نکات کلیدی نگارش و ارسال پیامک تبلیغاتی

نکات کلیدی نگارش و ارسال اس ام اس تبلیغاتی
فهرست مطالب

اگر تصمیم دارید که کسب‌وکار خود را به وسیله پیامک تبلیغاتی به مخاطبان خود معرفی کنید پیش از اقدام برای ارسال پیامک باید با اصول کلیدی و فاکتورهای اصلی نگارش آن آشنا شوید. اگر اول از همه سوال شما این است که پنل پیامکی چیست لطفا به مقاله مورد نظر برین و مطالعه کنین.

طراحی و اجرای تاثیر گذار تبلیغات پیامکی، از مهم ترین فاکتورهایی است که سبب می‌شود تا خواننده تصمیم بگیرد که پیامک شما را باز کند و یا آن را نادید بگیرد!

برای طراحی تبلیغات پیامکی موثر و اجرای آن باید به نکاتی ریز اما ساده توجه کرد. در این مقاله به مواردی که باید در نگارش و ارسال پیامک تبلیغاتی به آن توجه کنید خواهیم پرداخت.

همانطور که می‌دانید هر نوع از تبلیغات اصول و روش مخصوص به خود را دارد که با رعایت آن می‌توان موفقیت در حوزه تبلیغات خود را تضمین نمود ، اس ام اس مارکتینگ و تبلیغات پیامکی نیز از این قاعده مستثنی نیست…. ارسال اس ام اس تبلیغاتی هم قوانین خاص مربوط به خودش را دارد.

در ارسال پیامک تبلیغاتی توجه به زمان ارسال، جملات آغازی و پایانی پیامک، تعداد کارکتر، محتوای آن و…. از مواردی است می‌توان خوانده شدن پیامک تبلیغاتی خود را تضمین نمود.

چه زمانی پیامک تبلیغاتی ارسال کنم؟

یکی از نکاتی که حتما لازم است در زمان ارسال اس ام اس تبلیغاتی رعایت کنید، زمان مناسب ارسال است. اما زمان مناسب دقیقا چه موقعه است؟ و چرا اهمیت دارد؟

پیامک تبلیغاتی شما باید در زمانی به دست مشتری و مخاطبان شما ارسال شود که به آن نیازمند هستند و علاوه بر آن در زمانی باشد که مشکل و یا دردسری برای دریافت کنندگان پیامک ایجاد نکند.

فرض کنید ساعت 12 شب در حال آماده شدن برای خواب هستید و شاید هم تازه به خواب رفتید و با صدای زنگ پیامک از خواب بیدار می‌شوید! مطمعنا در این شرایط بدترین و نگران کننده ترین افکار در ذهن شما نقش میبند و مظطرب می‌شوید؛ اما زمانی که پیامک خود را باز می‌کنید با اس ام اس تبلیغاتی خرید کولر گازی با قیمت مناسب از بانه مواجهه می‌شوید! چه احساسی در آن لحظه خواهید داشت؟

ایجاد دردسر و ارسال بی موقعه پیام یکی از مهم ترین دلایل مسدود کردن تبلیغات پیامکی و قرار دادن خطوط در بلک لیست است. با ارسال پیامک به موقع و تاثیرگذار می‌توان از مزاحمت یا ایجاد دردسر و مشکل برای مخاطبان جلوگیری نمود.

ارسال به موقع تبلیغات پیامکی می تواند اثر بخشی تبلیغ را بالاتر ببرد!

تصور کنید مدیریت یک مکان تفریحی ، قصد دارد جهت تبلیغات از پنل ارسال پیامک خود استفاده کند تا خانواده ها را به عنوان مخاطب هدف، جذب کند.

ادامه مطلب  خلافی خودرو را با پیامک - کد ussd - آنلاین و تلفنی چگونه بگیریم (1400)

اکثر افراد یک خانواده در طول هفته، درگیر کار و مشغله های روزمره خود می باشند و زمانی برای تفریح ندارند.

در نتیجه ارسال اس ام اس تبلیغاتی درمورد این کسب‌وکار، در طول هفته اثربخشی زیادی نخواهد داشت.

اما می دانیم که خانواده ها اکثرا آخر هفته ها زمانی را برای تفریح اختصاص میدهند. پس زمان مناسب برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی در این دسته از مشاغل می تواند پنجشنبه و جمعه ها باشد.

