوی اطلاعات تراکنش مالی به شما ارسال می کند . در تعداد زیادی از وب سایت ها و نرم افزار ها این امکان بسیار حیاتی می­باشد، مثل اپلیکیشن ها و وبسایت هایی که کد فعالسازی جهات ثبت نام ارسال می­کنند. برای نمونه برخی از نرم افزارها و سیستم هایی که به وب سرویس پیامک نیاز دارند را نام می­بریم:
نرم افزارهای حسابداری ،اتوماسیون های اداری، نرم افزارهای آموزشی، نرم افزارهای تلفن همراه، نرم افزارهای سیستم نهفته، نرم افزارهای امنیتی و …
سایت های خرید اینترنتی پوشاک، لوازم منزل و غذا و …
سایت های خرید بلیط کنسرت، سینما هواپیما و …
سایت های خدماتی مثل آرایشگاه و اقامتگاه و ..
در سایت مدیانا نمونه کدهای لازم ، به همراه مستندات وب سرویس موجود است و تمامی برنامه نویسان و توسعه دهندگان می­توانند از این نمونه کدها و مستندات برای اتصال نرم افزار یا سایت خود به سامانه پیامک مدیانا
استفاده کنند.

پاسخی بگذارید

مورد اعتماد مشتریان‌مان هستیم...