در این بلاگ می­خواهیم در مورد ارسال با پترن یا الگو صحبت کنیم و دلایل استفاده از آن را توضیح دهیم. از نحوه فعالسازی آن در پنل مدیانا بگوییم و کسب و کارهایی که می­توانند از این روش برای ارتباط هر چه بهتر با مشتریان خود استفاده کنند را نام ببریم. با ما همراه باشید.

در پنل ارسال پیامک مدیانا، متن تمامی پیامک ها پس از ارسال از پنل مدیانا و قبل از دریافت توسط مخاطبین، برای جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه توسط نیروهای مانیتورینگ بررسی و تائید می­شوند. به همین دلیل زمان ارسال پیامک هایی که به این روش ارسال می­شوند بین 30 ثانیه تا 1 دقیقه می­باشد در صورتی که این زمان برای ارسال پیامک های پرتکرار و مهمی مثل کد فعالسازی یا بازیابی رمز عبور که باید در عرض چند ثانیه ارسال شوند زیاد است. در مدیانا برای رفع نیاز سایت ها و اپلیکیشن هایی که نیاز به سرعت بسیار بالای پیامک بدون تائید مانیتورینگ را دارند ارسال پترن در نظر گرفته شده که در این مقاله به آن می­پردازیم.

ارسال سریع پیامک با پترن (الگو)

ارسال پیامک با پترن چگونه انجام می­شود؟

روش ارسال پیامک با پترن یا الگو که از طریق وب سرویس پیامک انجام می­شود به این صورت است که شما متن پیامک مورد نظر خود را با متغیرهایی که قرار است برای مخاطبان شما ارسال شود تعیین می­کنید و از طریق پنل مدیانا ارسال می­کنید. مدیانا پس از تائید متن از لحاظ قانونی و تبلیغاتی برای شما یک کد الگو ارسال می­کند و در سیستم ذخیره می­کند. اتفاقی که می­افتد این است که شما با استفاده از این الگو پیامک خود را ارسال کرده و بدون تائید مانیتورینگ به دست مخاطب می­رسد. ارسال از طریق پترن باعث می­شود پیامک شما در کمتر از چند ثانیه به دست مخاطب رسیده و در صف تائید مانیتورینگ قرار نگیرد. برای این کار ابتدا وارد حساب کاربری خود در پنل مدینا شوید و از منوی سمت راست “ارسال از طریق پترن” درخواست پترن خود را ثبت کنید و منتظر تائید آن باشید. به نمونه زیر توجه کنید:

سلام دوست عزیز
به فیلم نت خوش اومدی
کد فعالسازی شما: 98599

در این پیامک که کد فعالسازی اشتراک فیلم نت برای مشتریان پیامک می­شود،  قرار است برای هر مخاطب یک کد فعالسازی مجزا ارسال شود اما به غیر از کد فعالسازی باقی متن یکسان است. برای این کار الگوی زیر در پنل مدیانا ثبت و توسط مدیانا تائید شده است:

سلام دوست عزیز
به فیلم نت خوش اومدی
کد فعالسازی شما: %code%

ارسال پیامک با پترن بیشتر از همه به درد چه کسانی می­خورد؟

حتما شما هم تجربه خرید اینترنتی از یک سایت را داشته اید، لازمه خرید از سایت ها وارد کردن شماره تماس و ثبت نام است. در این صورت پیامکی برای تائید شماره موبایل ارسال می­شود و با وارد کردن کدی که در پیامک وجود دارد ثبت نام انجام می­شود. این اتفاق برای خرید اشتراک در سایت ها و اپلیکیشن ها، تائید خرید و سفارش ها و موارد این چنینی هم می­افتد. علاوه بر این اگر رمز عبور خود را فراموش کرده باشید، برای بازیابی آن، پیامک به تلفن همراه شما برای تائید هویت ارسال می­شود. تمام اینها نمونه های از پیامک هایی هستند که باید کسری از ثانیه به دست مخاطب برسند و محتوای آن بجز چند کاراکتر ثابت است.

ماژول های سازگار با ارسال پترن در مدیانا

در مدیانا برای برخی از سیستم های مدیریت محتوا افزونه هایی با امکان ارسال پیامک سریع با الگو طراحی کرده ایم تا از پرداخت هزینه اضافی برای برنامه نویسی مجدد جلوگیری کنیم و همه بتوانند از ارسال پیامک سریع با پترن استفاده کنند. برای اطلاعات بیشتر راجع به این افزونه و نحوه استفاده از آنها می­توانید به صفحه وب سرویس در سایت مدیانا مراجعه کنید.

 • افزونه پیام کوتاه دیجیتس با قابلیت الگو
 • افزونه پیام کوتاه ووکامرس با قابلیت ارسال پترن
 • افزونه پیام کوتاه گرویتی فرم با الگو
 • افزونه پیام کوتاه whmcs برای Verification code با قابلیت پترن
 • افزونه پیام کوتاه اپن کارت با قابلیت الگو
 • افزونه پیام کوتاه پرستاشاپ برای کد فعالسازی

نکاتی که باید در متن پترن رعایت شوند

 • متن هایی که شامل محتوای تبلیغاتی باشند برای پترن مورد تائید نیستند
 • درج هر نوع لینک در متن پیامک مورد قبول نیست و پترن مورد نظر رد خواهد شد.
 • پترنی که در آن هیچ متغیری وجود نداشته باشد قابل قبول نیست
 • پترنی که در آن هیچ متنی وجود نداشته باشد و فقط متغیر باشد قابل قبول نیست
 • الگوی ایجاد شده فقط برای همان کاربر قابل استفاده می­باشد
 • پترن ها باید حتما به صورت متغییر و در %…% ثبت گردند.

سامانه مدیانا ارائه دهنده وب سرویس پیامکی و ارسال پیامک با پترن

سامانه پیامکی مدیانا با ارائه وب سرویس پیامکی و خطوط خدماتی برای ارسال پیامک به مشتریان توانسته به سایت و اپلیکیشن های معتبری همچون روبیکا، تیزلند، ایسمینار و … خدمات پیامکی ارائه کند. ارسال پیامک به صورت پترن خدمتی نوین در خدمات پیامکی می­باشد که در جهت رضایت مشتریانی که سرعت ارسال پیامک در اولویت بسیار بالایی برای آنها است در مدیانا ارائه شده است. شما هم می­توانید برای استفاده از پنل پیامک مدیانا به آدرس https://medianasms.com/ مراجعه فرمائید.

پاسخی بگذارید

مورد اعتماد مشتریان‌مان هستیم...