زیرا در این زمان معمولا افراد یک خانواده دور هم جمع می شوند و برای استراحت و دور شدن از فضای کار و همچنین تنش های روزمره، احساس نیاز به تفریح و گشت وگذار میکنند.

این زمان بهترین و تاثیرگذارترین زمان ارسال اس ام اس تبلیغاتی برای کسب و کارهای تفریحی خواهد بود.

زمان ارسال پیامک تبلیغاتی برای پزشکان

تصور کنید یک دندانپزشک می خواهد برای مطب خود از تبلیغات به روش ارسال پیامک انبوه استفاده کند.

برای این شغل بهتر است که در طول هفته ارسال اس ام اس تبلیغاتی انجام شود. چون بازدهی بیشتری دارد و افراد در طول هفته بیشتر تمایل دارند که تمامی کارهای خود را به اتمام برسانند و معمولا این دسته از امور را به آخر هفته موکول نمی‌کنند.

آیا ساعت ارسال پیامک تبلیغاتی می‌تواند در سرعت ارسال آن تاثیر گذارد؟

در ارسال اس ام اس تبلیغاتی انبوه ساعت هایی وجود که اپراتورها در آزاد ترین زمان ممکن خود هستند و ترافیک کمتری وجود دارد.

ارسال پیامک انبوه در این زمان ها، سبب می شود پیامک شما سریع تر به دست مخاطبان هدف خود برسد.

در ساعت های حوالی عصر یعنی ساعت ۱۷ به بعد تا حدود ۲۱ شب بهترین زمان برای ارسال تبلیغات پیامکی از طریق سامانه پیامکی می باشد.

اما باید دقت کنید ساعاتی مانند ۲۲ شب به بعد زمان مناسبی برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی نیست.

در این ساعات خانواده ها در حال استراحت هستند و ممکن است پیامک شما بار و انرژی منفی برای آن ها داشته باشد.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید  افرادی هستند که به آن ها پیامک ارسال می‌کنید. باید بدانید بازار هدف کسب‌وکار شما و مخاطبان آن چه کسانی هستند برای مثال ارسال پیامک تبلیغاتی در ساعات اداری برای کارمندان یک کار بیهوده خواهد بود.

با ذکر مثال های بالا به این نتیجه می رسیم که انتخاب ساعت ارسال پیامک انبوه با توجه به نوع مشتری و کسب و کار آن ها متفاوت است و می تواند نتیجه منفی یا مثبت در روند تبلیغات شما بگذارد.

چه روزهایی از هفته برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی مناسب تر است؟

همانطور که پیش تر در این مقاله عنوان شد ساعت های ارسال پیامک تبلیغاتی برای هر مشاغل بنا بر نیاز مخاطبان و بازار هدف آن ها متفاوت است. با استناد به آن می‌توانیم نتیجه بگیریم که روزهای ارسال پیامک انبوه نیز برای هر کسب و کاری متفاوت است.

اگر شما صاحب سینما یا پارک تفریحی یا سالن تئاتر هستید، برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی خود، بهتر است در روزهای آخر هفته اقدام کنید.

اما اگر پزشک هستید و می خواهید برای مطب خود تبلیغات پیامکی ارسال نمایید، باید در روزهای کاری و اواسط هفته این پیام را ارسال کنید.

با درک این تفاوت ها می‌توان نتیجه گرفت که روزها و ساعت های ارسال اس ام اس تبلیغاتی، قانون و ویژگی هایی دارد که اگر می خواهیم پیام های ما نتیجه بخش باشد باید آن را رعایت کنیم.

ادامه مطلب  اهمیت لحظه رسیدن پیامک به مخاطب

پیامک تبلیغاتی خود را چگونه بنویسیم؟

50 کارکتر اول پیامک تبلیغاتی شما کلید موفقیت شماست. باید بدانید، زمانی که پیامک شما به دست بازار هدف کسب‌وکار شما می‌رسد تنها 50 کارکتر اول آن به صورت نوتیفکیشن به روی تلفن همراه مخاطبات قابل مشاهده است. آن زمان است که با توجه به نوع نگارش شما در 50 کارکتر اول مخاطب تصمیم می‌گیرد پیامک شما را باز کند و یا از خواندن آن صرف نظر کند. در ادامه به نحوه‌ی نگارش پیامک تبلیغاتی و نکات مرتبط با آن خواهیم پرداخت.

تعداد کاراکتر ارسالی در اس ام اس تبلیغاتی باید چه تعداد باشد؟

 1. تعداد برای پیامک های فارسی:
 • صفحه اول: ۷۰ کاراکتر
 • صفحه دوم: ۶۴ کاراکتر
 • صفحه سوم: ۶۷ کاراکتر
 • صفحه چهارم: ۶۷ کاراکتر
 • از صفحه چهارم به بعد: ۶۷ کاراکتر
 1. تعداد برای پیامک های لاتین:
 • صفحه اول: ۱۶۰ کاراکتر
 • صفحه دوم: ۱۴۶ کاراکتر
 • صفحه سوم: ۱۵۳ کاراکتر
 • صفحه چهارم: ۱۵۳ کاراکتر
 • از صفحه چهارم به بعد: ۱۵۳ کاراکتر

آیا ساعت ارسال در سرعت ارسال پیامک تاثیر دارد؟

برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی انبوه، ساعاتی وجود دارد که ترافیک کمتری در اپراتورها وجو دارد.

ارسال پیامک انبوه در این زمان ها، باعث می شود پیامک شما سریع تر به دست مخاطب برسد.

سرعت ارسال پیامک
سرعت ارسال پیامک

در ساعاتی حوالی عصر یعنی ساعت 17 به بعد تا حدود 21 شب بهترین زمان برای تبلیغات پیامکی از طریق پنل پیامکی می باشد.

اما باید دقت کنید ساعاتی مانند 22 شب به بعد زمان مناسبی برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی نیست.

در این ساعات خانواده ها در حال استراحت هستند و ممکن است پیامک شما بار و انرژی منفی برای آن ها داشته باشد.

مورد بعدی که حتما باید رعایت شود این است که دقت کنید برای چه کسانی پیام می فرستید. مثلا در ساعات اداری برای کارمندان پیام تبلیغاتی نفرستید.

با ذکر مثال های بالا به این نتیجه می رسیم که انتخاب ساعت ارسال پیامک انبوه با توجه به نوع مشتری و کسب و کار آن ها متفاوت است و می تواند نتیجه منفی یا مثبت در روند تبلیغات شما بگذارد. پس به این موارد بیشتر دقت کنید.

تعداد کاراکتر پیامک ارسالی در اس ام اس تبلیغاتی باید چه تعداد باشد؟

 1. تعداد برای پیامک های فارسی:
 • صفحه اول: 70 کاراکتر
 • صفحه دوم: 64 کاراکتر
 • صفحه سوم: 67 کاراکتر
 • صفحه چهارم: 67 کاراکتر
 • از صفحه چهارم به بعد: 67 کاراکتر
 1. تعداد برای پیامک های لاتین:
 • صفحه اول: 160 کاراکتر
 • صفحه دوم: 146 کاراکتر
 • صفحه سوم: 153 کاراکتر
 • صفحه چهارم: 153 کاراکتر
 • از صفحه چهارم به بعد: 153 کاراکتر

محتوای یک متن تبلیغاتی چگونه باشد؟

کپی رایتینگ، یاهمان طراحی متن تبلیغ، در ارسال پیامک، یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. باید سعی کنید از تعداد کاراکتری که در اختیار دارید بهترین استفاده را کنید. در تبلیغات پیامکی این محتوا است که با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند و آن ها را راضی به دریافت خدمات و یا محصولات شما می‌کند پس تا جایی که ممکن است در محتوای آن باید دقت شود.

متن پیامک تبلیغاتی باید محترمانه و دوستانه باشد!

این جمله به این معناست که در یک پیام تبلیغاتی نحوه بیان و نوشتن متن، باید طوری باشد که خواننده احساس صمیمیت و امنیت داشته باشد.

در این صورت است که مخاطب می‌تواند به شما، برند و کسب و کارتان اعتماد کند و در نهایت منجر به خرید و یا دریافت خدمات ازکسب‌وکار شما شود.

ادامه مطلب  ارسال پیامک؛ بهترین راه برای افزایش وفاداری مشتریان

بسیار مهم است که پیام تبلیغاتی خود را چگونه شروع کنید!

جملات اولی که در ارسال پیامک انبوه به کار می برید یکی از مهمترین جملات هستند. شما در ابتدای پیام این را تعیین می کنید که آیا مخاطب به ادامه پیام شما توجه کند و یا از خواندن پیامک شما صرف نظر کند.

اگر جملات اول پیام شما پرانرژی و جذاب باشد احتمال اینکه پیام کامل خوانده شود زیاد است.

کلمات و جملات زیادی هستند که باعث می شود توجه مخاطب به پبام شما جلب شود. عباراتی مثل: توجه!! تخفیف فوق العاده، ارسال رایگان، جشنواره و… از موارد تاثیرگذار در ابتدای پیامک تبلیغاتی می‌باشند. این جملات می توانند در خواندن پیام شما موثر واقع شوند.

متن پیامک را مختصر و کوتاه بنویسید

سعی کنید کل مطلب را در چند جمله کوتاه و هدفمند به مخاطب منتقل کنید. از حاشیه رفتن در متن پیامک خودداری کنید چون با توجه به محدودیت کارکتر در ارسال پیامک نسبت به سایر روش‌های تبلیغات باید به صورت مستقیم و صریحا مطلب خود را منتقل نمایید.

در ابتدای متن پیامک میتوانید از نام برند استفاده کنید، سپس توضیحات را مختصر و مفید بنویسید و در آخر متن شماره تماس یا لینک وبسایت را درج کنید.

قرار دادن لینک داخل پیامک

اگر تمایل دارید تا مخاطبان خود را به بخشی از سایت و یا صفحات خود هدایت کنید، باید به لینکی که در پیامک خود قرار می‌دهید توجه نمایید.

بعد از اینکه متن تبلیغاتی پیامک توسط کاربر خوانده شد و کاربر تصمیم به کلیک کردن روی لینک درج شده کرد، مسئله مهم بعدی کیفیت صفحه فرود یا لندینگ پیجی است که به آن هدایت میشود.

صفحه های فرود( لندینگ پیج) را با دقت بررسی کنید، این صفحات باید کاملا کاربرپسند باشند تا از خروج و ریزش کاربران از سایت تا حد ممکن جلوگیری کند.

تجربه کاربری یکی از مهم ترین مسائلی است که باید در طراحی صفحات وبسایت، مخصوصا صفحاتی که به عنوان لندینگ پیج انتخاب میشوند، در نظر گرفته شود.

فوریت را در متن اس ام اس به کاربر منتقل کنید

ممکن است یک پیامک تبلیغاتی را برای بازار هدف خاصی ارسال نمایید، اما به فوریت آن اشاره نکنید، در این صورت طبق آمار تعداد زیادی از افراد، این کار را به بعد موکول میکنند و احتمالا مشتریان بالقوه زیادی را ازدست خواهید داد.

 

فوریت را در متن اس ام اس به کاربر منتقل کنید
فوریت را در متن اس ام اس به کاربر منتقل کنید

توجه به چگونگی به پایان رساندن متن تبلیغاتی

شروع و پایان در هر کاری بسیار مهم است توجه به شروع پیام و نحوه نگارش آن را عنوان کردیم اما پایان پیامک نیز مرحله بسیار مهمی است که باید به آن توجه نمایید. اگر پیامک شما تا آخر خوانده شود، یعنی شما در معرفی و تبلیغات خود ۹۰درصد موفق عمل کرده اید.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که، در پایان متن تبلیغاتی خود راه ارتباطی با کسب‌وکار خود عنوان نمایید. ارسال پیامک تبلیغاتی بدون مشخص کردن راه ارتباطی مشتریان با کسب‌وکار شما یک پیامک بیهود خواهد بود. مشتری باید بتواند به راحتی با شما ارتباط برقرار کند.

با بکارگیری تمامی این نکات ساده اما ضروری در نگارش محتوای پیامک تبلیغاتی، شناسایی زمان درست و مخاطبان هدف برای ارسال می‌توانید موفقیت خود را در بازاریابی پیامکی تضمین نمایید.

در صورت هرگونه سوال و یا راهنمایی درباره‌ی نگارش متن پیامک تبلیغاتی و یا نحوه راه اندازی و خرید خطوط  آن می توانید با سامانه پیامکی مدیانا اس ام اس در تماس باشید و از پشتیبانی 24 ساعته آن استفاده نمایید.

5/5 - (4 امتیاز)
در facebook به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای مدیانا اس‌ام‌اس
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

logo